Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Kupa Mazdy 6 2.2 D BiTurbo

Zháňate dobrého mechanika, garáž? Potrebujete odbornú radu? Skúste sa spýtať tu...

Kupa Mazdy 6 2.2 D BiTurbo

Poslaťod sealton11 » Štv Dec 03, 2015 2:25 pm

Caute, mam seriozny zaujem ze kupim Mazdu 6ku 2013 rok vyroby. Na predaj je s 50000km s 5 rocnou zarukou. Len som na pochybach ako tak citam, ci benzin, alebo diesel. Ake su prosim s problemy z tymi 2013 dieslami? Ze zeru olej a za zadrhavaju hriadele? Nerad by som kupil nejaku hovadinu, co ma s nou problemy zozeru mesiac po tom co vyjdem od predajcu (official, ziaden bazar). Inak by sa auto vyuzivalo na jazdu z bodu A do B a spat. Cize 30km do BA do roboty a potom dom. Mozno nieco pobehat do BA este kedy-ako.

Please help. :)

Dikes.
sealton11
Čitateľ
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Str Dec 02, 2015 6:01 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Sedvo » Sob Dec 05, 2015 9:00 pm

Zjistit, jestli už vačka byla měněna, případně co všechno bylo měněno. A pak bych to toho asi šel. Je fakt, že benzín má slušnou spotřebu a nemá nějaký problém.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod andree » Ned Dec 27, 2015 12:33 am

Jednoznačně benzín. 30 km trasa je krátká, co tak čtu intervaly DPF - trefoval by si je asi dost často? a bůhví kolik cyklů bys neukončil.. A pelichat se na spotřebu se dá i s benzínem - klíďo za 5,5 :jo
andree
Prispievateľ
 
Príspevky: 119
Registrovaný: Pon Feb 09, 2009 9:34 pm

Poslaťod Sedvo » Ned Dec 27, 2015 1:59 am

Regenerace u SkyD probíhá relativně krátkou dobu. I můj starý 2.0 MZR-CD to zvládá do 30 km. Ale rozdíl meze benzínem a naftou neni zas tal velký.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Späť na Potrebujem poradiť, zohnať...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť

cron