Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Automat prevodovka na ľade a snehu

Zháňate dobrého mechanika, garáž? Potrebujete odbornú radu? Skúste sa spýtať tu...

Automat prevodovka na ľade a snehu

Poslaťod lakilaki » Ned Jan 17, 2016 9:22 pm

Zamrzlo, nasnežilo ... prežívam prvú zimu na aute s automat prevodovkou, s ktorým som, ja blbec, zaparkoval na zasneženej ceste - na svahu cca 12% sklon.
Poobede bol odmäk, k večeru , keď som chcel odísť, smerom do svahu, už začalo mrznuť.
Nooooo, auto aj ja som sa trapil minimalne 10 minut, kym som sa dostal zo zaparkovaneho zamrznuteho miesta.
Nepomohla ani paka volica v polohe pre jazdu v snehu, na klzkom povrchu.
Asi som sa iba predral pneumatikou cez pomerne tenky ľad na asfalt , že som sa dostal z miesta.
Naozaj som si pripadal ako tento nešťastník na videu , ktoremu som sa pred niekoľkými týždňami, ešte smial :oops
https://youtu.be/CuTXUcoGdhw

Bolo na mále, aby som to nevzdal a nenechal auto s automatom zaparkovane na mieste.
Doteraz sa mi nikdy, ale nikdy nestalo, aby som nezvladol odísť autom s mechanickou prevodovkou z akehokolvek miesta ci v snehu, ci na lade, na vode, v blate.

Mate niekto akysi jednoduchy prakticky navod, čo robiť, ako zvladat podobné blbé zimne situacie s automat prevodovkou ?
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod dabel » Uto Jan 19, 2016 2:56 pm

Ked na nieco dojdes, tak to sem napis, lebo kombinacia zadokolka, automat, 255-ky pneumatiky a 500 koni ma nuti stale premyslat, odkial sa dostanem a odkial nie :)
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod TomAnt » Uto Jan 19, 2016 9:49 pm

Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod lakilaki » Str Jan 20, 2016 10:42 am

dabel píše:Ked na nieco dojdes, tak to sem napis, lebo kombinacia zadokolka, automat, 255-ky pneumatiky a 500 koni ma nuti stale premyslat, odkial sa dostanem a odkial nie :)

Parkovať musim tam, kde je miesto, na premýšľanie, kde a ako parkovať , niet veľa možností.
Kým mi niekto poradí, dovtedy som vložil do kufra auta reťaze, ktoré stáli 8 rokov v skrini a dokúpil tekuté reťaze v sprayi.
A asi už začnem aj premýšlať, kde a ako ... najťažšia vec :ho:
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod dabel » Str Jan 20, 2016 10:55 pm

No jo... v zasnezenych chvilach s laskou spominam na Infiniti, ktore s obrovskymi kolesiskami nemalo problem nikde... bol to sice automat, ale nestalo sa mi, ze by sa nepohlo (vlastne sorry, stalo - na celorocnych pneu, po vymene za zimne Bridgestony to uz bolo jak na kolajniciach)
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Späť na Potrebujem poradiť, zohnať...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť