Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

mazda 6 vymena oleja

Zháňate dobrého mechanika, garáž? Potrebujete odbornú radu? Skúste sa spýtať tu...

Re: mazda 6 vymena oleja

Poslaťod Lubos1 » Štv Feb 06, 2014 9:47 am

Neviem, aky tam ide olej, musim pozriet do mudrej knizky, ktoru som este ani nevidel :)
Mazda 6 GJ kombi Revolution Top 2.5 141kW (čakateľ)
Mazda CX-3 Revolution 2.0 88kW
ex Mazda 6 GJ sedan Revolution 2.0 121kW
ex Mazda 6 GJ kombi Attraction 2.2 110kW
ex Mazda 6 GH liftback 2.2 120kW
ex Mazda 6 GG liftback 2.0 89kW
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Lubos1 » Sob Feb 08, 2014 3:32 pm

Takze podla navodu potrebujem novy Mazda olej Supra (0W-30) DPF alebo Ultra DPF (5W-30). Stary Dexelia olej pre DPF sa vraj nesmie pouzivat.
Mazda 6 GJ kombi Revolution Top 2.5 141kW (čakateľ)
Mazda CX-3 Revolution 2.0 88kW
ex Mazda 6 GJ sedan Revolution 2.0 121kW
ex Mazda 6 GJ kombi Attraction 2.2 110kW
ex Mazda 6 GH liftback 2.2 120kW
ex Mazda 6 GG liftback 2.0 89kW
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Sedvo » Sob Feb 08, 2014 5:02 pm

Já kupuji toto http://www.e-oleje.cz/index.php?akce=detail , tento by si tam mohl nalít.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod VladoZRZ » Pia Mar 14, 2014 9:23 pm

Kamarat si kupil olej z netu a neskor sa mu po... auto. Potom sa zistilo, ze to bol nejaky pancovany olej z Ukrajiny. Pri oprave nam aj technik, ktory mu robil auto hovoril, ze cez net by olej nikdy nekupoval, ze to robi vela predajcov takto. Zozenu za lacno pancovany olej a potom ho predavaju na nate. Takze ako som uz kdesi pisal, ja vyuzivam radsej len autorizovany servis Mazda, konkretne na Vajnorskej, kde je super pristup a aj na tej cene sa da dohodnut :P Zatial som s autom ziadny problem nemal.
VladoZRZ
Čitateľ
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Pon Feb 17, 2014 2:20 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod TomasVFR » Sob Mar 15, 2014 8:34 am

VladoZRZ- este daj jednu na dobru noc, prosim :palec
Mazda 6 2.0 MZR-CD 100kw 04
Obrázok užívateľa
TomasVFR
Forum Guru
 
Príspevky: 1093
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 8:16 pm
Bydlisko: Banka
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Sedvo » Sob Mar 15, 2014 8:26 pm

Hlavně, že máš jistotu v tom, co ti lejou v tom servise. Třeba zrovna ten pančovaný olej z Ukrajiny. Ten eshop mám vyzkoušený, na oleji od nich mám najeto 60000km a žádný problém.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod VladoZRZ » Uto Mar 18, 2014 6:24 pm

Ved ok, je to vas nazor, tak ako mam ja svoj. Ja len hovorim resp. pisem z vlastnej/kamaratovej skusenosti. To iste mi hovorili aj v Bosch servise... Takze si myslim, ze az taka kravina to nebude. Netvrdim, ze vsetci predajcovia su odrbovaci. Ale, ze pri internetovych obchodoch je väcsia pravdepodobnost klamstva. A v autorizaku som pocas servisovania pri svojom aute a vidim, co mi tam leje a kolko tam toho leje.
VladoZRZ
Čitateľ
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Pon Feb 17, 2014 2:20 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Sedvo » Uto Mar 18, 2014 7:48 pm

Počkej, jak to můžeš vědět co ti tam leje, když mají sudový olej. Nevíš odkud ten olej mají, kde jej koupili. Pokud ti to lejí z litrových flašek (čemu bych se hodně divil), tak potom OK, ale opět ty nemáš zaručené kdo jim ten olej dodává, kde jej příslušný servis koupil.

Zrovna jej můžou kupovat na Ukrajině atd.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod marclucpicard » Štv Mar 20, 2014 9:44 pm

VladoZRZ píše:Ved ok, je to vas nazor, tak ako mam ja svoj. Ja len hovorim resp. pisem z vlastnej/kamaratovej skusenosti. To iste mi hovorili aj v Bosch servise... Takze si myslim, ze az taka kravina to nebude. Netvrdim, ze vsetci predajcovia su odrbovaci. Ale, ze pri internetovych obchodoch je väcsia pravdepodobnost klamstva. A v autorizaku som pocas servisovania pri svojom aute a vidim, co mi tam leje a kolko tam toho leje.


Tak povedz kamarátovi že je .... (doplň podľa uváženia) lebo nevie nakupovať na nete, poctivý e-shop si také niečo nemôže dovoliť!
Ja kupujem olej z už spomínaného http://obchod.damoslovakia.sk/katalog/ a to je overený e-shop s nálepkou "Bezpečný nákup".
V servise akurát vidíš, že to leje z označeného sudu ale kto, kedy a aký olej tam nalial Ti nikto nezaručí!
Takže Ťa môžu rovnako oje-babrať ako inde.
M6 GG 2.3L - moj dlhorocny sen ktory sa mi splnil 7.6.07
Obrázok užívateľa
marclucpicard
Prispievateľ
 
Príspevky: 422
Registrovaný: Str Okt 17, 2007 9:56 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Myso » Pia Mar 21, 2014 8:41 am

A ked ta neojebu na oleji tak aspon na jeho cene :)
Mazda2 1.3TE 86k aka Zoom - Zoom Obrázok - predane
Lada 2105 1.7 VFTrez aka Fun - Fun - zosrotovane
Obrázok užívateľa
Myso
Prispievateľ
 
Príspevky: 308
Registrovaný: Sob Feb 07, 2009 3:09 pm
Bydlisko: Praha - Bratislava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod Sedvo » Pia Mar 21, 2014 2:01 pm

jojo na ceně :-D
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod VladoZRZ » Sob Mar 22, 2014 7:36 pm

Kks, ale ste sa do mna pustili :buuu: Este raz opakujem, ze je to moj nazor a nevnucujem vam ho. Tak ako vy mate svoj. Ja netvrdim, ze kazdy autorizovany servis je ok. Zazil som uz vselico. Este ked som mal pred par rokmi Peugeot 308 SW, tak technik penil v servise jak pes, ked som sa od auta nepohol ani na krok. Olej mi nalial tak na minimum (to este ked som nenastojil na tom, ze chcem byt pri aute pocas servisu :P ), ze o mesiac som tam bol zas atp. (Btw, Peugeot nekupujte...francuzi nevedia robit auta). Teraz, ked mam Mazdu, tak chodim na Vajnorsku, ako som uz kdesi spominal, a tam im to napr. nevadi. S autom som nemal zatial ziadny problem, pokial som k nim daval robit veci. Preto si myslim, ze je to ok servis. Ale nikdy som netvrdil, ze kazdy autorizovany servis je v poriadku. Napr. by som nikdy nesiel do autorizovaneho servisu Mazdy na Panonskej. A s tymto mojim nazorom sa stotoznuje viacero ludi na roznych forach.
VladoZRZ
Čitateľ
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Pon Feb 17, 2014 2:20 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod auto-moto » Pon Júl 14, 2014 8:08 pm

Sedvo píše:Hlavně, že máš jistotu v tom, co ti lejou v tom servise. Třeba zrovna ten pančovaný olej z Ukrajiny. Ten eshop mám vyzkoušený, na oleji od nich mám najeto 60000km a žádný problém.



60 000 km na oleji? ty si sialenec :D
auto-moto
Čitateľ
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Pon Júl 14, 2014 5:24 pm
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Sedvo » Uto Júl 15, 2014 9:53 am

Bylo to myšleno, že na olej, který tam kupuji každých 20000 km už mám najeto 60000km (tedy 3 výměny). Chápeš? Tedy každých 20000km měním olej a tam ten olej kupuji a už 60000 km má auto na jejich olejích najeto.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod auto-moto » Str Júl 16, 2014 6:34 am

Sedvo píše:Bylo to myšleno, že na olej, který tam kupuji každých 20000 km už mám najeto 60000km (tedy 3 výměny). Chápeš? Tedy každých 20000km měním olej a tam ten olej kupuji a už 60000 km má auto na jejich olejích najeto.



jaaj takto ) nic som nepovedal
auto-moto
Čitateľ
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Pon Júl 14, 2014 5:24 pm
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Predchádzajúci

Späť na Potrebujem poradiť, zohnať...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť

cron