Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda 3 1.6 MZR r.v. 2010-11

Zháňate dobrého mechanika, garáž? Potrebujete odbornú radu? Skúste sa spýtať tu...

Mazda 3 1.6 MZR r.v. 2010-11

Poslaťod montana » Pon Nov 11, 2013 6:04 pm

Zdravim Vas pani... *690*
Uvazujem nad kupou jazdenej Mazdy 3 1,6 MZR r.v. 2010-11,
Chcel by som poprosit majitelov tejto krasky, ze ake su skutocnosti a fakty pri tomto aute, lebo recenzie su jedno a Vase skusenosti a fakty su druhe.
Som z dalekeho vychodu Slovenska a cesty tu mame otrasne a v zime uplne zasypane solou, proste hruza des, tak by ma hlavne zaujimalo ako je na tom PODVOZOK a KAROSERIA, lebo viem ze benzinove motory od Mazdy su fakt na urovni, ale zas ze s koroziou to trochu inzinieri z Japonska nedomysleli. Zaujimalo by ma ci ten problem s koroziou uz nejako poriesili, ci je to stale na tej istej urovni, je fakt skoda, ze tak premakane auto ma taky handicap :hmmhmm
vopred Vam vsetkym Dakujem za vase rady a skusenosti.... :)
montana
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pon Nov 11, 2013 4:47 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod lakilaki » Pon Nov 11, 2013 8:20 pm

Kludne si kup mazdu.
Uz sa poucili v Japonsku a karoseria ja osetrena tak, ze ak mazdu pocas zimy 2-3x omyjes od soli a
na jar riadne umyjes, a neparkujes v nevetranej garazi, nemal by byt ziadny problem.
Motor je spolahlivy, ale kvoli EuroV uz necakaj taku dynamiku, aku mala este euro IV-ka.
Poznamka :
lepsie je chodit po cestach zasypanych solou, ako menit pocas zimy 2 x celne sklo od kamennej drte
z posypoveho materialu, alebo opravovat lakovanie auta :spik2
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod patusa1987 » Uto Feb 11, 2014 9:13 am

Ahojte, chcem sa spýtať majiteľov Mazdy 3. kúpila som si pred Vianocami Mazdu 3, 1.6, 2005r. Nanešťastie je už skoro 2 mesiace nepojazdná.. nikto nevie prísť na chybu.. štartuje len sporadicky, a krátko po naštartovaní to skape. pozerali sa na to už niekoľko elektrikárov a mechanikov, ukazuje im tam nízky tlak paliva pri štartovaní... Nikto nevie túto chybu odstrániť, alebo prísť na príčinu.. Ak má niekto podobný prípad, alebo skúsenosť.. neviete poradiť, ako na to?

vopred ďakujem.
Paťa.
patusa1987
Čitateľ
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Pon Nov 18, 2013 8:28 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod mx6mazda » Sob Feb 15, 2014 9:18 pm

Ahoj patusa1987 .
Mal som podobny problem , 1.6 DIESEL r.v.2004, menili mi palivovy filter
http://www.123-olej.sk/image/cache/data/FilterDB/Mann/Palivovy-filter-Mann-Filter-WK-939-2-400x400.jpg, zatial to ide :o)

Skuste odpojit hadicu po intercooleri , taká hrubá čierna, pred ciernou umelou hmotou, a streknite tam startovací spray (cca 6 €) ked štartujete.

Do tejto umelej hmoty z pravej strany:

http://www.weiland.hu/pix/annamaria/140211.stuff/mazda_cs01.jpg

Mne to tak skusali, auto nastartovalo, islo par sekund, o 3 dni vymenili palivovy filter, zatial bez problemov.
POZOR, nie vsetky filtre pasuju, (ja neviem aky mam) ale podarilo sa tam dat len druhy objednany, prvy isiel na vymenu

PS: az ti odide TURBO, modli sa, je to horror, mne už odchadza 4-te turbo...
Všetko sa vymenilo, vycistilo, novy saci kos, novy olej, sitko z hadice vybrate,oil catch tank namontovany, aj DPF vyčistené,aj tak mi odislo 4-te turbo. 1500€ za 1.5 roka.
mx6mazda
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Sob Feb 15, 2014 8:37 pm

Späť na Potrebujem poradiť, zohnať...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť