Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

(Mazda 6 2008 a viac)aký motor a načo si dať pozor (diesel)

Zháňate dobrého mechanika, garáž? Potrebujete odbornú radu? Skúste sa spýtať tu...

(Mazda 6 2008 a viac)aký motor a načo si dať pozor (diesel)

Poslaťod SMEDA » Pon Nov 16, 2015 5:38 pm

Zdravím Vás všetkých :)
som tu nový a mám záujem o mazdu 6 rv.2008-2010 cenovo okolo 10 000 Eur ,chcel by som sa Vás spýtať nakoľko nemám absolutne skusenost so značkou Mazda viem len tolko že su to japonske vozidlá a že sa nepozinkuju ale máčaju v nejakom roztoku. To by mi nevadilo pretoze auto bude garazovane.

Aký motor si ale vybrať,bývam sice v meste ale v maličkom ,večšinu autom idem len ked idem z mesta preč čiže 25 km a viac ,denne dochádzam do práce 30 km čiže auto by sa využilo (nestálo by) motorizácie mazda 2,2 a 2,0 mzr-cd tu nemam ani šajn ktorý by bol pre mna lepši. Ujo google poradil že 2,2 ma retaz a stým spojene trocha problemi a k tomu problem s podložkami pod vstrekmi.Kazdopádne na 2,0 mzr-cd som nenašiel skoro nič len toľko že má remen a že to je moderný diesel ktorý potrebuje servis tak ako kazdý iný. DPFko ma nezaujíma viem čo to je a viem že ho treba občas vyčistit :D popripade vykuchat aj ked toho sa stránim taketo zasahy su troška radikalné.
Čo sa týka zakladneho servisu viem si kopec vecí spravit sám ide mi len o to troška sa odlíšiť od koncernových vozidiel typu volkswagen,seat,skoda,audi... Takže vás prosím skúste mi poradiť načo si dat pozor a hlavne na autobazar.eu je kopec mazd 6 ale pomerne veľa sa ich predava v bazaroch ako čerstvo dovezené so zahraničia či by to bola dobrá voľba to neviem,rád by som kúpil auto priamo od niekoho kto ho mal aspon 2-3 roky a pozná ho a vie mi aspon čo to povedať.

Ďakujem :)
SMEDA
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pon Nov 16, 2015 5:12 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod 5ko5ko » Pon Dec 28, 2015 1:56 pm

Ahoj, ako u vsetkych mazd si daj bacha na hrzdu zo spodu, na lemoch, prahoch, nosnikoch, podvozoku a vyfuku... Tiez planujem kupit 6tku GH(2008-2012) Wagon a uz som si nejake veci popozeral :)

Vyberaj podla toho, ci budes jazdit sam, ci nalozeny, kolko km rocne a ako dlho si chces auto nechat ... Ak budes behavat do 15tis km alebo vela kratkych tras, lepsie je brat benzin, lebo co by si za 3 roky dieslom "usetril" na palive, dal by si postupne do rozvodov, DPF, dvojhmotaku, pripadne na pravidelnu kalibraciu vstrekov. Ak diesel, je treba po kupe ihned vymenit komplet rozvody, to ostatne az casom podla potreby :) Diesel je vseobecne pri kupe lacnejsi (pri tom istom rocniku) prave kvoli veciam, ktore na nom casom treba vymenit - nie je to otazka ci, ale kedy.

Ak vsak vsetko pomenis zavcasu, aj diesel aj benzin ti pojde bez problemov, kym ti auto nezhnije (bohuzial doslova :D ) Ja mam teraz 323f BJ, nabeham cca 15tis, uvazujem hlavne nad benzinom 2.0 hoci beham viac dialnice a 20-60km trasy... avsak ak najdem dobry diesel, nebudem sa branit :)
Mazda 323f BJ 2.0 DiTD 74kw 230000km
5ko5ko
Čitateľ
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pia Feb 20, 2015 11:13 am
Bydlisko: KE
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Sedvo » Sob Jan 02, 2016 5:33 pm

Mám GH 2,0MRZ-CD najeto aktuálně 236000 km a zatím vše OK. Koroze na karoserii není a na podvozku koroze je, ale po 8 letech, tam asi nějaká musí být. Jinak s autem nemám problém - DPF, spojka, vstřiky vše mám původní.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Späť na Potrebujem poradiť, zohnať...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron