Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Nové zimné pneumatiky

Zháňate dobrého mechanika, garáž? Potrebujete odbornú radu? Skúste sa spýtať tu...

Re: Nové zimné pneumatiky

Poslaťod dabel » Štv Nov 08, 2012 1:07 pm

Minulu zimu som bol s nimi velmi spokojny tak na mokru ako aj na snehu, kde napriek prebytku vykonu na zadnej naprave bolo zimne jazdenie velmi pohodove.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod kayman » Pon Nov 06, 2017 10:19 am

kayman píše:len pre info, dnes som u neho prezul na nové nokiany :) spokojnosť :)
pneumatiky nové, žiadne skladové zásoby spred roka (aj keď to záleží na kuse asi). aj pokecať sme stihli :ho:

Tak zimné Nokiany už boli staré a šli preč (niekto ich kúpil, síce ešte 7mm dezén, ale aj tak už budú jazdiť šiestu sezónu..).
Rozhodujem sa teraz medzi japoncami - Bridgestone Blizzak LM001 - už dosť nad limito, ktorý som si stanovil, Yokohama BluEarth Winter V905 - tesne nad limitom, z popgomu v limit :D (ale neviem, nemám moc rád takéto zahraničné eshopy kde ak je problém tak sa človek nedohodne na ničom, ani mi nedajú vedieť napríklad číslo na sledovanie lebo ich "systém to nevie") ešte ich všade nemajú a niekde ani nevedia, že majú alebo nemajú lebo je to u pdate starých W.drive V905..
Falken HS01 prípadne HS449, tesne pod limitom. Veľmi odbre ich ľudia hodnotia na tyereviews.co.uk, ale v testoch sú na tom horšie. Ale možno by stačili na zimu v Bratislave a prípadne nejakú cestu mimo.. Barumky sa už, ale bojím aj na tú bratislavskú zimu :crazy
Čo by ste poradili, s čím máte skúsenosť? Rozmer je 195/60 r15, chcel som aj lacnejší 185/65r15, ale podľa brzdných dráh rovnakých modelov v testoch budú na tom 195 lepšie..
Mazda 626 GF 1.8 74kW, strieborná, hatchback :)
Obrázok užívateľa
kayman
Prispievateľ
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Štv Mar 01, 2012 12:26 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod dabel » Uto Nov 07, 2017 11:54 am

Urcite zober normalnu znacku a nie Falken. Osobne by som tomu neveril. Aky mas limit?

(Nokiany su uz prec, teraz mam Pirelli SottoZero a su celkom OK)
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod kayman » Uto Nov 07, 2017 12:08 pm

Chcel som do 50-55, navyšoval som to do 60 :). Sú to smiešne ceny oproti tým čo máš ty, ale zase aj moje auto je v hodnote niekde inde, nič iné si dovoliť nemôžem (a v podstate ani nechcem, autom idem len keď musím (niečo/niekoho veziem, niekam cestujeme lebo je to pohodlnejšie ako vlak/bus).

Nakoniec som objednal včera v noci tie nové Yokohamy, mali by byť vylepšené na jazde na vode, čo bola v podstate jediná nevýhoda v testoch. Po úprave tabuľky ADACu kde tak zvláštne kvôli väčšiemu opotrebeniu riadne zhoršili známku Yokohamám, mi vyšlo, že sú na tom celkovo lepšie ako v ich tabuľke. :)
Našiel som ich za cenu Falkenov na popgom.sk. Staré nebudú keďže je to teraz novinka, niekde ich ešte len naskladňujú. Iba ak by poslali starý model, ale to mi potvrdili, že už je nový.
Nokiany som už nechcel lebo boli príliš dobré na snehu a tým pádom iné parametre boli horšie - moje auto sneh moc nevidí a aj keď tak ja chodím mhd do práce čiže musí nasnežiť a ešte aj ísť autom :crazy :palec
Mazda 626 GF 1.8 74kW, strieborná, hatchback :)
Obrázok užívateľa
kayman
Prispievateľ
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Štv Mar 01, 2012 12:26 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod dabel » Str Nov 08, 2017 5:55 pm

Vysoke opotrebenie = dobre drzia na ceste, takze za mna plne OK :) A Yokohamy su OK, proti tym nic nemam, aj som ich parkrat na roznych autach mal
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod kayman » Str Feb 07, 2018 10:19 am

Tie Yokohama sú paráda, na suchu držia neskutočne, neplávu tak ako Toyo (majú mäkkú bočnicu), na vode som zatiaľ nemal skúsenosť (slabé dažde moc nerátam) a po snehu bez problém (aj keď zatiaľ len bratislavský sneh, vyšiel som z neodprataného parkovacieho miesta bez akéhokoľvek problému). Za mňa spkojnosť :).
Dezén sa inak dosť podobá Continentalom a Nokianom.
Mazda 626 GF 1.8 74kW, strieborná, hatchback :)
Obrázok užívateľa
kayman
Prispievateľ
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Štv Mar 01, 2012 12:26 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Predchádzajúci

Späť na Potrebujem poradiť, zohnať...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť