Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Kupa novej Mazdy2

Zháňate dobrého mechanika, garáž? Potrebujete odbornú radu? Skúste sa spýtať tu...

Re: Kupa novej Mazdy2

Poslaťod TomAnt » Uto Dec 17, 2013 1:18 pm

Ci manual alebo automat, na to nepytaj radu, to si musis vyskusat, je to cisto subjektivna zalezitost.
Ja som zastanca automatov, ale... ale vzdy ked sadnem do nasej Mazdy 2, tak mam radost z jazdy a to radenie si uzivam. V tom aute by mi automat asi nerobil tak dobre ako v CX-ke. Zasa naopak v CX-ke si neviem manual predstavit, tam sa to nehodi :D

Automat je hlavne o pohodli a bezpecnosti (ano je to prvok pasivnej bezpecnosti, zistis, ked pojazdis na automate a presadnes zrazu do manualu, o kolko veci musis riesit viac a menej sa sustredovat na cestu a dianie okolo).
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Mazda3 » Uto Dec 17, 2013 2:25 pm

Ok...a co hlucnost pri vyssich rychlostiach? Znamy ju chce aj na dialnice...preto ta dilema ci manual alebo automat
Mazda3
Čitateľ
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Pia Dec 13, 2013 9:56 am

Poslaťod majki » Uto Dec 17, 2013 3:43 pm

Automat je jinak zprevodovany, ale ve spojeni s 1.5 se toho neboj, kraval to bude delat stejny jako 1.3 v manualu. Do 130km/h v pohode, nad 130km/h uz je to spis pro fanousky :lol , ale ja nemam problem drzet na nemecke dalnici 180km/h treba i pulhodinu v kuse (kdyz se da), akorat carky ukazatele benzinu ubyvaji setsakra rychle :?:
Mazda2 je fakt o radosti z jizdy..je to vyjimecne male auto, produkcni, zadne Sport/GT/ST pridomky za nazvem, proste tak, jak vylezla z tovarny, tak se s ni da uzit dost srandy..dnes uz to umi vice aut, pred sesti lety maloktere.. (ne, ani Fiesta to neumela)
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Mazda3 » Uto Dec 17, 2013 4:10 pm

majki píše:Automat je jinak zprevodovany, ale ve spojeni s 1.5 se toho neboj, kraval to bude delat stejny jako 1.3 v manualu. Do 130km/h v pohode, nad 130km/h uz je to spis pro fanousky :lol , ale ja nemam problem drzet na nemecke dalnici 180km/h treba i pulhodinu v kuse (kdyz se da), akorat carky ukazatele benzinu ubyvaji setsakra rychle :?:
Mazda2 je fakt o radosti z jizdy..je to vyjimecne male auto, produkcni, zadne Sport/GT/ST pridomky za nazvem, proste tak, jak vylezla z tovarny, tak se s ni da uzit dost srandy..dnes uz to umi vice aut, pred sesti lety maloktere.. (ne, ani Fiesta to neumela)



Hej cital som ze spotreba u mazdy 2 automat je cez 8 litrov...sa mi to zda celkom dost...az moc...na take male auto. Cely cas sa tu prebera aka je mala ze ide proti prudu ale spotreba teda ako na SUV. :tma
Mazda3
Čitateľ
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Pia Dec 13, 2013 9:56 am

Poslaťod majki » Uto Dec 17, 2013 4:18 pm

Ehm...ja jsem se bavil o spotrebe pri 180km/h :o) Jinak klidne koukni na spritmonitor.de , tam jsou dosti vypovidajici udaje..necekej samozrejme nejake zazraky, kor pokud s tim jezdis po meste v zacpach nebo trhas rychlostni limity na dalnici.. Ja s moji silnejsi 1.3 jezdim po meste kolem 6.8, mimo to jezdi pod 5, na dalnici pri 130 rovnych 7.

http://www.spritmonitor.de/en/detail/245027.html
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Mazda3 » Uto Dec 17, 2013 6:28 pm

Ok rozumiem.

Co by si si vybral teraz ? Manual alebo automat? Vsetci vravia ze automat je mestke auto a ked uz Mazda2 tak manual. Ze s nim je lepsie aj na dialnici. Inak ponukli znamemu kupit mazdu2 s tym ze mu precipuju slabsiu 75 za silnejsiu 84 priamo v predalni. Co si o tom mysliste? Este som taky servis nepocul :palec
Mazda3
Čitateľ
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Pia Dec 13, 2013 9:56 am

Poslaťod majki » Str Dec 18, 2013 9:00 am

Ja jsem trochu nenormalni. Ja obcas vemu Dvojku, vyjedu s ni za mesto a tam blbnu na klikatych cestach mezi vesnicemi, uzivam si to, jak se zene s jistotou do zatacek, jak je agilni a cila, jak ma citelny podvozek, hraju si.. sel bych opet do manualu, ale tentokrat do 1.5. Ale treba moji mame na jeji jezdeni do prace, za nakupy a na navstevy mimo mesto bych cpal prave automat.

Tak ja bych rekl, ze mezi slabsi a silnejsi verzi 1.3 bude opravdu rozdil jen v softwaru, ale s jistotou to rict nemohu.
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Myso » Str Dec 18, 2013 11:08 am

Suhlasim s majkim, mame zhruba totozne auta (ja nemam znizene - aj to vplyva na spotrebu) a na dialnici jazdim okolo 7l, po meste zalezi na podmienkach. Za idealnych podmienok (plynuly prejazd mestom, dlhsie trate) sa drzi do 7l, pri horsich podmienkach (kratke studene trasy, krokovanie v spicke) to vyskoci nad 7l a niekedy az k 8.

http://www.spritmonitor.de/en/detail/304509.html

Ja som 75k jazdil predvadzacku (3 ludia na palube) a prisla mi slaba. Ale pre jedneho cloveka to moze byt akurat. Na dialnicu by som asi nevahal tu silnejsiu, ona nad 3600rpm dokaze udrzat tempo na 5tom stupni. Neviem ako sa na tych novych podpisali dlhsie prevody.

S 1.5 ani s automatom skusenosti nemam.
Mazda2 1.3TE 86k aka Zoom - Zoom Obrázok - predane
Lada 2105 1.7 VFTrez aka Fun - Fun - zosrotovane
Obrázok užívateľa
Myso
Prispievateľ
 
Príspevky: 308
Registrovaný: Sob Feb 07, 2009 3:09 pm
Bydlisko: Praha - Bratislava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod lakilaki » Str Dec 18, 2013 11:58 am

Nasa 1.5 manual ma dlhodobu spotrebu medzi 6,4-6,8 l/100 km
Na dialnici to jazdi, (ked chcem) tachometrovych 195 km/h
Spotreba na dialnici pri 120 km/h 7-7,5 litrov
Ja by som osobne isiel bez obav do automatu, keby bola M2 vo vybave GTA (s AT je iba TE :( )
Viem len potvrdit vyssie opisanu zabavnost M2 na cestach.
Uz len cakam, kedy konecne nasnezi .... dokonca aj so zapnutym DSC, je s nou velka zabava na snehu :palec
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Predchádzajúci

Späť na Potrebujem poradiť, zohnať...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť