Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

jaký olej

Zháňate dobrého mechanika, garáž? Potrebujete odbornú radu? Skúste sa spýtať tu...

Re: jaký olej

Poslaťod lakilaki » Str Apr 30, 2014 10:57 pm

Sedvo píše:Na DEXELII to je, ale na lahvých - MAZDA ORIGINAL OIL ULTRA DPF 5W-30 žádná specifikace napsána není!!!

Dnes mi dorucili DPF olej na vymenu v M3 a ozaj nie je uvedena specifikacia na obale, ani JASO DL-1, ani C1
Na oleji pre benzin je este stale uvedena specifik. API , aj ACEA A5/B5
Asi iba PanBoh vie, aky sfalsovany dpf olej si davam liat do motora ?! :hmmhmm

Obrázok
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod 13LUKY » Ned Máj 11, 2014 9:42 am

Nazdar mazdaci.

Presne taky olej som si objednal aj ja a vo stvrtok idem do PO menit olej som zvedavy co mi tam na ten olej povedia, ale hlavne ci origo servis stale pouziva dexeliu.
13LUKY
Čitateľ
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Ned Dec 23, 2012 8:48 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Sedvo » Ned Máj 11, 2014 4:51 pm

Dexelia již není, je jenom Mazda original oil ultra DPF 5W-30 a to by ti tam také daly, kdyby sis nedonesl svůj olej.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod lakilaki » Ned Máj 11, 2014 11:02 pm

13LUKY píše:Nazdar mazdaci.
Presne taky olej som si objednal aj ja a vo stvrtok idem do PO menit olej som zvedavy co mi tam na ten olej povedia, ale hlavne ci origo servis stale pouziva dexeliu.

Predovsetkym si to "prinesenie vlastneho oleja" na vymenu oleja, dohodni vopred s prijimacim technikom !
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod 13LUKY » Štv Máj 15, 2014 4:06 pm

Nazdar mazdaci.
Takze dnes som bol na vymenu oleja ale nie v original service Mazda Presov. Mam jednu otazocku. Treba urobit nejaky reset intervalu vymeny oleje prostredníctvom diagnostiky ? Dakujem za radu chalan mi tvrdil ze nic netreba !!!!

Obrázok
Chalani dufam ze vam to pomoze. Ja som tento navod vyskusal a funguje to takze uz asi nebude ziadna vymena oleja v origo servise.
13LUKY
Čitateľ
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Ned Dec 23, 2012 8:48 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Predchádzajúci

Späť na Potrebujem poradiť, zohnať...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť