Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Kupa novej Mazda 3

Zháňate dobrého mechanika, garáž? Potrebujete odbornú radu? Skúste sa spýtať tu...

Kupa novej Mazda 3

Poslaťod rusho » Ned Feb 15, 2015 5:35 pm

Zdravim,

som sice spokojny majitel Hondy Civic, nadisiel vsak cas na nove auticko a vobec sa mi nepaci co Honda urobila s Civic-om, hlavne s tym ze tohtorocne modely by uz podla vsetkeho mali mat turbo benziny, a aj dizajnovo sa mi nova Mazda 3 paci viac nez novy Civic. Chcel by som sa vsak este pred navstevou predajne opytat na par veci, nech tam idem s co najviac info.

Zvazujem vybavu Challenge alebo Attraction. Osobne za zaujimave v Attraction povazujem hlavne xenony a zadne parkovacie senzory, ostatne vnimam ako nieco bez coho by som sa mal bez problemov zaobist. Nakolko som vsak xenony zatial nikdy nemal, a vnimal ich skor ako nieco co ma na inych autach "obtazuje", je ten rozdiel vo viditelnosti naozaj hodny tych 1600€ navyse a tiez toho ze aj ja budem "obtazovat" inych? A co sa tyka parkovacich senzorov, v Challenge nie je ani len zadna kamera? Resp. Attraction ma iba senzory, alebo aj senzory aj kameru? Lebo Civic ma v nizsej vybave kameru a vo vyssej vybave aj aj.

Dalej co sa tyka denneho svietenia, pri Attraction pisu ze ma denne svietenie LED, ale pri nizsich vybavach denne svietenie nie je vobec spomenute. Znamena to ze Challenge vobec ziadne denne svietenie nema, alebo ho ma, akurat ze nie je LED?

Tiez by ma zaujimalo ake to je z hladiska vykonu, zrychlenia a dynamiky jazdy pri motore 2.0 Skyactiv-G120 ktory planujem kupit. Totiz Civic ma pri 1.8 VTEC motore vykon o 15kW vyssi (103kW vs 88kW) a o malo lepsie papierove zrychlenie, avsak neviem si predstavit ako sa na jazdnych vlastnostiach Mazdy 3 moze prejavit vyssi kompresny pomer a vyssi max krutiaci moment ktory Mazda dosiahne pri nizsich otazkach nez Civic. A ked uz sme pri motoroch, oplati sa ist do vyssieho Skyactiv-G165?

Co sa tyka Mazda Connect, je mozne mat naraz cez Bluetooth (prip. USB) pripojeny telefon a pocuvat radio, s tym ze ked pojde nejaky zvuk z telefonu, tak sa radio stlmi a prehra sa zvuk z telefonu? Jedna sa mi hlavne o navigaciu, nemam chut si priplacat 500€ na vstavanu navigaciu, ked mam dost kvalitnu navigaciu v telefone s dozivotnymi updatami map, obzvlast ak navigaciu pouzijem max 5x rocne na sluzobke do zahranicia.

Honda zvykne viac menej kazdy rok vydat malicko updatnutu verziu, a to aj vtedy ked v danom roku nerobia facelift alebo nevydavaju novu generaciu. Da sa nieco podobne cakat aj u Mazdy, ze za par mesiacov sa bude predavat Mazda 3 2015 s nejakymi drobnymi vylepseniami? Jedna sa mi len o to, ci sa mi ju oplati kupit teraz, alebo radsej pockat. Hlavne som pocul "klebety" ze v roku 2015 by Mazda Connect mal udajne mat podporu pre Apple CarPlay a Android Auto a na taketo nieco som ochotny si kusok pockat. Na druhej strane, ak sa ziaden update neda ocakavat, tak sa mi oplati kupit ho skor, viac tento rok odpisem.

Napokon, kolko sa asi zvykne cakat na Mazdu 3? A aka je realna zlava ktora sa da dojednat u predajcu, tak na objednane auto ako aj na skladove? Predpokladam ze koberceky a povinnu vybavu clovek dohodne vzdy a vsade, takze myslim zlavu nad ramec tohto.

Vopred velmi pekne dakujem za info a ospravedlnujem sa za pripadne veci ktore vam mozu prist "samozrejme", ale po Mazde som zacal poskulovat iba nedavno, ked zacalo byt viac menej iste ze Civic bude mat turbo a ze ten dizajn naozaj nezlepsia.
rusho
Čitateľ
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Sob Feb 14, 2015 8:40 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod lakilaki » Ned Feb 15, 2015 7:28 pm

rusho píše: Nakolko som vsak xenony zatial nikdy nemal, a vnimal ich skor ako nieco co ma na inych autach "obtazuje", je ten rozdiel vo viditelnosti naozaj hodny tych 1600€ navyse a tiez toho ze aj ja budem "obtazovat" inych?

Rozdiel 1600,- € zahrnuje urcite aj inu vybavu, ako iba xenon svetla
Niekolko poznamok ku xenon svetlam.
Su v nich xenonove žiarivky a tak, ako kazda ina žiarivka, potrebuje určitý čas, aby svietila plnou svietivostou.
Zo skusenosti viem, že svietia plnou silou cca za 10 minut. Aj ked vyrobcovia tvrdia nieco ine.
Ked auto pouzivas na kratke jazdy po meste su xenony zbytocne, ale ked jazdis vela mimo mesto, dialnice a okresky su ovela lepsie, ako halogeny. A ked su este aj natacacie do zakrut :palec
Bezne sa mi stava, ze prejdem v noci vzdialenosti cca 400-500 km (Blava - vychod SK) iba s tlmenymi xenon svetlami, je to uplne bez problemov.
Vadi mi, ze pocas šera a dažďa nesvietia tak dobre, ako som na ne zvyknuty.
Najprv som myslel, ze to bude mazda, alebo moja chyba, ale vyskusal som viac aut so xenonmi a spravali sa rovnako.
Nikde som nenasiel vysvetlenie čim to moze byt, takze som dospel iba k vlastnemu nazoru, ze je to asi sposobene farebnou teplotou xenon svetla.

U mazdy, ku dnesnemu dňu , uz vsetky modely mozu dostat LED hlavne svetla, okrem M3.
Aj ked som auto s LED svetlom, este nesoferoval v noci, mozno sa oplati pockat si na M3 s LED svetlami.
Vychadzajuc z technickych vlastnosti LED, asi su, budu dobre aj pre mesto, aj pre mimo mesto.
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod rusho » Str Feb 18, 2015 7:24 pm

Nuz, dneska som mal skusobnu jazdu v predajni v Trencine. Predvadzacie vozidlo bolo s motorm G-165 a vyzera ze skusobna jazda vyriesila moju otazku vybavy, podla vsetkeho to nebude ani Challenge, ani Attraction, ale bude to Revolution prave s G-165, na tom aute sa slo uplne skvele, vyborne zrychlenie, super dynamika, jednoducho som citil ze pod kapotou to zije. Nechcelo sa mi z tej Mazdy vystupit :)

Takze uz len ostava otazka, ci ma vyznam pockat, ide mi prave od tu podporu CarPlay. Predajca mi vsak tvrdil, ze softver v tych displajoch je teraz rieseny tak, ze sa da aktualizovat a ze podla neho aj keby ta podpora CarPlay bola az o 2-3 roky, tak nebude problem zaktualizovat softver a podporu budem mat aj ja. Samozrejme stale tu je moznost ze s cielom zvysenia predaja tu funkcionalitu pre starsie modely zablokuju, takze update softveru nepomoze, ale to uz asi nikto nezisti.

lakilaki píše:U mazdy, ku dnesnemu dňu , uz vsetky modely mozu dostat LED hlavne svetla, okrem M3.
Aj ked som auto s LED svetlom, este nesoferoval v noci, mozno sa oplati pockat si na M3 s LED svetlami.
Vychadzajuc z technickych vlastnosti LED, asi su, budu dobre aj pre mesto, aj pre mimo mesto.


Vidis, to mas pravdu, LEDky by boli asi fajn. Aj ked predajca v Trencine mi tvrdil, ze v roku 2015 Mazda 3 isto LED svetla mat nebude. Na druhej strane, mohol mi to tvrdit preto, aby ma dohnal ku skorsej kupe... tazko povedat. Keby som mal istotu ze LEDky tento rok nebudu a ze CarPlay bude k dispozicii cez SW update aj na starsie modely, tak ju asi hned zajtra beriem, takto asi ten 1-2 mesiace pockam.
rusho
Čitateľ
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Sob Feb 14, 2015 8:40 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod lakilaki » Str Feb 18, 2015 9:39 pm

Vysvetlis co to je to Apple CarPlay a Android Auto, ze kvoli nim si vyberas auto ?
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod rusho » Str Feb 18, 2015 10:38 pm

lakilaki píše:Vysvetlis co to je to Apple CarPlay a Android Auto, ze kvoli nim si vyberas auto ?


v prvom rade, aby som dal veci na spravnu mieru, nevyberam auto kvoli nim, urcite si nekupim nejaky VW len kvoli tomuto. Alebo nebudem cakat s kupou auta 2-3 roky len kvoli tomuto. Len som zachytil klebety, ze modely Mazdy 3 ktore sa zacnu vyrabat neskor v priebehu roka 2015 a budu onalepkovane ako "2015" modely by to uz mali mat, a teda jedine co zvazujem je pockat kvoli tomu 2-3 mesiace.

Kazdopadne, Apple CarPlay je popisane napr. tu: https://www.apple.com/ios/carplay/ a Android Auto zas tu: http://www.android.com/auto/ Jedna sa v podstate o to, ze na aute ktore to podporuje, pripojenim telefonu ziska telefon a aplikacie ktore to podporuju akokeby externy displej a externe ovladanie na aute. Teraz vies cez pripojeny telefon volat, ale bezi to cez rozhranie aplikacie ktora je v aute, iba si naimportuje kontakty a pod., avsak cez CarPlay Ti bude bezat na aute akysi podsystem telefonu a budes moct na tom spustit a ovladat aj aplikacie telefonu ktore tu funcionalitu podporuju. Napr. take Spotify, super appka na hudbu a tu teraz tiez viem prehrat cez audio sustavu auta, ale akonahle chcem zmenit pesnicku, musim tukat do telefonu. Cez CarPlay, nakolko Spotify to uz teraz podporuje, to mozem urobit cez HMI ovladac. Najviac vyuzitia ale vidim v navigaciach. Nebudem si musiet kupovat za 500€ navigaciu od Mazdy, ale cez CarPlay si pustim navigaciu z telefonu, predpokladam ze akonahle sa to viac rozsiri, tak to bude podporovane v appkach ako je Sygic, Garmin a pod. A komu to postaci, moze vramci platnosti svojho datoveho pausalu pouzit bezplatnu navigaciu v Google Maps ci Apple Maps, v zahranici by to asi bolo drahe, ale na zorientovanie sa v neznamom meste to postaci.
rusho
Čitateľ
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Sob Feb 14, 2015 8:40 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Späť na Potrebujem poradiť, zohnať...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron