Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

radiator interieroveho kurenia

Zháňate dobrého mechanika, garáž? Potrebujete odbornú radu? Skúste sa spýtať tu...

radiator interieroveho kurenia

Poslaťod jurajrepcok » Sob Nov 24, 2012 2:36 pm

Ahojte vsetci,

uz dlhsiu dobu mam nefunkcne kurenie na mazde 6, 2.0 diesel, 100kw, r.v.: 2002. Pri vyssich otackach (3000ot/min) ide vlazny vzduch. Pri nizsich otackach ide studeny. Tento problem sa vyskytol hned (nie postupnym znizovanim vyhrievacej funkcie). Takze predpokladam ze moze byt

1. problem v tom ze je radiator ucpaty a tym padom vymena alebo precistenie stareho radiatora.

2. problem: zavzdusneny radiator.

Vedeli by ste mi poradit ktory z problemov to moeze byt a ako ho riesit?

(Voda vo vyrovnavacej nadrzke je a motor je zohriaty na prevadzkovu teplotu)

Dakujem ..
jurajrepcok
Opytovateľ
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Str Jan 05, 2011 3:48 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod M6 GH GTA » Sob Nov 24, 2012 7:31 pm

Skus ci mas pri zohriatom motore horuce hadice do kurenia, ak budu horuce a bude fukat len vlazny vzduch, problem bude v klapkach ktore ovladaju prudenie vzduchu, ak budu hadice len vlazne, alebo sa zohreju len pri zvysenych otackach, problem moze byt aj v netesnosti spalovacieho priestoru (tesneie pod hlavou atd.). Netrati sa pomaly voda? Nepocujes niekedy bublanie vody po vypnuti motora? Kolko ma motor km?
ex M3 Mps, Mazda 6 GJ 2.5 AT, Mazda RX-8,
M6 GH GTA
VIP 2013
 
Príspevky: 651
Registrovaný: Str Jan 14, 2009 1:21 am
Bydlisko: Hiroshima
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod jurajrepcok » Sob Nov 24, 2012 7:40 pm

pri dovoze z nemecka boli stocene o 60.000km takze ma 260.000km nabehane, ale ci to nebolo aj v nemecku stacane este to sa neviem zarucit .. :)

Bublanie vody som nepocul a nemam pocit ze sa straca voda. A z mojho lajckeho pohladu to nebudu klapky lebo pri vyssich otackach to trochu kuri.
jurajrepcok
Opytovateľ
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Str Jan 05, 2011 3:48 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod M6 GH GTA » Sob Nov 24, 2012 8:05 pm

M6 nemava problem s upchanym radiatorom kurenia. Vodu skontroluj za studena aj v chladici nie len vo vyrovnavacej nadrzke, skus teplotu tych hadic kurenia a daj vediet.
ex M3 Mps, Mazda 6 GJ 2.5 AT, Mazda RX-8,
M6 GH GTA
VIP 2013
 
Príspevky: 651
Registrovaný: Str Jan 14, 2009 1:21 am
Bydlisko: Hiroshima
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod jurajrepcok » Sob Nov 24, 2012 8:31 pm

a ako mam skontrolovat vodu v chladici?
jurajrepcok
Opytovateľ
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Str Jan 05, 2011 3:48 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod M6 GH GTA » Ned Nov 25, 2012 8:30 pm

Otvor viecko chladica a pozri sa.
ex M3 Mps, Mazda 6 GJ 2.5 AT, Mazda RX-8,
M6 GH GTA
VIP 2013
 
Príspevky: 651
Registrovaný: Str Jan 14, 2009 1:21 am
Bydlisko: Hiroshima
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Späť na Potrebujem poradiť, zohnať...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť