Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Marže servisů na náhradních dílech

Zháňate dobrého mechanika, garáž? Potrebujete odbornú radu? Skúste sa spýtať tu...

Marže servisů na náhradních dílech

Poslaťod b.o.y » Uto Feb 25, 2014 7:30 pm

Rád bych se zeptal, jestli někdo nevíte, jaké jsou přibližně marže autoservisů, když dělají opravu, na kterou dodají náhradní díl. V létě jsem měnil ložisko vlevo vzadu a dostal jsem ze servisu krabičku od nového dílu. Podle kódu jsem hledal na internetu a zjistil že se dá koupit zhruba za poloviční cenu než jakou mi napočítal neznačkový garážový servis.

Teď potřebuju vyměnit přední tlumiče a v jiném servisu mi řekli, že originál tam byl KYB a jeden kus stojí 3300 Kč. Zapátral jsem opět na internetu, zjistil, že by to měl být KYB 333350 a našel jsem ho za 1733 Kč tady: http://www.pietro-eshop.cz/katalog/cz/l ... b-333350-r

Chápu, že autoservis prodává s marží, ale to snad tenhle prodejce taky, ne? Je normální, aby marže servisu byla víc než 100 procent? Výměna stojí mizerných 1000 Kč, no bodejť by ne, když na dvou tlumičích si narazí přes 3000 Kč. Nebo je v tom nějaký jiný háček? Jakou s tím máte zkušenost vy?
b.o.y
Opytovateľ
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Pon Aug 21, 2006 11:41 am

Poslaťod Sedvo » Str Feb 26, 2014 7:15 pm

No co zákazník zkousne, to je marže servisu.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Späť na Potrebujem poradiť, zohnať...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť