Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

DPF FILTER

Zháňate dobrého mechanika, garáž? Potrebujete odbornú radu? Skúste sa spýtať tu...

DPF FILTER

Poslaťod PETERO » Uto Sep 03, 2013 10:20 am

Zdravim pani,vlastnim Mazdu 6 103kw rok.vyroby 2008 09.bolo tu na fore popisane o dpf filtry kadečo,ale nikde som sa nedozvedel co vlastne zapina regneraciu dpf prave na tychto typoch aut mazdy 6 2008, a novšie modely.nikde som nenasiel popisane či je v tychto autach určeny presny termin regeracie,poviem priklad ako u hyundai,kde sa to spušta v intervaloch od 250 do 300 km zakaždym ci je filter zaneseny alebo nie,alebo su v tych nasich mazdach nejake čidla snimajuce zanesenie dpf.to znamena že ak je filter čisty tak by nemusel regenerovat vobec ani po 1000km.pytam sa aj preto,že budem reagovat nato že mam tiež mazdu 6 bez PP,to jest že nevidim okamžitu spotrebu ,a to auto som doiezol z Nemecka,z rodnym listom vyrobene v japonsku pre nemecky trh.takže nie všetky 6 musia mat PP.Auto je vynikajuce,len by som chcel predist pripadnym problemom v buducnosti.da sa kupit dpf super clean ktory ale podla mna nema žiadny zmysel aplikovat tam kde sa tato regeracia spušta automaticky po prejdeni určitych kilometrov.poprosim naozaj ak je na tomto fore človek naozaj znaly a ktory pozna tieto auta aby zareagoval určite pomože zo svojimi poznatkami všetkym tym ktori v tom maju nie velmi jasno.dakuem všetkym za odborne reakcie vopred
PETERO
Čitateľ
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Sob Júl 06, 2013 9:41 am

Poslaťod Sedvo » Str Sep 04, 2013 6:59 pm

Regeneraci spínají čidla na filtru, která měří zanesení filtru. Je vyzkoušeno, že každých cca 200 km probíhá regenerace. Při spuštění regenerace to může cuknout, ale to je asi jediné, jak by to bez PP šlo poznat.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Späť na Potrebujem poradiť, zohnať...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť