Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Kupa novej Mazdy 6

Zháňate dobrého mechanika, garáž? Potrebujete odbornú radu? Skúste sa spýtať tu...

Kupa novej Mazdy 6

Poslaťod razgriz » Pon Máj 16, 2016 4:43 pm

Zdravim,
velmi vazne uvazujem nad kupou fungl novej M6 v diesel prevedeni. Zaujimali by ma Vase realne skusenosti pri vyjednavani ceny u predajcu, respektive kolko % sa da z ceny zjednat pokial clovek neberie skladove vozidlo a musi nan 3 mesiace cakat. Predajca, s ktorym som bol zatial v kontakte sa tvari, ze cennikova cena je svata a jediny ustopok co mi ponukal bola metaliza zdarna, co sa mi zda u auta atakujuceho sumu 33tisic zly vtip. Je toto standard aj u inych predajcov?
razgriz
Čitateľ
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pon Máj 16, 2016 4:26 pm

Poslaťod lakilaki » Str Máj 18, 2016 11:51 am

razgriz píše:Zdravim,
velmi vazne uvazujem nad kupou fungl novej M6 v diesel prevedeni. Zaujimali by ma Vase realne skusenosti pri vyjednavani ceny u predajcu, respektive kolko % sa da z ceny zjednat pokial clovek neberie skladove vozidlo a musi nan 3 mesiace cakat. Predajca, s ktorym som bol zatial v kontakte sa tvari, ze cennikova cena je svata a jediny ustopok co mi ponukal bola metaliza zdarna, co sa mi zda u auta atakujuceho sumu 33tisic zly vtip. Je toto standard aj u inych predajcov?

Ked sa Ti zda 33.000 € v plnej vybave vela za diesel M6, nekupuj.
Vyber si inu, nizsiu vybavu, alebo si hladaj auto medzi inymi vyrobcami, znackami.
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod TomAnt » Str Máj 18, 2016 12:46 pm

Oni na tych autach nemaju moc velke marze...
A predajca sa ti bude hybat len v tom co ma on. T.j. de facto dava ti zo svojho. On tu zlavu, ktoru premietne tebe, od nikoho dalej nedostane. On ti spusta zo svojho profitu.

Je potom na zvazeni predajcu, kam az moze ist a kam je az ochotny ist. Ak ho chces tlacit pod nejaku hranicu, on to moze vyhodnotit, ze za takych podmienok sa mu to neoplati. Ak ma zarobit na tom auto 100 EUR, ale operativa okolo toho je obrovska, on si zoberie svoj fix plat s kupujucim sa nemusi natahovat a ma pokoj... Asi takto...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod razgriz » Štv Máj 19, 2016 2:09 pm

lakilaki píše:Ked sa Ti zda 33.000 € v plnej vybave vela za diesel M6, nekupuj.
Vyber si inu, nizsiu vybavu, alebo si hladaj auto medzi inymi vyrobcami, znackami.

Necakam, ze pustia dole o 10000, ale zarazil ma pristup predajcu, ktory sa vzhladom na to kolko penazi chcem u nich nechat choval vcelku arogantne a neponukol ani zimne pneu alebo nedajboze nejake prislusenstvo. A to nehovorim o tom, ze ked nakracam do Skody, Fordu, Oplu alebo BMW tak si viem si vyjednat zlavu od 5 do 25%.

TomAnt píše:Oni na tych autach nemaju moc velke marze...
A predajca sa ti bude hybat len v tom co ma on. T.j. de facto dava ti zo svojho. On tu zlavu, ktoru premietne tebe, od nikoho dalej nedostane. On ti spusta zo svojho profitu.

Tomuto samozrejme rozumiem co mna prave zaujima ci je cennik Mazdy nastaveny naozaj tak, ze neni z coho spustit. Vsetci vyssie spomenute znacky maju cenniky nadstrelene, aby prave potom vedeli opticky spustit dole, pripadne na niekom kto sa nepyta zarobili.
razgriz
Čitateľ
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pon Máj 16, 2016 4:26 pm

Poslaťod TomAnt » Štv Máj 19, 2016 3:22 pm

Problem Mazdy je, ze to dovazaju z Japonska. Ergo, cena je od zakladu vyssia ako pre auto vyrobene v Europe.
Ak by dali cennikove ceny nadstrelene, aby mali z coho spustat, tak k nim nikto na to spustanie ani nepride.

Uz takto je napriklad Mazda 2 s automatom cca o 2500 drahsia, ako porovnatelna Toyota Yaris s automatom...
(Yaris sa robi v Europe).

Co pri takomto segmente auta je tak signifikantny rozdiel, ze som napriklad rodicov poslal kupit Yarisa... Aj ked srdce by vravelo pre Mazdu... Ale 20% rozdiel je uz trosku over.

Na drahsom aute ten rozdiel vedia takmer dorovnat, ale podobna situacia je CX-5 vs RAV4 (viem to z prvej ruky, teda vlastnej, mal som CX-5, teraz som ju menil za RAV4) atd atd. Zialbohu... Ako carovali pri tej RAVke neviem, asi dotuju hybridy z inych predajov, kedze hybridy idu tiez z Japonska...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Sedvo » Pia Máj 20, 2016 6:18 pm

Problém u aut vyrobených v Japonsku je 10% clo. Dále jak psal TomAnt, slevu dává prodejce ze své marže. Samozřejmě čím víc toho prodejce prodá, tím má lepší nákup od importéra případně bonusy za počet prodaných aut, takže každý prodejce je na tom jinak.

V ČR má dost skladovek ADJ Jihlava a i v inzerci píšou - o konkrétnější cenovou nabídku kontaktujte prodejce nebo Auto BEK v Ústí. A na auto do výroby u jakékoli značky zapomeň na slevu, maximálně ti dají nějaký balíček výbavy v ceně, ale to je politika možnosti si specifikovat výbavu či si auto dovybavit.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Späť na Potrebujem poradiť, zohnať...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť