Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

mazda cx5 new facelift

Zháňate dobrého mechanika, garáž? Potrebujete odbornú radu? Skúste sa spýtať tu...

mazda cx5 new facelift

Poslaťod nadinka » Ned Dec 01, 2013 8:21 pm

Ahojte,

mama strasnu dilemu, rozhodli sme sa kupit nove auto...automat...chodime vela po ba a do belgicka a potrebujeme byt hlavne v komforte....uvazujeme o mazde cx5 po novom facelifte alebo o bmw x1....prosim vas vedeli by ste mi objektivne poradit, ktore auto by ste zobrali< vyhody nevyhody? ma ist o benzin automat....ak je cakacia doba na mazdu 6 mesiacov tak ajajaja, na druhej strane bmw sa dost kradnut....a co o technickych parametroch? co by ste mi odporucili vy? dakujem moc
nadinka
Čitateľ
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Pia Jún 22, 2012 3:31 pm

Poslaťod dabel » Pon Dec 02, 2013 4:34 pm

Ak rozpocet dovoli, tak radsej X3 nez X1. Priestorom, kvalitou aj pohodlim vyrazne lepsie ako X1. Ak nie, tak z uvedenych urcite CX5, kedze je priestorom uplne inde ako krpata X1.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod nadinka » Pon Dec 02, 2013 4:55 pm

No chceli sme auto do nejakych 45 000, ale ak by je to fakt taky rozdiel....mazdu sme chceli s plnou vybavou, viem, ze je teraz aj novy facelift....ale trosku sa bojim toho trasenia kapoty a zrkadiel....my sme dvaja,deti nemame....a ani neplanujeme takych pat rokov (potom by sme auto menili), mame len velkeho psa, ktoreho potrebujeme nosit vzadu a som zmatena z tyh testov...v jednom povedia ze mazda je lepsia, v druhom ze bmw...mam misung
nadinka
Čitateľ
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Pia Jún 22, 2012 3:31 pm

Poslaťod dabel » Uto Dec 03, 2013 8:34 am

Vzdy je otazka, co je lepsie pre Teba. Mazda je primarne predokolka, BMW zadokolka, takze na "sportove zvezenie" je BMW vhodnejsie.

Co sa tyka dalsich veci:
- interierom (kvalita, vzhlad) je Mazda vyrazne dalej ako BMW - na to, aby interier BMW vyzeral ako-tak, musis fakt HODNE priplacat
- exterier je na zvazenie, X1 mne osobne pripada ako lacna korejska hracka. X3 je dospelejsia, tam su si zhruba s CX5 narovnako
- komfort jazdy posudit neviem: jazdil som iba s X3 a komfort bol OK. Stara X3 bola ale zase uplny kostritras a obavam sa, ze X1 bude na tom rovnako
- priestornost interieru - za mna X3 > CX5 > X1. Ak mate velkeho psa, tak by som sa na X1 vykaslal
- ergonomia: toto je mimoriadne subkejtivna vec. Ja mam odjazdene dlhe roky na Japoncoch, preto som z europskych aut nestastny a nikdy neviem nic najst
- motory: tam je BMW uplna spicka

Moj nazor? Mierne jazdena X3 so sestvalcom. Jazdil som s 35i a bola to dostojna motorizacia na SUV.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod nadinka » Uto Dec 03, 2013 11:24 am

Dakujem za odpoved :)

zvazovali sme aj mierne ojazdene auticko, ale nakoniec sme sa rozhodli pre nove....a kedze si mozeme dovolit natrieskat nasu mazdicku uplne vsetkym, co je v mazde dostupne, tak asi jasna volba, chceme 4x4 auticko.....a mas pravdu to bmw x1, ten kufor je malicky, nehovorim, ze sa nam ten pes tam nezmesti,ale s mazdou je to dost velky rozdiel, bmw x1 dopadlo v testoch omnoho horsie ako mazda a mas pravdu, ze je to taka trasoritka :) s X3 sa to ani neda porovnat. Takze teraz pockame na novy facelift, ked uz ma teda vyjst tak par mesiacov hore dole. Hladame auto, ktore bude komfortne, kedze chodime casto do belgicka, spolahlive, bezpecne..a samozrejme nejaky ten komfort...co si myslim, ze navigacia tom tom, bose audio system a celkovy moj dojem z interieru mazdicky splna, a jednak vyhoda asi aj je, ze sme zvyknuty na mazdu....a mne odpadne kamen zo srdca, ze sa o nu nemusim az tak bat, ze by ju ukradli ako o BMW
nadinka
Čitateľ
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Pia Jún 22, 2012 3:31 pm

Poslaťod dabel » Uto Dec 03, 2013 12:46 pm

Tak ale komfort nie je o vybave, ale o odpruzeni. Darmo je auto napchate elektronikou, ked Ta po 100km vytrasie tak, ze Ta bude 2 dni boliet chrbat (osobna skusenost s 500km na Fabii). Inak ak je poziadavka na nove a plne vybavene, tak ta CX5 vychadza radovo lacnejsie ako X3, takze suhlasim. Zaujimava je aj Honda CRV, hlavne ale vnutornym priestorom.

Inak ten facelift... podla mna bude najskor za rok, vsak CX5 sa este len rok a nieco robi. Skor je to len o tom, ze v novom modelovom roku v tichosti opravia najhorsie chyby bez verejneho hlasenia o ich odstraneni.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod nadinka » Uto Dec 03, 2013 12:53 pm

ano ano viem o com je komfort :) ale mazdicku mame a uz ta je motoricky velmi dobra....preto som aj spomenula, ze bmw je trasoritka, teda ta x1

novy facelift by mal byt v predajniach koncom leta, zaciatkom jesene 2014...a myslim, ze sa uz oplati pockat, jasne, ze len vychytaju chyby, ale aj o to ide....radsej si pockam....ved zas az tak neponahlame a uz by mala byt aj na autosalone, tak aspon budeme kukat, zas auto co mame je v super stave, je to 6 rocne auticko, full vybava a ma 160tisic km...takze zas my s tym nejako tak neponahlame
nadinka
Čitateľ
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Pia Jún 22, 2012 3:31 pm

Poslaťod lakilaki » Uto Dec 03, 2013 8:54 pm

Online rozhovor s p. Kiriakovskym
Co asi znamenaju slova nová fáza, nova generacia- novy model, alebo facelift ?

Otázka Honza :
Ještě bych se rád zeptal, jestli lze předpokládát, když bude nová Mazda CX-5 představena na konci roku 2014, kdy by se tak mohla začít prodávat? Jestli by se to mohlo pohybovat do poloviny roku 2015 nebo i dříve či později. Chápu, že jde pouze o odhad, ale i ten ocením. Děkuju Honza

p. Kiriakovsky
Dobrý den, Honzo, jedná se opravdu pouze od odhad, bližší informace zatím bohužel nemáme, nicméně předpokládám, že objednat novou fázi bude možné již po prázdninách. Pakliže by to mělo být dríve, určitě se o tom z naší komunikace dozvíte.

Otázka Honza :
Děkuji za odpověď ohledně termínu nové CX-5, bohužel mi není z Vaší odpovědi jasné, zda myslíte prázdniny roku 2014 nebo roku 2015. Prosím o upřesnění a děkuji za Vaši ochotu.Honza

p. Kiriakovsky
Dobrý den, Honzo, novou fázi bude možné objednat již po prázdninách 2014.
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod nadinka » Uto Dec 03, 2013 11:18 pm

nadinka
Čitateľ
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Pia Jún 22, 2012 3:31 pm

Poslaťod lakilaki » Pon Dec 09, 2013 6:55 pm

Dnes som sa dozvedel, ze CX5 bude mat niekolko inovacii oproti sucasnym cx5, uz za chvilu, vo februari (unor) 2014 :hmmhmm
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Späť na Potrebujem poradiť, zohnať...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť