Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda 5 - palubní počítač ANO nebo NE

Zháňate dobrého mechanika, garáž? Potrebujete odbornú radu? Skúste sa spýtať tu...

Mazda 5 - palubní počítač ANO nebo NE

Poslaťod bivi » Štv Máj 28, 2015 12:40 pm

Zdravím,

uvažuji o koupi MPV a v užším výběru mám i Mazdu 5. Bohužel s Mazdami zatím nemám žádnou osobní zkušenost.

Jako jeden z prvků výbavy chci palubní počítač (měření aktuální a průměrné spotřeby, dojezd, atd.). Drtivá většina inzerátů má ve výpisu výbavy právě i palubní počítač. Ovšem při prohlížení fotek jednotlivých aut (která všechna mají mít počítač) jsem narazil na to, že některá mají vedle displeje, kde se zobrazují údaje, tlačítko CLOCK/SET a některé CLOCK/INFO (viz přiložené fotky dole). Podle manuálu by se měl palubní počítač ovládat právě tlačítkem INFO. Tlačítko SET pouze nastavuje hodiny a tedy značí nepřítomnost palubního počítače.

Chtěl bych se tedy zdejších zkušených mazdařů zeptat, zda je má domněnka správná a přítomnost tlačítka CLOCK/SET opravdu značí nepřítomnost počítače (a inzeráty jsou tedy zavádějící) anebo se počítač u modelu s tlačítkem CLOCK/SET opravdu vyskytuje a jenom se ovládá nějak jinak.

Díky za odpověď.

Obrázok
Obrázok
bivi
Čitateľ
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Štv Máj 28, 2015 12:33 pm

Poslaťod lakilaki » Štv Máj 28, 2015 1:46 pm

V M5 nemam prehlad.
V mojich Mazdach tlacitko INFO vyvolava pocitadlove informacie. (pocitac je asi silne slovo)
Mozno verzia Clock/Set, ma Info tlacitko na volante :hmmhmm
Mozno verzia Clock/Info, nema tlacitkove ovladanie na volante, preto ma Info na pristrojovke.
Iba tipujem.
Ale ked mas foto volantov, mozes to overit, alebo mi to vyvratit.
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod bivi » Štv Máj 28, 2015 2:54 pm

No právě, že mám pouze ty fotky (stažené z inzertních serverů). Fyzicky to nemám jak ověřit. Proto bych potřeboval informaci od někoho, kdo má Mazdu 5 právě s tlačítky CLOCK/SET, aby mi potvrdil nebo naopak vyvrátil přítomnost palubního počítače s měřením spotřeby.
bivi
Čitateľ
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Štv Máj 28, 2015 12:33 pm

Poslaťod lakilaki » Štv Máj 28, 2015 9:46 pm

Tak som sa popozeral na internete a v starsich verziach M5 som nikde nenasiel tlacitko INFO na volante, ak som dobre pozeral, ani v poslednej verzii M5, ktora sa teraz dopredava.
Takze ked tlacitko INFO, sa nenachadza vedla CLOCK tlacitka, podla mna M5 nema pocitadlo . :zouf
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod Sedvo » Sob Máj 30, 2015 6:37 am

Je to tak jak říkáš. Aby auti mělo palubní počítač,tak tam musí být tlačítko INFO.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Späť na Potrebujem poradiť, zohnať...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť