Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Nova Mazda 6 ošetrenie podvozku a karoserie

Zháňate dobrého mechanika, garáž? Potrebujete odbornú radu? Skúste sa spýtať tu...

Nova Mazda 6 ošetrenie podvozku a karoserie

Poslaťod lukir » Ned Apr 10, 2016 10:51 am

Ahojte!
Som v tomto fóre nový a celkovo aj v mazdaklube. Čital som že mazdy majú tendenciu hrdzavieť. Kúpil som si fungel novú 6 ku keďže cena a ponúkaná výbava bola najlepšia spomedzi konkurencie a o výzore ani nehovoriac. Chcel by som sa informovať teda či je potrebné pri novom aute riešiť hneď ošetrenie podvozku aj laku proti korózii alebo to stačí pred zimou. Respektíve neriešiť to vôbec. Auto má síce 5 ročnú záruku ale chcel by som predísť možným problémom neskoršie.
Mazda 6 GJ /2016/ sedan Revolution 2.0 121kW
Obrázok užívateľa
lukir
Čitateľ
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Ned Apr 10, 2016 10:18 am
Bydlisko: Lučenec
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod lakilaki » Ned Apr 10, 2016 2:12 pm

Zaruka sem, zaruka tam.... ak chces mat mazdu bez korozie, sprav si dodatočnú ochranu.
Ina vec je, ci sa ti taka investicia vrati pri naslednom predaji auta. (nie !)
Cim skor si tu ochranu spravis, tym menej prace budes mat s ocistenim plechov, pred nanesenim ochranneho nateru.
Ak to chces mat spravene kvalitne, natery podvozku si sprav sam.
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod lukir » Ned Apr 10, 2016 5:41 pm

Jasné chápem. Pozeral som tie lemy zadných blatníkov je tam nejaká plsť či čo /vôbec nerozumiem prečo to tam davajú/. Čiže ak sa bavíme o tej ochrane čo konkrétne si mam dať ošetriť? Dám to urobiť môjmu dlho ročnému mechanikovi čiže on by to nemal odfláknuť. Mam si dať niečo aj na tie lemy blatníkov a na pod-behy..? (Veľmi sa do tohoto nevyznám preto sa radšej informujem). Ďakujem
Mazda 6 GJ /2016/ sedan Revolution 2.0 121kW
Obrázok užívateľa
lukir
Čitateľ
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Ned Apr 10, 2016 10:18 am
Bydlisko: Lučenec
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod lakilaki » Pon Apr 11, 2016 8:09 pm

viewtopic.php?f=2&t=19230

poslal som aj sukromnu spravu
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod Sedvo » Uto Apr 12, 2016 11:03 pm

Mám předchozí M6 a žádnou ochranu podvozku nemá ani karoserie a žádnou korozi po 8 letech provozu nemám. Ramena jsou rezavá, to ano, ale karoserie je naprosto OK. Nevím, jestli by to mělo nějaký efekt. Podvozek je kompletně zakrytovaný, tak co by se mělo ošetřovat?
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Späť na Potrebujem poradiť, zohnať...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť