Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Kúpa 626 2i ???

Zháňate dobrého mechanika, garáž? Potrebujete odbornú radu? Skúste sa spýtať tu...

Kúpa 626 2i ???

Poslaťod oneho » Pia Okt 10, 2014 10:09 pm

Zdravím Vás.

Na úvod sa trocha predstavím. Doteraz som používal auto Honda Civic Aerodeck 1,5i na ktorom som najazdil 300 000km a celkovo mala 400 000km. Chcel som dať teraz spraviť generálku motora a spojky. No zobral som na miesto toho srnu a auto sa mi neoplatí už opravovať.

Pozeral som po mazdách 626 2i ktorú má aj kolega, no nakoniec som kúpil Nissan Almera 1,8i 2002. To bola fatálna chyba. Auto malo skrytú vadu na ktorú ma predávajúci neupozornil. Žrala olej tak 0,5l na 200km čiže totálne zhumpľovaný motor. Podarilo sa mi to po 3 týždňoch vrátiť.

Teraz sa chcem predsa len popozerať po mazdách. Ak by ste o niečom zaujímavom vedeli budem vďačný.
Ideálne 626 (pre 4 člennú rodinu s malými deťmi), no nebránim sa ani 323F.
Cena do 1,500€ Podmienka pojazdné a motor v top stave.

Vydeľ som jednu 626 2,0i ktorá má výkon zdvihnutý na 136 koní. Štandardný 2i by mal mať kombi spotrebu cca do 7,5l nebude s týmto výrazne viac a čo vplyv na životnosť motora???
Čo sa týka tohoto motora, je tam rozvod remeň alebo reťaz? Aby som vedel aké príp. investície ma čakajú...

Ďakujem
oneho
Čitateľ
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pia Okt 10, 2014 9:48 pm
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod dabel » Sob Okt 11, 2014 8:09 am

Ak nebude hrdzava, tak ok. Resp. Ked bude len malo hrdzava, lebo nehrdzavu som nevidel ani nepamata. Po kupe vymen remen a hadam to bude jazdit. 136k je original z fabriky, nemusis sa bat. Bude papat trosku viac, ale nijak extremne. Inak dobra kupa za take prachy.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod oneho » Str Okt 15, 2014 8:48 pm

Takže dnes som bol omrkúť tú Mazdu. Vyzerá celkom dobre hrdza takmer žiadna, len začína maličké hrdzavé bodky na vnútornej strane lemu blatníku.

Má nabehaných tesne pod 200 000 a je to ten 2i 100kW. Myslím že full výbava (4x airbag, automatická klíma, nezávislé kúrenie webasto,tempomat, ťažné, palubný počítač... )

Auto má opravené chronické vady (ručná brzda, voľnobežné otáčky...) Vyzerá že sa o ňu dobre starali.
Olej vraj papa cca 2l na 15000km je to v norme? Ak som otvoril viečko kde sa dolieva olej pri naštartovanom motore tak vôbec olej nefŕkala, takže tlaky by mali byť ok.

Moja otázka je po akom intervale treba meniť rozvody???A koľko na tento typ cca stoja???
Dostanem sa s týmto motorom cca na 7l na 100km ak denne jazdím cca 150km s toho 80km po dialnici? Nepoznám tento model...

Aká je reálna cena za takéto auto?
oneho
Čitateľ
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pia Okt 10, 2014 9:48 pm
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod dabel » Pia Okt 17, 2014 3:32 pm

Mal som 2.0i 85kw a dalo sa zajst za 6.5l (prejazd Svajciarskom pokludnymi 120kmh), takze realne by to mohlo byt, ako vzdy ale zavisi od nohy (moje aktualne auto ma podla nohy na rovnakej trase cokolvek medzi 10 a 20 :) )

Rozvody sa menia raz za 100 tisic km, rozhodne po kupe vymen.

K cene dielov ani auta sa vyjadrit neviem.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Späť na Potrebujem poradiť, zohnať...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť

cron