Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda 6 2.2 MZR-CD 92kW 2010

Zháňate dobrého mechanika, garáž? Potrebujete odbornú radu? Skúste sa spýtať tu...

Mazda 6 2.2 MZR-CD 92kW 2010

Poslaťod Myso » Str Nov 06, 2013 6:29 pm

Ahojte, chcel by som vas poprosit o rady pri kupe ojazdenej mazdy 6 GH rok 2010, motor MZR-CD 92kW. Auto je zamyslane na dochadzanie za pracou z Berouna do Prahy (a potom naspat), cize cca 2 trasy denne (18km po dialnici + nejake po Prahe). Je to velky problem pre DPFko?

Vopred vdaka za nazory.
Mazda2 1.3TE 86k aka Zoom - Zoom Obrázok - predane
Lada 2105 1.7 VFTrez aka Fun - Fun - zosrotovane
Obrázok užívateľa
Myso
Prispievateľ
 
Príspevky: 308
Registrovaný: Sob Feb 07, 2009 3:09 pm
Bydlisko: Praha - Bratislava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod M6 GH GTA » Str Nov 06, 2013 9:56 pm

Ahoj. U motora 2.2 MZR-CD sa pri najazde ako pises problemov s DPF obavat nemusis. Motor 2.2MZR-CD je vcelku vydareny a ma asi len dva "nedostatky" ktore stoja za zmienku. Prvy je rozvodova retaz, ktorej zivotnost bola povodne planovana urcite na viac ako cca 90000-120000km. Kontrola aj vymena je sice jednoducha a nieje ani ovela financne narocnejsia ako vymena remenovej rovodovej sady na motore 2.0 MZR-CD, ale nakolko je to retazovy rozvod zivotnost mohla byt aj trojnasobna! Problem retaze je signalizovany cez kontrolku DPF pri prekroceni 10,45* vzajomnej polohy kluky/vacky (teda ak bola jednotka preprogramovana). Druhy a urcite zavaznejsi problem su podlozky pod vstrekovacmi. Tento problem nieje az tak casty ako u motora 2.0 MZR-CD, ale ak nastane vacsinou to konci zadrenim motora pre nedostatocne mazanie, lebo sa zanesie saci kos olejoveho cerpadla. Podlozky je dobre preventivne vymenit cca po 80000km lebo zaneseny saci kos nieje vobec jednoduche vycistit nakolko je zabudovany v telese vyvazovacich hriadelov. Vymena podloziek je jednoduchsia a rychlejsia ako u motora 2.0MZR-CD. Mozno by stacilo napisat aby si si na kupu zobral urcite mechanika, ale takto budes mat dopredu aspon trocha lepsi prehlad :o)
ex M3 Mps, Mazda 6 GJ 2.5 AT, Mazda RX-8,
M6 GH GTA
VIP 2013
 
Príspevky: 651
Registrovaný: Str Jan 14, 2009 1:21 am
Bydlisko: Hiroshima
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod Myso » Štv Nov 07, 2013 8:20 am

Ahoj, dufal som, ze odpovies zrovna ty a svojou fundovanou odpovedou si ma opat nesklamal. Velke DIK! Skusim zohnat VIN a zistit nieco o historii daneho kusu.
Mazda2 1.3TE 86k aka Zoom - Zoom Obrázok - predane
Lada 2105 1.7 VFTrez aka Fun - Fun - zosrotovane
Obrázok užívateľa
Myso
Prispievateľ
 
Príspevky: 308
Registrovaný: Sob Feb 07, 2009 3:09 pm
Bydlisko: Praha - Bratislava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Späť na Potrebujem poradiť, zohnať...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť