Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

náročnosť čistenia škrtiacej klapky a váhy vzduchu

Zháňate dobrého mechanika, garáž? Potrebujete odbornú radu? Skúste sa spýtať tu...

náročnosť čistenia škrtiacej klapky a váhy vzduchu

Poslaťod kayman » Pon Jún 11, 2012 10:12 pm

Už sú to dva mesiace čo mám 626 GFko :) jazdí fajn, som spokojný, aj výmeny ako olej a filtre už má za sebou. rozvody boli menené pred 15t km a aj aspoň na pohľad remeň tak vyzerá novo :o tak to nie je treba (ale rozmýšlal som, že radšej to v lete rozvody dám vymeniť..)

po prečítaní asi celého fóra :D som našiel, že nie je na škodu vyčistiť váhu vzduchu a škrtiacu klapku. podľa manuálu to nevyzerá zložito a myslím, že by som to zvládol len sa chcem radšej spýtať, zvládne niečo také človek čo doteraz len maximálne menil kolesá? :D technicky zdatný som skôr na elektroniku ako mechaniku (v škole som robil autíčko na bluetooth ovládanie cez mobil :)).
proste, nie sú pri niečom takom zádrhle nejaké a ide všetko hladko ako v postupe v manuále a na obrázkoch? :) plus možno by som aj sviečky vymenil aj s káblami zapaľovacími - to len mojej 626ke pomôže keďže neviem koľko majú

čo radšej to zveriť niekomu kto to už robil?
Mazda 626 GF 1.8 74kW, strieborná, hatchback :)
Obrázok užívateľa
kayman
Prispievateľ
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Štv Mar 01, 2012 12:26 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod kayman » Uto Júl 25, 2017 1:54 pm

Sranda nájsť túto tému po rokoch. Vyčistiť to nebol problém, klapka sa už zasekávala, bordelu tam nebolo nejako veľa, ale stačilo to aby bolo treba prekonať odpor pri stlačení pedálu :ko . Problém bol si zapamätať ktorá hadička potom šla kam, odpojiť toho bolo treba viac a najhoršie odstrániť staré tesnenie..
Mazda 626 GF 1.8 74kW, strieborná, hatchback :)
Obrázok užívateľa
kayman
Prispievateľ
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Štv Mar 01, 2012 12:26 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Späť na Potrebujem poradiť, zohnať...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť