Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

letne pneumatiky na mazdu 3

Zháňate dobrého mechanika, garáž? Potrebujete odbornú radu? Skúste sa spýtať tu...

Re: letne pneumatiky na mazdu 3

Poslaťod lakilaki » Sob Apr 13, 2013 11:24 pm

lakilaki píše:Dnes, po 20 tich rokoch (cca po 400 tis.km), som mal znovu defekt pneu.
30 cm-ov hlboky ( ! ) vytlk som prednym kolesom este stihol obist, ale zadnym kolesom uz nie. :bee
a odniesla to fungel nova (5.000km) 17" zimna pneumatika a ani XL oznacenie nepomohlo ,
ale koleso asi ochranilo - nevidel som viditelne poskodenie
Bocnica prasknuta, sensor tlaku okamzite alarmoval :palec
Stalo sa v sobotu vecer, mimo uzemie SK, o 22:00 hod
Dakoval som Bohu a mazde, ze mi dala do auta este nahradne koleso,
sice nudzove , ale koleso.
Repair sada by mi bola nanič, jedine odtahovka, neviem kde by som ju v sobotu v noci pozhanal .....
este by som stale asi cakal v zahranici :hmmhmm
Naposledy upravil lakilaki dňa Štv Okt 24, 2013 5:55 pm, celkovo upravené 2
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod lakilaki » Štv Apr 18, 2013 7:27 pm

Doplnam moj predchadzajuci prispevok.
Zbytocne som sa vytesoval, ze pred 5 dnami sa mi 30 cm-ovy vytlk podarilo obist prednym kolesom
Dnes bolo slnko, pohoda , tak som si to mimo obec svihol s M3 hoooooodne nad maximalnu povolenu rychlost.
(keby ma nahodou namerali tak istotne pridem o vodicak :potichu )
Po zaparkovani ma cakalo nemile prekvapenie vid foto nizsie.
Stastena stala dnes pri mne, ked pneu v tej nepovolenej rychlsoti nepraskla, alebo to XL vyhotovenie ? :hmmhmm
Takze som jednym vrzom vlastne prisiel o dve novucicike zimne pneu a to iba pri jazde 60 km-ovou rychlsotou !!!

Obrázok


Beriem si z toho ponaucenie, ze ak nabuduce vojdem do obzvlast velkeho vytlku na nasich cestach,
aj ked pneumatika navonok je neposkodena , jednoznacne ich musim demontovat a skontrolovat.
Viem, stoji to peniaz, ale tych par € moze zachranit moj zivot :jo
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod Suky » Pia Apr 19, 2013 6:37 am

Přesně tak jsem dopadl s přední pravou zimní i já.
Akorát jsem si toho všiml později a (pravděpodobně) s takovou pneu se proháněl dvoustovkou :koxo

A jaká pneu vybrat z vyšší třídy?
Nabídli mi Dunlop Bluresponse a ContiSportContact 5. Obojí jsou dobré gumy, ale prý mizí před očima.
Je něco na stejné úrovni ale méně sportovní a s větším nájezdem?

Problém je asi s rozměrem 205/50x17, větší výběr bude u 215 nebo 225...
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod dabel » Pia Apr 19, 2013 5:22 pm

Budem musiet asi menit v dohladnej dobe, pricom velmi dobre referencie - vydrz, vlastnosti - mam na Michelin Pilot SuperSport. Moja volba padne asi na ne. Conti CSC som mal vo verzii 3 a nebol som s nimi spokojny: hlucne, nepresvedcive na vode.

Inak samoska tiez som za zimu jednu prerazenu pneu mal (tiez XL), k tomu dva oskrete disky.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod lakilaki » Štv Okt 24, 2013 5:55 pm

lakilaki píše:Dnes, po 20 tich rokoch (cca po 400 tis.km), som mal znovu defekt pneu.
30 cm-ov hlboky ( ! ) vytlk som prednym kolesom este stihol obist, ale zadnym kolesom uz nie. :bee
a odniesla to fungel nova (5.000km) 17" zimna pneumatika a ani XL oznacenie nepomohlo ,
ale koleso asi ochranilo - nevidel som viditelne poskodenie
Bocnica prasknuta, sensor tlaku okamzite alarmoval :palec
Stalo sa v sobotu vecer, mimo uzemie SK, o 22:00 hod
Dakoval som Bohu a mazde, ze mi dala do auta este nahradne koleso,
sice nudzove , ale koleso.
Repair sada by mi bola nanič, jedine odtahovka, neviem kde by som ju v sobotu v noci pozhanal .....
este by som stale asi cakal v zahranici :hmmhmm

Pokracovanie:
Dnes mi montovali zimne penu na M3.
Viem je to blbe, ked vonku je +23 st. C, ale zima pride skor ci neskor
Pri centrovani zimnych kolies ziistili, ze mam od narazu do vytlku skrivene liatinove koleso - uz tretie poskodene koleso !!!.
Oblial ma studeny pot pri predstave, ze si mam kupit nove mazda koleso za 260 €
Ale na moje prekvapenie ju vedeli narovnat a pri rovnani na rovnacom zariadeni chvalili kvalitu materialu mazda kolesa.
Narovnane bolo za 15 minut, chvalaBohu bez nasledkov.
Takze konecny ucet za vyssie opisanu prihodu s vytlkom na ceste v jar 2013 = 2 ks znicene zimne pneumatiky a 1 skrivene koleso.
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod speedmonkey » Pon Feb 03, 2014 3:03 pm

No tie zosilnené bočnice myslím slúžia hlavne pre ochranu samotného disku a tiež asi aj pre to, aby sa ti pneumatika tak rýchlo nezničila častým prezúvaním. Ja som mal BF Goodrichky a prezúval som ich po druhej sezóne a prdla mi bočnica. Takže celkom problém, keďže už som ich aj ojazdil a musel som teda kupovať nové pneu na celej náprave. Inak teraz mám tie Barum Polaris 3 a celkom dobré. Tu som ich kúpil za kilečko, a podla mna porovnateľná kvalita ako tie Hankooky.
speedmonkey
Čitateľ
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pia Dec 20, 2013 2:46 pm
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Predchádzajúci

Späť na Potrebujem poradiť, zohnať...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť