Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

letne pneumatiky na mazdu 3

Zháňate dobrého mechanika, garáž? Potrebujete odbornú radu? Skúste sa spýtať tu...

letne pneumatiky na mazdu 3

Poslaťod Venum » Str Dec 19, 2012 1:51 pm

Zdravim,potreboval by som poradit ohladom letnych pneu,kedze povodne toyo proxes uz dosluzili a chcem kupit pneu este pred jarou.Jedna sa o auto M3 2.0 MZR DISI s pneumatikami 205/50 R17.Nechcem investovat do najdrazsich pneu,nemam tolko penazi,preto som sa rozhodol pre strednu triedu.vybral som si par modelov a neviem sa rozhodnut :-)

ide o tieto pneumatiky :

Hankook k115 ventus prime 2
Nokian hakka V
Kleber dynaxer HP 3
Uniroyal rainsport2
Vredestein sportrac 3
Vredestein sportrac 5


vopred dakujem za rady
Venum
Opytovateľ
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Pon Máj 23, 2011 2:25 pm

Poslaťod dabel » Str Dec 19, 2012 1:59 pm

Ventus Prime boli velmi chvalene vo vsetkych testoch minulej sezony. Ostatne nepoznam - aj ked na zimu mam Nokiany a su vyborne na oboch autach.

PS: kukni www.e-pneu.cz, maju tam hodne testov pneumatik
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod lakilaki » Str Dec 19, 2012 7:19 pm

ja som mal na benzine M3 2.0 pneu : hankook ventus evo v12
a bol som s nimi mimoriadne spokojny, :jo
odolne aj proti vytvaraniu píly na okrajoch, aj ked su na zadnych kolesach, ktore maju negativny odklon / \
(striedali vredestein sportrac 3, ktore vzadu, kvoli pilovitosti sa stali veeeelmi hlucne)

.
az tak som bol spokojny, ze som si kupil nateraz od toho isteho vyrobcu aj zimne pneu
v priamom porovnani so zimnymi Michelin na druhej mazde, su hankook v jazdnych vlastnostiach
o jednu-dve triedy lepsie :palec
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod dabel » Štv Dec 20, 2012 9:00 am

Jojo, korejci idu s kvalitou strasne hore - vo vsetkych oblastiach. Ako v 80tych rokoch Japonci...
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Venum » Štv Dec 20, 2012 2:38 pm

diky chalani,aj moj favorit je zatial hankook,ale stale si neviem vybrat,este pockam na par dalsich nazorov,velmi mi to ulahci vyber.Povodne toyo boli super,len za tu cenu slabsia vydrz,ale za to moze maksia zmes a tym padom drzali ako prilepene
Venum
Opytovateľ
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Pon Máj 23, 2011 2:25 pm

Poslaťod Venum » Štv Dec 20, 2012 2:41 pm

este som zabudol,co hovorite na XL pneumatiky?vyhody/nevyhody.este som nemal take pneu
Venum
Opytovateľ
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Pon Máj 23, 2011 2:25 pm

Poslaťod kayman » Štv Dec 20, 2012 2:59 pm

zosilnená bočnica. neviem či je v tom nejaký rozdiel oproti štandardným. mám zimné nokian xl a iné v tom modely čo som chcel neboli :ho:

možno vydržia vyšší tlak keďže majú aj vyšší index nosnosti :)
Mazda 626 GF 1.8 74kW, strieborná, hatchback :)
Obrázok užívateľa
kayman
Prispievateľ
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Štv Mar 01, 2012 12:26 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod kayman » Uto Jan 15, 2013 9:47 am

tak dnes ma mechanik sprdol, že som zle kúpil (tu na fóre mi ich PeterS aj nahodil). že tie so zosilnenou bočnicou sú pre dodávky. vraj sú tvrdšie a viac prenášajú všetko na nápravu.. a skoršie budú praskať medzi bočnicou a behúňom. tak neviem no.. :hmmhmm
Mazda 626 GF 1.8 74kW, strieborná, hatchback :)
Obrázok užívateľa
kayman
Prispievateľ
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Štv Mar 01, 2012 12:26 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod TomasVFR » Uto Jan 15, 2013 11:39 am

:dobry tak ale mozes teraz tehly a kvadre prevazat, smer Gelnica http://www.topky.sk/cl/10/1322323/Ponuk ... ota-peklo-


:dobry :dobry :dobry :dobry
Mazda 6 2.0 MZR-CD 100kw 04
Obrázok užívateľa
TomasVFR
Forum Guru
 
Príspevky: 1093
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 8:16 pm
Bydlisko: Banka
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod kayman » Uto Jan 15, 2013 11:46 am

tak to už hej :dobry :dobry :chi: :chi:
Mazda 626 GF 1.8 74kW, strieborná, hatchback :)
Obrázok užívateľa
kayman
Prispievateľ
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Štv Mar 01, 2012 12:26 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod lakilaki » Uto Jan 15, 2013 6:46 pm

kayman píše:tak dnes ma mechanik sprdol, že som zle kúpil (tu na fóre mi ich PeterS aj nahodil). že tie so zosilnenou bočnicou sú pre dodávky. vraj sú tvrdšie a viac prenášajú všetko na nápravu.. a skoršie budú praskať medzi bočnicou a behúňom. tak neviem no.. :hmmhmm

Vyzera to tak, ze nebudes iba sam vozit tehly a kvadre na tu stavbu do Gelnice, lebo aj ja mam
XL verziu zimnych pneu na aute. :sweet
.
Myslim, ze na tazsich diesel autach, s tazsimi motormi, a tazsich SUV je to OK a
naviac, vyhoda zvysenej odolnosti XL pneu voci prierazu z vytlkov na SK-ých cestaách,
je len a len na úžitok, oproti obycajnym pneu.
Je ale pravda, ze XL su aj tazsie, ako bezne pneu a ide to aj do spotreby :hmmhmm
Tvojmu mechanikovi odkazujem, ze napravu nicia slovenske cesty a nie XL pneu.

A este je treba dodat, ze aj Run Flat - SSR pneu, su pneu so zosilnenymi bocnicami.
"Dojde-li navíc ke ztrátě tlaku v pneumatice, ta nesklouzne na dno ráfku.
V závislosti na stavu vozovky a váze vozidla umožní zesílená bočnice automobilu pokračovat
v jízdě při maximální rychlosti 80 km/h až na vzdálenost až 80 km."
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod kayman » Uto Jan 15, 2013 9:38 pm

on mi to vravel lebo som mal defekt a menil a kupoval novú :D takže už je len otázka či tá zosilnená bočnica nie je len tak alebo či by to normálnu pneumatiku roztrhlo :ho: som ani neviem ako vletel do poriadne veľkej jamy (roky ju obchádzam a just po geometrii..). fučala pár dní cez asi 1cm dlhú dieru na vnútornej bočnici takže možno to predsalen má zmysel to xxl :)
Mazda 626 GF 1.8 74kW, strieborná, hatchback :)
Obrázok užívateľa
kayman
Prispievateľ
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Štv Mar 01, 2012 12:26 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Venum » Uto Jan 22, 2013 9:07 pm

este raz diky za rady,dnes som si bol u znameho pre hankook k115 ventus prime 2 205/50 R17 a su to XL.cena bola 107€/kus a maju par mesiacov,takze ziadne staroby a myslim ze cena je fajn.S tym XL to je diskutabilne,len nedavno som zistil ze ked som kupil auto a zimne pneu co mi k nemu dali,boli R17 XL.V BA som trafil neskutocnu jamu,myslel som si ze som odtrhol cele rameno a disk je na polovicu ale nastastie to schytal to iba kusok dezenu.takze mozno prave XL to zachranilo.O rok rok som radsej kupil zimne 205/55 R16,tie este v pohode odfiltruju nase vytlky.Stare zimne XL nokiany s jemne seknutym dezenom jazdia dodnes na bratovej mazde a to su uz 2 roky.uvidim ako sa tie hankooky budu chovat oproti povodnym toyo.
Venum
Opytovateľ
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Pon Máj 23, 2011 2:25 pm

Poslaťod emel » Štv Feb 28, 2013 2:04 pm

Kayman: pokial sa nemylim, XL neznamena zosilnenu bocnicu. Zosilnena bocnica sa oznacuje ako FR a ma chranit hlinikovy disk pred poskodenim pri najazde k obrubniku. XL znamena eXtra Load, teda su to pneumatiky stavane na vyssiu nosnost, preto maju castokrat vyssi index nosnosti ako bezne pneumatiky.
Teda take su moje info, ale mozem sa aj mylit. Ak nie je pravda to, co tvrdim, vopred sa ospravedlnujem.
emel
Opytovateľ
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Str Feb 29, 2012 2:22 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod kayman » Štv Feb 28, 2013 2:26 pm

hej, majú vyšší index nosnosti :) moja chyba
Mazda 626 GF 1.8 74kW, strieborná, hatchback :)
Obrázok užívateľa
kayman
Prispievateľ
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Štv Mar 01, 2012 12:26 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Ďalší

Späť na Potrebujem poradiť, zohnať...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť