Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Co si myslite o tejto ponuke?

Zháňate dobrého mechanika, garáž? Potrebujete odbornú radu? Skúste sa spýtať tu...

Co si myslite o tejto ponuke?

Poslaťod dibbo » Sob Feb 08, 2014 12:26 pm

Jazdim Octaviu1 a pokukujem po mazde6 wagon s moznostou odpoctu DPH.
Narazil som na takuto ponuku: http://mazda-6-wagon.autobazar.eu/20-mz ... 18786.html
Zda sa mi ze kilometre su podozrivo nizke i ked auto vypada na fotkach dobre. Nemam ziadne skusenosti s praktikami bazarov a netusim nic o tomto konkretnom.
Dakujem za nazor.
dibbo
Čitateľ
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Sob Feb 08, 2014 12:16 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod MisoMt » Sob Feb 08, 2014 3:14 pm

Podla opotrebovania vodicovej sedacky to ma viacej kilometrov a tie udavane km su asi jedina vec co by Ta mohlo presvedcit o kupe mozno ak este farba karoserie :-)
MisoMt
Pisateľ
 
Príspevky: 59
Registrovaný: Pon Dec 31, 2012 1:02 pm

Poslaťod dibbo » Sob Feb 08, 2014 3:34 pm

Bol som to pozriet, udajne som bol dnes uz siedmy v poradi co sa o to auto zaujimal. Akoze zvonku fakt pekne ale celkovy dojem, predajca okolie a pod. nic moc. Trosku taka "macka vo vreci".
Su tu niekde na fore nejake rady na co si davat pozor pri kupe mazdy(6) ?
dibbo
Čitateľ
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Sob Feb 08, 2014 12:16 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod Sedvo » Sob Feb 08, 2014 6:46 pm

To auto by mělo mít 3 servisní prohlídky, pokud jezdilo do mazdy, tak by neměl být problém kilometry ověřit (elektronická servisní kniha). Ještě by to mělo jít zjistit podle originál diagnostiky. Za další to auto nemá vůbec žádnou výbavu, je to úplný základ, proto je tam i taková cena. Takže nepoznáš např. kdy se regeneruje DPF, jelikož to nemá palubní počítač.

Na co si dát pozor - osobně mám najeto 181000 km a žádný problém jsem neměl, karoserie nehnije, podvozek drží.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod dibbo » Sob Feb 08, 2014 8:58 pm

MisoMt píše:Podla opotrebovania vodicovej sedacky to ma viacej kilometrov a tie udavane km su asi jedina vec co by Ta mohlo presvedcit o kupe mozno ak este farba karoserie :-)


az teraz mi doslo co pises, preco len nizke Km a farba je pozitivum? nieje to dobry motor alebo slaba vybava?
dibbo
Čitateľ
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Sob Feb 08, 2014 12:16 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod Sedvo » Ned Feb 09, 2014 9:58 am

To auto nemá žádnou výbavu. Uvádí tam mlhovky, dešťový a světelný senzor, ale nic z toho to nemá. Prostě jenom klimatizace, ESP a to je vše. Motor je v pohodě, barva taky OK.

Je fakt, že ta bočnice je dosti zničená. Mám o dost více kilometrů a nemám ji takovou. Třeba to byl tlustý člověk.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod dibbo » Ned Feb 09, 2014 5:23 pm

no vies, ja jazdim Octaviu1 kde je prakticky len volant a pedale. ABS(nemam ani to), klima, el.okna je z mojho pohladu super vybava :-)
mozete tuto temu vymazat ak zavadzia
dakujem
dibbo
Čitateľ
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Sob Feb 08, 2014 12:16 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod dabel » Ned Feb 09, 2014 5:27 pm

Nezda sa mi, ze su uplne nove zimne pneu (este "vyhlasenej" znacky Winterhawk aka najlacnejsi cinsky smejd). To by znamenalo, ze prva sada bola odrovnana po 30000km, co je podozrivo malo. Takze auto bude mat minimalne 120000, mozno aj viac (ak to nie je prva zodrata sada), comu by nasvedcovali aj tie sedacky.

A na motor velky pozor, pokial nejazdis neustale mimo mesta.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Sedvo » Ned Feb 09, 2014 7:14 pm

Dable to jsou Firestony, docela slušné gumy. Kotouče vypadají slušně. Spíš bych se snažil dohledat servisní historii je to divné, že to není dohledatelné.

dibbo: hele skok to určitě bude, pohodlí, jízdní vlastnosti atd. Motor není určen na ježdění po městě, či na krátké vzdálenosti. O DPF (filtru pevných částic) se toho napsalo dost a jelikož auto nemá palubní počítač, tak osobně bych do toho nešel.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Späť na Potrebujem poradiť, zohnať...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť