Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda 6 výmena oleja

Zháňate dobrého mechanika, garáž? Potrebujete odbornú radu? Skúste sa spýtať tu...

Mazda 6 výmena oleja

Poslaťod MareK Mazda » Pia Jan 22, 2016 8:40 pm

Dobrý večer,
som majiteľom Mazdy 6 89KW 2006 2.0 , a počul som takú vec že, tieto motory majú výrobnú vadu že keď budem meniť motorový olej mám aj zhodiť olejovú vaňu a vyčistiť ju. Chcel by som sa Vás spýtať že čo je na tom pravdy a na čo ďalšie si mam dávať pozor pri tej výmene oleja.
Veľmi by ste mi pomohli ;)
MareK Mazda
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pia Jan 22, 2016 8:24 pm

Poslaťod Rtrainer » Ned Feb 07, 2016 5:17 pm

Dobrý deň.

Ten motor nemá žiadnu výrobnú vadu.jediným problémom sú kutilovia,neznalí problematiky.
Takže- motorový olej len C1. Či je to 5w-30 alebo 0w-30 u nás je jedno-avšak musí to byť C1.Nie je to marketingový ťah ako niektorý odborníci tvrdia.Pokial auto ste nedávno kúpil a nepoznáte servisnú históriu-oplatí sa odmontovať vaňu a skontrolovať sací kôš.Avšak zanesený sací kôš je vždy len sekundárnym javom.

R
Rtrainer
Opytovateľ
 
Príspevky: 30
Registrovaný: Uto Apr 12, 2011 3:08 pm

Poslaťod Sedvo » Ned Feb 07, 2016 10:40 pm

Jediný problém - podložky pod vstřiky. Pokud je to pořešené, motor nemá problém.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Späť na Potrebujem poradiť, zohnať...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť