Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Výměna oleje mazda 6 2.0 CD 103kW

Zháňate dobrého mechanika, garáž? Potrebujete odbornú radu? Skúste sa spýtať tu...

Výměna oleje mazda 6 2.0 CD 103kW

Poslaťod Jonny » Uto Júl 08, 2014 8:35 pm

Tak jsem zas po letech majitelem Mazdy, chtěl bych se zeptat na výměnu oleje, zbývá mi pár km do intervalu, koupil jsem si předepsaný olej a filtr,s čím mám trochu problém je reset řídící jednotky...vážně stačí jen ukostřit pin a sešlápnout plyn 5x při sepnutén zapalování? Jak jsem našel na

http://www.chiptuning.com.au/procedure- ... d-2007-09/

A ještě jeden dotaz, jak se pozná odcházející EGR ventil?
Díky za odpověď zkušených,
Jonny
Prispievateľ
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Štv Júl 20, 2006 9:53 am
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Sedvo » Str Júl 09, 2014 4:05 pm

Člověče s ani jedním ti neporadím, mám najeto 193000 km a nic jsem neřešil. Originál olej si donesu do autorizovaného servisu a mám klid, odpichnou mi servis a za těch 1200,- mi to stojí.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Jonny » Pia Júl 11, 2014 8:57 am

Tak jsem to udělal a vše se dělo podle návodu,budu doufat,že je to odpíchlé...
Jonny
Prispievateľ
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Štv Júl 20, 2006 9:53 am
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod auto-moto » Pon Júl 14, 2014 8:23 pm

Jonny píše:Tak jsem zas po letech majitelem Mazdy, chtěl bych se zeptat na výměnu oleje, zbývá mi pár km do intervalu, koupil jsem si předepsaný olej a filtr,s čím mám trochu problém je reset řídící jednotky...vážně stačí jen ukostřit pin a sešlápnout plyn 5x při sepnutén zapalování? Jak jsem našel na

http://www.chiptuning.com.au/procedure- ... d-2007-09/

A ještě jeden dotaz, jak se pozná odcházející EGR ventil?
Díky za odpověď zkušených,



reset ti spravia cez pc skoro v kazdom servise
auto-moto
Čitateľ
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Pon Júl 14, 2014 5:24 pm
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Gregi » Uto Júl 22, 2014 10:08 am

Jonny píše:Tak jsem to udělal a vše se dělo podle návodu,budu doufat,že je to odpíchlé...


Ja to tak robim a je to okej. raz som to dal skontrolovat hned po vymene a zresetovani cez pedal a ked to kukli v servise povedali ze interval je vynulovany :)
Gregi
Čitateľ
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Pon Jún 10, 2013 8:01 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Späť na Potrebujem poradiť, zohnať...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť