Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Nové zimné pneumatiky

Zháňate dobrého mechanika, garáž? Potrebujete odbornú radu? Skúste sa spýtať tu...

Re: Nové zimné pneumatiky

Poslaťod lakilaki » Pia Nov 02, 2012 7:13 pm

Bolo by zaujimave najst odvahu - odvazlivca, kto by neprezul do zimnych pneu auto a vyskusal co to spravi v zimnej sezone...
.
Ja som dnes prezul M2 do zimnych pneu :spik2 , takze aj ked aku-taku odvahu mam, uz nemam auto s letnakmi :?:
Presiel som na zimnych hned 70km-ov v dazdi a musim konstatovat, ze zimne pneu nepridali,
ale jednoznacne ubrali na jazdnej istote-vlastnostiach M2 :bee
Pritom som ich kupoval, lebo mali najlepsie vysledky v testoch na mokru spomedzi vsetkych zimnych :hmmhmm
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod dabel » Pia Nov 02, 2012 8:55 pm

No ako vravim, nedobrovolne som to uz vyskusal. V snehovej burke a kasi na dialnici boli letnaky nepouzitelne: pri brzdeni to bolo ako sanky, ESP malo co robit. Zrychlenie relativne v pohode, zakruty nezmerane, kedze to bola dialnica.

Osobne som s jazdnymi vlastnostami zimakov spokojny, dokonca napr. plny plyn dokazali lepsie preniest na asfalt ako (relativne zjazdene) letnaky.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod potkan » Pia Nov 02, 2012 9:09 pm

zimne pneu maju na boku M+S a to znamena mud & snow, cize bahno a sneh. tam su nenahraditelne.
letne pneu su lepie v skoro kazdych podmienkach. casto spominane teploty pod 7° zneju sice ucene, ale v reali sa pneu po par sto metroch zahreje nad tuto teplotu, aj v mrazoch. sucha i mokra vozovka je lepsia na letnych pneu, akurat ze letne pneu su na snehu absolutne nepouzitelne. sam som mal to nestastie to kedysi, asi pred styrma rokama neumyselne vyskusat, v den ked som mal ist prezuvat rano scistajasna zacal sypat a dosiel som s rozbitym prednym naraznikom, aj ked som celu cestu isiel krokom. na lade je to jedno, tam sa smyka kazda pneumatika, ktora nema ocelove hroty. na mokrej vozovke byvaju zimne horsie, kedze pre velky pocet priecnych lamiel nemozu rychlo odvadzat vodu.
cize - pokial neni sneh a neni realna moznost, ze za chvilu bude, je jazdenie na letnych uplne v poriadku. dokonca aj nas zakon je v tomto celkom rozumny. pokial hrozi ten biely bazmek, tak auto s letnymi patri do garaze, na cestu v nijakom pripade nie.
copperfield nehal zmiznut sochu slobody? je tam toho! ja som nacpal tri detske sedacky do xedosa 6!
potkan
Komunikátor
 
Príspevky: 670
Registrovaný: Pia Nov 17, 2006 2:00 pm
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod lakilaki » Ned Nov 04, 2012 5:00 pm

Na M3 mam od vcera asymetricke zimne pneu,

Akosi sa ale neviem zmierit s tym a nechapem dost dobre, ako funguju,
ked na jednej strane su sipove drazky v smere jazdy, vodu odvadzaju spod pneu
ale na druhej strane auta smeruju proti smeru jazdy a vodu akoby odvadzali
pod a do stredu pneu, nie mimo
Sikme drazky su len na okrasu ? Dolezite su len pozdlzne odvodnovacie drazky ?
:hmmhmm

Viem, viem, aj citam na i-nete, ze podstatne je riadit sa napisom na pneu outside / inside , ale aj tak by som rad
precital jednoduche vysvetlenie, ako to vlastne funguje.

Obrázok

Nasiel som este clanok k mojej predoslej polemike o tom ci letne pneu ponechat, alebo montovat zimne pneu na chladne cesty.
http://auto.sme.sk/c/6575181/testovali- ... nulou.html
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod kayman » Ned Nov 04, 2012 7:47 pm

ja som to pochopil tak, že to odvádza vodu/sneh vždy pod auto. proste to tak nejako ide aj keď je to na jednem strane vlastne proti logike opačne :ho: :hmmhmm
Mazda 626 GF 1.8 74kW, strieborná, hatchback :)
Obrázok užívateľa
kayman
Prispievateľ
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Štv Mar 01, 2012 12:26 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod TomAnt » Ned Nov 04, 2012 8:09 pm

Ja som tie opacne smery tiez nechapal. Tak som sa na to spytal na Skole smyku vo Vysokom myte. Dostalo sa mi vtedy vysvetlenia, ze si to treba predstavit tak, ako keby si realne siel HLADKOU penumatikou po podklade vo vzore toho dezenu. Cize je uplne jedno ktorym smerom to je, ta voda odtial odide. Jej je jedno ktorym smerom.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod lakilaki » Ned Nov 04, 2012 9:25 pm

TomAnt píše:Ja som tie opacne smery tiez nechapal. Tak som sa na to spytal na Skole smyku vo Vysokom myte. Dostalo sa mi vtedy vysvetlenia, ze si to treba predstavit tak, ako keby si realne siel HLADKOU penumatikou po podklade vo vzore toho dezenu. Cize je uplne jedno ktorym smerom to je, ta voda odtial odide. Jej je jedno ktorym smerom.

Konecne jednoduche vysvetlenie
Diky moc.
.
Ale podla toho potom u mna stracaju zmysel smerove " V " dezeny
Ale to uz asi bude o dizajne , krase, obchodnom marketingu..
:hmmhmm
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod TomasVFR » Uto Nov 06, 2012 8:26 pm

dnes som prezul na zimne, moze mi niekto vysvetlit preco je to auto maksie po jamach? :hmmhmm
Mazda 6 2.0 MZR-CD 100kw 04
Obrázok užívateľa
TomasVFR
Forum Guru
 
Príspevky: 1093
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 8:16 pm
Bydlisko: Banka
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod lakilaki » Str Nov 07, 2012 5:45 am

TomasVFR píše:dnes som prezul na zimne, moze mi niekto vysvetlit preco je to auto maksie po jamach? :hmmhmm

Preco chodis so zimnymi pneu po jamach ? ! :shock
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod TomasVFR » Str Nov 07, 2012 8:30 am

lebo lietat som sa este nenaucil
Mazda 6 2.0 MZR-CD 100kw 04
Obrázok užívateľa
TomasVFR
Forum Guru
 
Príspevky: 1093
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 8:16 pm
Bydlisko: Banka
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod TomAnt » Str Nov 07, 2012 8:31 am

Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod erokube » Str Nov 07, 2012 10:44 am

Tie na fotke tie su tie Pirelli SottoZero Serie II XL ?
To je lepsia volba na tuto zimu ako Goodyear UG Performance 2 XL ?
Ci to kvoli rozmeru ?
erokube
Pisateľ
 
Príspevky: 99
Registrovaný: Pia Júl 01, 2011 7:00 pm
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod lakilaki » Str Nov 07, 2012 8:34 pm

erokube píše:Tie na fotke tie su tie Pirelli SottoZero Serie II XL ?
To je lepsia volba na tuto zimu ako Goodyear UG Performance 2 XL ?
Ci to kvoli rozmeru ?

Obrazok Pirelli pneu som pouzil iba ako ukazku , lebo ma vyrazny asymetricky dezen.
Asymetricke zimne pneu mam od ineho vyrobcu.
Vyberal som najmae na vodu , na sucho, kedze sneh-lad stretavam na cestach malo.
Necital som nikde (mozno malo citam), že by v testoch Pirelli obstalo lepsie, ako Good Year
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod dabel » Štv Nov 08, 2012 8:04 am

Tak mam od vcera nasadene zimaky Nokian - a zase ma prekvapilo, ze su tichsie a lepsie prenesu vykon na cestu ako letne Dunlopy.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod erokube » Štv Nov 08, 2012 1:03 pm

Hmm, potom daj vediet ako si poradia s morkou vozovkou :)
erokube
Pisateľ
 
Príspevky: 99
Registrovaný: Pia Júl 01, 2011 7:00 pm
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

PredchádzajúciĎalší

Späť na Potrebujem poradiť, zohnať...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron