Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Vymena rozvodov M5

Zháňate dobrého mechanika, garáž? Potrebujete odbornú radu? Skúste sa spýtať tu...

Vymena rozvodov M5

Poslaťod karnek » Str Feb 27, 2013 11:46 am

Zdravim M,

Blizim sa k 120km a musim menit rozvody. V autorizovanom servise mi povedali 700Eur. Viete mi poradit, ci sa oplati do neautor. alebo aspon kupit svoj material? Oplati sa spekulovat, alebo to dat do Mazdy za 700?

Vdaka za kazdu radu
karnek
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Str Feb 27, 2013 11:41 am

Poslaťod fluider » Štv Feb 28, 2013 2:05 pm

Porusi ti to zaruku?
Ak ano, tak sa spytaj v Mazda servise, ci si mozes doniest vlastny material. Ak nie, tak nemas inu moznost. Ak ano, usetris aspon na tom, aj ked je mozne, ze kvoli tomu ti nauctuju zbytocne veci len aby z teba tie peniaze dostali.
Ak nie, tak si kup vlastny material, najdi dobry neautorizovany servis a tipujem, ze usetris aspon 200eur.
Mazda Premacy 1.8i 84kW r.2000
Obrázok užívateľa
fluider
Opytovateľ
 
Príspevky: 45
Registrovaný: Štv Aug 16, 2012 4:20 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod fluider » Štv Feb 28, 2013 2:21 pm

Ja som nedavno menil rozvody na Premacy v Autoopravovni u Alexandra v BA. Material cca 260eur, robota 150eur :shock . Spravili to dobre, akurat si pri vymene vzduch. filtra nevsimli, ze harmonika sacieho potrubia je celkom prasknuta, auto zacalo ist velmi zle, takze som sa tam o 3 dni trtkal znovu, aby z Mazdy objednali original hadicu za 95eur. Potom mi vyskocila spotreba o 2L co nechceli riesit, vyhovarali sa na zimu, sneh na ceste ...., tak som si zacal objednavat diagnostiku z internetu a pred 2 dnami sa mi spotreba benzinu vratila skoro na povodnu vysku :o) . Dufam, ze stabilne :lol .
Mazda Premacy 1.8i 84kW r.2000
Obrázok užívateľa
fluider
Opytovateľ
 
Príspevky: 45
Registrovaný: Štv Aug 16, 2012 4:20 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Sedvo » Ned Mar 03, 2013 5:08 pm

700 Euro je v pohodě. Na naftový motor to o moc levnější neuděláš. V rámci rozvodů by si měl měnit hydraulický napínák, rozvodový řemen, vodící a napínací kladka, preventivně i vodní pumpa, ikdyž při 120000 km předepsaná výměna není.

Maloobchodní ceny:
Hydraulický napínák: 4500,- Kč/180Euro
rozvodový řemen: 2700,- Kč/ 110Euro
napínací kladka: 2000,- Kč/ 80Euro
vodící kladka: 2800,- Kč/ 110Euro
Celkem = 12000,- Kč/480Euro

vodní pumpa: 1500,- Kč/60Euro

Pokud to budeš dělat někde v dílně, tak počítej, že ti bude účtovat cca 8 hodin*400=3200,- Kč/130 Euro

Pokud máš možnost na někoho nakoupit díly levněji, tak proč ne. Materiál by byl cca o 20 - 30% levnější. Pokud ta možnost není, tak cena autorizovaného servisu je v pohodě.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod SedyMrak » Pon Dec 16, 2013 5:39 pm

Zdravim vospolok,
tiez mam na programe na Premacy 1,8 84kW vymenu rozvodov, autorizovany servis BA Autogrand Vajnorska to nacenil na 812€.

Mate nejaku skusenost v BA, kde by sa to dalo spravit rovnako kvalitne ale za menej?
Predsalen tato suma ked priratam vymenu oleja tak presiahne polovicu hodnoty celeho auta :-o

@fluider , spominal si Autoopravovnu u Alexandra v BA, aj ked z Tvojho prispevku nemam celkovy dojem uplnej spokojnosti,ci?
Premacy 1.8i 84kW r.v. 1999
Obrázok užívateľa
SedyMrak
Čitateľ
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Štv Jan 26, 2012 4:56 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Späť na Potrebujem poradiť, zohnať...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Majestic-12 [Bot] a 1 hosť