Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

aditivum na spalovanie pevmych castic

Zháňate dobrého mechanika, garáž? Potrebujete odbornú radu? Skúste sa spýtať tu...

aditivum na spalovanie pevmych castic

Poslaťod danielko » Uto Mar 01, 2016 2:05 pm

ahojte,
mam mazdu 3 , 1.6 diesel, 12/2007...zasvietila mi kontrolka motora a potrebujem doliat aditivum na spalovanie pevnych castic...cez Mazdu Kosice som ju zhanal, oni ju objednali z velkoskladu mazdy, ale prisla odpoved, ze je nedostupna a ze uz ju ani nebudu mat, ale nepovedali/neodpisali, aku nahradu mam pouzit...porebujem 0,5 - 0,9 litra tej tekutiny, prosim o pomoc...vopred vdaka
danielko
Čitateľ
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Uto Mar 01, 2016 1:58 pm
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Sedvo » Str Mar 02, 2016 7:41 am

Jelikož je to motor PSA/Ford, tak určitě v nějakém fordu či peugeotu/citroenu ji budou mít skladem. Řekl bych, že jsou schopni ji doplnit,hlavně francouzi ji budou mít . Ale jestli potřebuješ tak málo,tak je to divné, protože nadržka je na cca 3 litry.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod danielko » Str Mar 02, 2016 10:03 am

Sedvo píše:Jelikož je to motor PSA/Ford, tak určitě v nějakém fordu či peugeotu/citroenu ji budou mít skladem. Řekl bych, že jsou schopni ji doplnit,hlavně francouzi ji budou mít . Ale jestli potřebuješ tak málo,tak je to divné, protože nadržka je na cca 3 litry.


Dik, ja mam nadrzku na 1,8 l...
danielko
Čitateľ
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Uto Mar 01, 2016 1:58 pm
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Sedvo » Str Mar 02, 2016 12:12 pm

Tak to potom jo, většinou se staré aditivum dává pryč a doplňuje se kompletně nové. Ale ti frantíci to budou mít a Ford také.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod danielko » Str Mar 09, 2016 3:21 pm

..tak teda frantici to maju ako balenia 3 l, alebo 1 l...prosim Ta, myslis, ze by som mohol doliat ten 1 l, alebo radsej vymenit celu nadrzku?...dik
danielko
Čitateľ
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Uto Mar 01, 2016 1:58 pm
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Sedvo » Str Mar 09, 2016 10:44 pm

A víš jak se to má dolít? Na to je speciální přípravek,kterým to přes víčko nádrže dolévají. Nebo budeš muset auto zvednout,nádržku demontovat a pak si doleješ jak chceš. Pokud tam padne tak málo aditiv, tak bych vzal ten litr. Ale nejsem si jist, jestli se jednotce musí říct,že byly aditiva doplněny.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod danielko » Str Mar 09, 2016 11:45 pm

v prvom rade este raz vdaka za Tvoje rady...ja by som si to nedolieval sam, mam tu blizko servis, kde by mi to spravili a "odkomunikovali" to aj s tou jednotkou...
danielko
Čitateľ
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Uto Mar 01, 2016 1:58 pm
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod danielko » Ned Mar 20, 2016 11:32 pm

danielko
Čitateľ
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Uto Mar 01, 2016 1:58 pm
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Späť na Potrebujem poradiť, zohnať...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron