Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Bezklucove odomykanie, zamykanie

Zháňate dobrého mechanika, garáž? Potrebujete odbornú radu? Skúste sa spýtať tu...

Bezklucove odomykanie, zamykanie

Poslaťod lakilaki » Štv Máj 15, 2014 11:35 am

Ziadny japonsky, ani mazda system, nevie byt tak sofistikovany, aby ho , Blby-slovak - ako ja, nevedel obist.
Vcera sa mi podarilo zamknut bezklucovu "kartu" do kufra nasej M2 :spik2

System je nastaveny tak, ze ak sa nachadza bezklucova karta vo vnutri auta, alebo v kufri
a majitel chce dvere, alebo kufor zamknut, system sa nezamkne a naviac upozorni pipanim aj blikanim,
ze nieco robite zle.
Bocne dvere som normalne zamkol, otvoril si kufor a hodil tasku s klucami, kartami do kufra.
Kedze fukal vietor, myslel som, ze iba zaklapnem 5-te dvere, lebo zatvorit sa nebudu dat.
Dvere sa na prve zahaknutie iba zacvakli do medzipolohy a zrazu nastal problem.
Dvere nesli dvihnut , ani odomknut, tlacitko otvarania na 5-tych dverach nereagovalo.
Nic sa nedeje, vravim si, skocim domov pre nahradny kluc, jasne, ze aj kluce od bytu boli zamknute v kufri ... , tak som sa krasne presiel 3 km.
Samozrejme v nahradnom kluce bateria bola nefunkcna, vybita.
Kupa baterky dalsie 2 km-re peso.
Napokon som si auto po 1,5 hodine odomkol nahradnym klucom.

Najlepsie, ale prislo nakoniec.
Ako som nasledne zistil, bolo stacilo iba silnejsie zatlacit piatymi dverami, akoby ich chciet zamknut, a
japonsky blb-odolny system odomkol piate dvere, presne, ako ma, ked su kluce v kufri, piate dvere sa nezamknu, resp. sa odomknu.

Dufam, ze sa poucite z mojej hluposti :oops
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod TomAnt » Štv Máj 15, 2014 3:09 pm

Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Späť na Potrebujem poradiť, zohnať...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Majestic-12 [Bot] a 1 hosť