Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

626 GE divné správanie ABS

Zháňate dobrého mechanika, garáž? Potrebujete odbornú radu? Skúste sa spýtať tu...

626 GE divné správanie ABS

Poslaťod kkrupka » Pon Apr 20, 2015 9:34 pm

Zdravím,
potreboval by som poradiť, na svojej 626 GE 1.8 16V r.v.1996 mi blbne ABS, správa sa to tak, že pri prvých 2 - 3 dobrzdeniach zhruba z rýchlosti 10 km/h mi buchne do pedálu, ako keby zasiahlo ABS, no a potom pri náhodnom rozjazde sa mi rozsvieti kontrolka ABS, a ABS už nefunguje, vyradí ho.

Kým nesvieti kontrolka, ABS normálne funguje, keď už zasvieti, tak pomôže iba vypnúť a znovu naštartovať. Brzdy sú zadné komplet nové (kotúče, platničky, repasované strmene - opravné sady) a vpredu sú nové iba platničky, ale pri najbližšej výmene bude treba aj kotúče. Brzdové lanká sú pôvodné, brzdová kvapalina je samozrejme vymenená.

Môže to byť vadný snímač, alebo len treba resetovať riadiacu jednotku? Alebo je možné, že to spôsobujú trochu horšie predné kotúče? Prípadne čo by to ešte mohlo spôsobovať?

Ďakujem za rady.

...ešte doplním, že keď mi buchne do pedálu, tak počuť zároveň asi 3 sekundy aj zvuk nejakého elektromotora
kkrupka
Čitateľ
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pon Apr 20, 2015 9:09 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Krenštík » Uto Apr 21, 2015 10:25 pm

Čidlo ABS, nebo ev. kroužek ale podle popisu spíš čilo, chtělo by to každé naměřit na signál...
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod kkrupka » Pon Mar 21, 2016 8:01 pm

Oživím tému, dnes som už múdrejší, spravili mi diagnostiku, vyblikalo to kód 12 - ľavý predný snímač. Auto je čerstvo po výmene predných brzdových kotúčov + platničiek, už to neblbne až tak, ako to blblo predtým, len mi rozsvieti kontrolku pri rýchlosti nad 130 km/h a odpojí ABS. Zisťoval som ceny snímačov, nový sa dá zohnať za +- 300 €, čo je strašne veľa, dá sa niekde zohnať aj lacnejšie, alebo mi zostáva len možnosť kúpiť použitý z inzerátu/vrakoviska? A musí to byť nutne vadný snímač? Merali mi aj káble ku obidvom predným snímačom, obidva mali odpor rovnako okolo 1,3 kOhm, takže z tohto pohľadu tam problém nie je.
kkrupka
Čitateľ
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pon Apr 20, 2015 9:09 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Späť na Potrebujem poradiť, zohnať...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť