Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Prerobenie Benzinu na LPG Mazda 6

Zháňate dobrého mechanika, garáž? Potrebujete odbornú radu? Skúste sa spýtať tu...

Prerobenie Benzinu na LPG Mazda 6

Poslaťod Thomas_55 » Uto Feb 14, 2012 12:13 am

Mazdar chlapi ma niekto prerobenu mazdu 6 benzin na plyn ?? pri tych cenach benzinu rozmyslam to prerobit ze ci sa to oplati mam M6 2.3i tak ze ci ma s tim niekto skusenost :hmmhmm
Obrázok užívateľa
Thomas_55
Opytovateľ
 
Príspevky: 38
Registrovaný: Str Feb 23, 2011 8:43 pm
Bydlisko: Dolny Kubin
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod dabel » Uto Feb 14, 2012 12:36 am

Prehladaj temy. U benzinovych M6 sa prestavba nedoporucuje kvoli rychlemu opotrebovavaniu sediel ventilov.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod TomasVFR » Uto Feb 14, 2012 10:15 am

za 1.treba sa pozret co stoji liter plynu
2.ked pojdes na plyn ti to bude zrat asi o stvrtinu viac
3. zisti si co ta bude stat prestavba,(podla mna tam potrebujes dat domazavanie ventilov a nejake to modernejsie zariadenie sekvencne alebo tak nejak- nie som odbornik, tak to tak ber :spik2 )
4. nadrz ta priestorovo obmedzi
5. na ek kazdy rok sa mi zda ze aj vyssi poplatok
6.nejake tie prehliadky v lpg servise, nejake sviecky navyse a tak :jo
7.a neprijemnosti ako plynovi smrad a kolisanie volnobehu, dorypane, dovrtane cele auto od dodatocnej instalacie

toto si zrataj odrataj to od toho co ta stoja tvoje najazdene km na benzine a budes vedet ci sa ti to oplati :spik2
Mazda 6 2.0 MZR-CD 100kw 04
Obrázok užívateľa
TomasVFR
Forum Guru
 
Príspevky: 1093
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 8:16 pm
Bydlisko: Banka
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod iviak » Uto Feb 14, 2012 1:51 pm

1. liter plynu stoji cca 0,70e
2.bude ti zrat asi o cca 1-1,5L plynu viac ako benzinu
3. prestavba stoji 1000e a na japoncov montuju aj domazavanie sediel ventilov..aj ja to mam..
4.nadrz obmedzi ,ale nieje to az take strasne,nadrz sa najcastejsie dava namiesto rezervy
5.emisna su smiesne peniaze,oproti tomu co usetrim..
6.prehliadky skoro ziadne po nainstalovani akurat finalna kalibracia. raz za 20.000km vymena lpg filtrov cca 20e
7.plynovy smrad som v aute ani raz nezacitil,kolisanie volnobehu pokial je dobre nakalibrovane tak je to nezmysel,pokial to robi
profik,tak ani neprides na to ze je v aute namontovane lpg + aj tankovaci ventil mam vedla klasickeho benz.

takze toto su fakty!!! mam prerobenu M6 2.5i 125kw, prerobena na lpg je uz rok a bez jedineho problemu,vykon klesne asi o cca 10 koni co je
zanedbatelne,najazdim rocne asi cca 50.000 km a usporu na mesiac mam 200e oproti benzinu..takze 2400e na rok pri mojich km..je to uz moje druhe auto na lpg,to prve bolo octavia RS+LPG + chiptuning 200 koni 330Nm.mal som ju 4,5 roka na lpg nabehane 150.000km a jazdi doteraz a ma vyse 400.000km! kupil ju odo mna moj kolega a nevie si eresu vynachvalit,plyn stoji cca o polovicu
menej ako benzin,cize benzinu mi brala priemerne nejakych 9 litrov,takze po montazi lpg ako keby som si jazdil na 4,5 l benzinu...

SLAAAAVA LPG...
iviak
Opytovateľ
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Ned Jan 23, 2011 10:37 pm

Poslaťod TomasVFR » Uto Feb 14, 2012 3:53 pm

iviak pocty mas sice velmi optimisticky ladene :spik2 , ale ano pri tvojom objeme motora a kilometrovom najazde sa ti to vyplati :palec

na miesto rezervy mas teda sprej co ti je v pripade prierazu nahovno, ale v tvojom pripade je dat za odtah par € v pohode

kolko ti to zerie na 100km benzinu/lpg?
Mazda 6 2.0 MZR-CD 100kw 04
Obrázok užívateľa
TomasVFR
Forum Guru
 
Príspevky: 1093
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 8:16 pm
Bydlisko: Banka
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Thomas_55 » Uto Feb 14, 2012 5:17 pm

iviak kde ti to prerabali ? daj nejaku stranku firmi kde to robia ak sa to oplati tak to asi skusim a uvidime ze co :jo tak dik za rady :)
Obrázok užívateľa
Thomas_55
Opytovateľ
 
Príspevky: 38
Registrovaný: Str Feb 23, 2011 8:43 pm
Bydlisko: Dolny Kubin
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod 1neroamd » Uto Feb 14, 2012 6:17 pm

Kolko ludom sa prerabka na plyn neoplatila nech napišu.
1neroamd
 

Poslaťod lakilaki » Uto Feb 14, 2012 8:22 pm

iviak píše:1. liter plynu stoji cca 0,70e
2.bude ti zrat asi o cca 1-1,5L plynu viac ako benzinu
3. prestavba stoji 1000e a na japoncov montuju aj domazavanie sediel ventilov..aj ja to mam..
4.nadrz obmedzi ,ale nieje to az take strasne,nadrz sa najcastejsie dava namiesto rezervy
5.emisna su smiesne peniaze,oproti tomu co usetrim..
6.prehliadky skoro ziadne po nainstalovani akurat finalna kalibracia. raz za 20.000km vymena lpg filtrov cca 20e
7.plynovy smrad som v aute ani raz nezacitil,kolisanie volnobehu pokial je dobre nakalibrovane tak je to nezmysel,pokial to robi
profik,tak ani neprides na to ze je v aute namontovane lpg + aj tankovaci ventil mam vedla klasickeho benz.

takze toto su fakty!!! mam prerobenu M6 2.5i 125kw, prerobena na lpg je uz rok a bez jedineho problemu,vykon klesne asi o cca 10 koni co je
zanedbatelne,najazdim rocne asi cca 50.000 km a usporu na mesiac mam 200e oproti benzinu..takze 2400e na rok pri mojich km..je to uz moje druhe auto na lpg,to prve bolo octavia RS+LPG + chiptuning 200 koni 330Nm.mal som ju 4,5 roka na lpg nabehane 150.000km a jazdi doteraz a ma vyse 400.000km! kupil ju odo mna moj kolega a nevie si eresu vynachvalit,plyn stoji cca o polovicu
menej ako benzin,cize benzinu mi brala priemerne nejakych 9 litrov,takze po montazi lpg ako keby som si jazdil na 4,5 l benzinu...

SLAAAAVA LPG...

Ako casto xodis tankovat LPG ? Kolko litrova je ta LPG nadrz v mazda ?
Inak si myslim ze plyn v RS Oxcavke je hriech, ved to tak strati hatch-style , uz je potom z nej asi, len obycajna Oxcanka.
Ci nie ?
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod dabel » Uto Feb 14, 2012 8:35 pm

LPG som mal v Infiniti. Najlepsi bol dojazd, kedze v kombinacii 90l benzinu a 80l plynu (dalo sa vyjazdit cca 65l) bol nieco vyse 1000km. Smrad suvisi so zanesenym filtrom, treba ho vymenit (mne sa nechcelo, spravil to az novy majitel). Kedze som neplatil montaz (uz som ho tak kupil), tak som bol ekonomicky v pluse. Ale pokial by som to platil, tak by som bol pri mojom najazde (par tisic km za rok) hllllllboko v minuse. Inak spotreba bola o liter a nieco vyssia ako na benzin, strata vykonu nijak extremna.

Takze zavisi od nabehu: pri tych 50tkm sa to uz moze oplatit. A naozaj pozor na "kompatibilitu" motoru s LPG, aby to neskoncilo smrtou motora. Niekde tu na fore som daval PDFko so zoznamom motorov neznasajucich LPG (rychle opotrebenie sediel ventilov) a motory z Mazdy6 prvej generacie boli medzi nimi.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod lakilaki » Uto Feb 14, 2012 8:55 pm

dabel píše:LPG som mal v Infiniti. ....

A co teraz pohana J.A.G. -a ?
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod dabel » Uto Feb 14, 2012 8:57 pm

Uz iba obycajny Natural 95. Ale zerie o 2 az 5 litrov menej ako Infi, takze LPG nie je nutne :jupi
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod iviak » Str Feb 15, 2012 8:24 pm

ako octava RS je pre mna len rychla octavka a nie nejaky sportak,takze to bolo uplne v poho ,lietal som si jak vichor a liter lpg vtedy pred zdrazenim dani stal 1 liter 12 Sk..to bol masaker...masaker vykon a smiesne naklady..plynu mi teraz v zime zerie 11-11,5 litra/km ,jazdim 90% mesto ..prerabal mi to clovek v presove,vola sa foltin,nadrz mam 59L vojde tam real 45L ventil nepusti viac koli rozpinaniu plynu..
http://www.auto-plyn.sk/vypocet.html toto je ich stranka ,rozdelili sa jeden robi v BJ a druhy v PO.. je tam aj vypocet navratnosti atd..
iviak
Opytovateľ
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Ned Jan 23, 2011 10:37 pm

Poslaťod petrec » Uto Mar 06, 2012 10:33 am

iviak píše:ako octava RS je pre mna len rychla octavka a nie nejaky sportak,takze to bolo uplne v poho ,lietal som si jak vichor a liter lpg vtedy pred zdrazenim dani stal 1 liter 12 Sk..to bol masaker...masaker vykon a smiesne naklady..plynu mi teraz v zime zerie 11-11,5 litra/km ,jazdim 90% mesto ..prerabal mi to clovek v presove,vola sa foltin,nadrz mam 59L vojde tam real 45L ventil nepusti viac koli rozpinaniu plynu..
http://www.auto-plyn.sk/vypocet.html toto je ich stranka ,rozdelili sa jeden robi v BJ a druhy v PO.. je tam aj vypocet navratnosti atd..


Ahoj iviak, ja rozmyslam nad prerabkou mazda 6 na LPG. Ty tam mas retrofit Teleflex (schvaleny podla EHK115) alebo nejaky iny system? Vdaka za odpoved.
Mazda 6, r.v.: 6/2007, 1989cm3, 108kW (147PS), P, M6, Benzín
petrec
Čitateľ
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Str Okt 05, 2011 1:59 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod petrec » Uto Mar 06, 2012 1:29 pm

Thomas_55 píše:Mazdar chlapi ma niekto prerobenu mazdu 6 benzin na plyn ?? pri tych cenach benzinu rozmyslam to prerobit ze ci sa to oplati mam M6 2.3i tak ze ci ma s tim niekto skusenost :hmmhmm


Na Mazdu 6 je retrofit lpg system Teleflex. Pozri http://www.brc.sk/ (ich nova testovacia stranka http://www.brc.sk/_index.php) alebo http://www.autoeko.sk/
Viem ze tito robia prestavbu LPG so systemom Teleflex. Sam nad tym uvazujem a zhanam informacie.
Mazda 6, r.v.: 6/2007, 1989cm3, 108kW (147PS), P, M6, Benzín
petrec
Čitateľ
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Str Okt 05, 2011 1:59 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod vitki » Str Jan 30, 2013 4:53 pm

zdravim, ja mam prerobenu M6 2.0i 147kW na lpg, bez primazavania. Zatial mam najazdenych cca. 5000 km na plyn, vsetko slape v pohode. Prerabku robili v Pezinku v http://www.ledix.sk/. Mam kamosa co ma 2.3i, cca 50000 km bez primazavania a motor je v pohodicke. V Pezinku mi sami hovorili, ze primazavanie je totalny odrb, ze to akurat zasere motor. Niesom na to odbornik, ale aj tak sa mi to nezda, ze by malo byt dobre, ak ti kvapka nejaky sajrajt rovno do motora, navyse plyn ma tiez nejake "mazacie" prisady.
Co sa tyka zmensenia kufra, tak je to celkom v pohode, dojazdovku vozim v kufri a zaberie min. miesta este dovnutra aj nalozim veci, aspon sa nesuchaju po celom kufri. Mam ju priviazanu s gurtnami k zadnemu sedadlu a na boku je tiez ocelove "oko" na siet, takze k tomu.
vitki
Čitateľ
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Str Jan 30, 2013 4:40 pm
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Ďalší

Späť na Potrebujem poradiť, zohnať...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť