Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda 323 1,8 Turbo

Zháňate dobrého mechanika, garáž? Potrebujete odbornú radu? Skúste sa spýtať tu...

Poslaťod Diablo » Pia Jún 03, 2005 3:01 am

ALL: Dik. Robim celu prestavbu od motora, spojky, turba, podvozka, komplet nerez vyfuk 70mm, repas a zosilnenie prevodovky, atd.. komplet aby to dokazalo udrzat to co tam planuejm. ;o)) Mam uz nahodene foto, takze mozte pozriet v profile. Budem postupne nahadzovat dalsie. :jo
Repeat after me... "I am a boostaholic". ;o)
Obrázok užívateľa
Diablo
Čitateľ
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Pon Feb 28, 2005 2:23 am
Bydlisko: Košice, Slovensko

Poslaťod Atenza » Pia Jún 03, 2005 11:09 am

No tak skladam poklonu :shock Co v tom mas teda ted za kocoura? 1,6 nebo 1,8 turbo?
Obrázok užívateľa
Atenza
Komunikátor
 
Príspevky: 631
Registrovaný: Uto Nov 02, 2004 1:53 pm
Bydlisko: Nove Mesto pod Smrkem/Dingolfing

Poslaťod Harry FE3 » Pia Jún 03, 2005 1:35 pm

Mazec,na foto jsem se díval,je to nádhera a hlavně bude to nářez!Napiš nějaký podrobnosti a tom,co tam děláš a co by z toho mělo vylézt.
Obrázok
Obrázok užívateľa
Harry FE3
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2774
Registrovaný: Sob Dec 04, 2004 12:24 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod Diablo » Ned Jún 05, 2005 2:43 am

Harry: Dik. V Pondelok dorabam komplet nerez vyfuk od turba a malo by to byt hotove. Poslem foto potom. Co tam bude sa nechajme prekvapit. ;o)) Sam neviem. Zatial na zabeh seria 185Hp potom sa to doladi na brzde. Nebude problem dosiahnut vykon nad 250Hp, len ako to bude rozdychavat prevodovka. Uvidim.
Atenza: motor je 1.8 turbo tak ako aj v GT-X a aj v GT-R. Nerobila sa 1.6 na turbe pre BG model. 1.6 GT-X 4x4 na turbe je model BF.
Repeat after me... "I am a boostaholic". ;o)
Obrázok užívateľa
Diablo
Čitateľ
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Pon Feb 28, 2005 2:23 am
Bydlisko: Košice, Slovensko

Poslaťod Kris » Ned Jún 05, 2005 8:55 am

Zaujima ma jedna vec, ked sa vymiena motor 1,6 na 1,8 turbo...predpokladam ze rastie pekne hore vykon aj krutiaci moment. Nemusi potom vymenit aj klby, brzdy a vselico co sa pasivne vdaka motoru toci? Ci je to dimenzovane tak, ze to postaci na kazdy motor z vyrobnej rady?
Mne to tak laicky vychadza ze kludne by to mohol ten silny motor utrhnut... :o:
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Atenza » Ned Jún 05, 2005 1:29 pm

Diablo píše:Harry: Dik. V Pondelok dorabam komplet nerez vyfuk od turba a malo by to byt hotove. Poslem foto potom. Co tam bude sa nechajme prekvapit. ;o)) Sam neviem. Zatial na zabeh seria 185Hp potom sa to doladi na brzde. Nebude problem dosiahnut vykon nad 250Hp, len ako to bude rozdychavat prevodovka. Uvidim.
Atenza: motor je 1.8 turbo tak ako aj v GT-X a aj v GT-R. Nerobila sa 1.6 na turbe pre BG model. 1.6 GT-X 4x4 na turbe je model BF.


Ok dik za info.No uz se tesim az te uvidim v akci.Troufnes si stim na evo7 nebo 8?? Myslim rozjezd.
Obrázok užívateľa
Atenza
Komunikátor
 
Príspevky: 631
Registrovaný: Uto Nov 02, 2004 1:53 pm
Bydlisko: Nove Mesto pod Smrkem/Dingolfing

Poslaťod Diablo » Ned Jún 05, 2005 8:04 pm

Atenza: drufat si mozes na vsetko co ma 4 kolesa... realita to potom ukaze ci sa oplatilo alebo nie. ;o)))) Predsa Evo 6,7,8 Suba STi atd. su brutal auta kamosi to maju idu fakt super. Urcite mi neodidu len tak a zacnu im tazsie chvile ked si dame sprint. :jo

Kris: ja som nemenil 1.6 na 1.8T. Menil som 1.8T GT-X za 1.8T GT-R. Menit brzdy je urcite dobra vec. Hlavne ked sa dostavas od serii o nejake tie kone vyssie. Nie je umenie rozbehnut ale zabrzdit. Tu to plati presne takto. Pisal si klby. Myslel si asi poloosi (homokynetaky) tie su dost predimenzovane. Poznam ludi co na tom jazdili, (jazdia) rally ale s tym problem nejak nemali. Skor prevodovka to nerozchodi a praskne obal.
Repeat after me... "I am a boostaholic". ;o)
Obrázok užívateľa
Diablo
Čitateľ
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Pon Feb 28, 2005 2:23 am
Bydlisko: Košice, Slovensko

Poslaťod TomAnt » Ned Jún 05, 2005 9:21 pm

Diablo píše:Atenza: drufat si mozes na vsetko co ma 4 kolesa... realita to potom ukaze ci sa oplatilo alebo nie. ;o)))) Predsa Evo 6,7,8 Suba STi atd. su brutal auta kamosi to maju idu fakt super. Urcite mi neodidu len tak a zacnu im tazsie chvile ked si dame sprint. :jo

Kris: ja som nemenil 1.6 na 1.8T. Menil som 1.8T GT-X za 1.8T GT-R. Menit brzdy je urcite dobra vec. Hlavne ked sa dostavas od serii o nejake tie kone vyssie. Nie je umenie rozbehnut ale zabrzdit. Tu to plati presne takto. Pisal si klby. Myslel si asi poloosi (homokynetaky) tie su dost predimenzovane. Poznam ludi co na tom jazdili, (jazdia) rally ale s tym problem nejak nemali. Skor prevodovka to nerozchodi a praskne obal.


Ja k tej prevodovke, mne praskol obal na Xedose 9, chces povedat ze tam bol vacsi vykon ako to prevodovka zvladla?
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Atenza » Pon Jún 06, 2005 1:01 pm

U tvyho auta to nebylo vykonem pac by na to melo byt ze serie staveny.Ty jsi v tom mel na tuty nejakej jinej mechanickej problem(hridel,lozisko atd) bylo chyceny a tak se ti to rozlitlo.
Ale ja uz to mel taky u jinejch aut. :jo
Obrázok užívateľa
Atenza
Komunikátor
 
Príspevky: 631
Registrovaný: Uto Nov 02, 2004 1:53 pm
Bydlisko: Nove Mesto pod Smrkem/Dingolfing

Poslaťod Diablo » Uto Jún 07, 2005 2:17 am

TomAnt: nemyslim si hoci sa to neda vylucit. Ale ked si ostal na seriovom vykone tak by to nemalo koli tomu odist. Predsa je stavana na takyto vykon + nejake to predimenzovanie. Prevodovka napr. pri GT-X, GT-R praska preto, lebo malo kto ostane pri seriovom vykone a turbo tlaku. Niekde sa to potom musi ukazat a znama slabina u tychto Mazd je prave prevodovka. :?:
Repeat after me... "I am a boostaholic". ;o)
Obrázok užívateľa
Diablo
Čitateľ
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Pon Feb 28, 2005 2:23 am
Bydlisko: Košice, Slovensko

Predchádzajúci

Späť na Potrebujem poradiť, zohnať...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť