Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Kupa MAZDA3

Zháňate dobrého mechanika, garáž? Potrebujete odbornú radu? Skúste sa spýtať tu...

Kupa MAZDA3

Poslaťod mixal » Ned Feb 06, 2011 12:50 am

Zdravim vas.V dohladnej dobe by som si chcel zaobstarat moje druhe auto ktore by malo byt prave mazda 3.Toto auto som si zamiloval na dovolenke kde bolo tychto aut neurekom i ked som ho nesoferoval. :o: Povodne som chcel sedana ale na slovensku ho je tazsie zohnat v dobrom stave a vo vybave ktoru by som chcel.Momentalne mam vyhliadnuty jeden HT s motorizaciou 1,6 MZR 77kw.Rv 2005. za 6900E .Mozete mi poradit co si vsimat pri obhliadke auta a ako auto otestovat pri jazde?Je pravda ze na 3-kach odchadzaju loziska kolies?Vdaka.
mixal
Čitateľ
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Ned Feb 06, 2011 12:42 am
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod vlado.ba » Ned Feb 06, 2011 10:41 pm

Mal som M3 1.6i sedan 5 rokov /2004 - 2009/, najazdil som asi 60 000 km a ziadne lozisko mi neodislo...ani nic ine. :palec
Obrázok užívateľa
vlado.ba
Prispievateľ
 
Príspevky: 258
Registrovaný: Pia Aug 18, 2006 11:56 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod mixal » Pon Feb 07, 2011 5:16 pm

vdaka aspon za jeden prispevok. M3 kazdopadne kupim len by som nerad nejaku buracku alebo skrytu chybu...preto sa pytam :jo
mixal
Čitateľ
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Ned Feb 06, 2011 12:42 am
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod wewek » Uto Feb 08, 2011 12:11 am

ma uz rocnik 2005 el. servisnu knizku?
ak ano, zajdi si do Mazda servisu nech ti vypisu vsetky opravy (servisne kontroly) o danom aute.
Obrázok Mazda - 3 - Sedan 2.0 MZR i-stop
Obrázok užívateľa
wewek
Prispievateľ
 
Príspevky: 152
Registrovaný: Ned Máj 16, 2010 7:29 pm

Poslaťod leichnam » Uto Feb 08, 2011 12:36 pm

2005ka nemala el. servisnu knizku.
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod mixal » Uto Feb 08, 2011 6:14 pm

To znamena ze mi v mazde nebudu vediet povedat ani priblizne kilometre daneho auta teda vlastne overit ci su spravne?I ked na 5 rocne auto sa mi zda 128000 celkom realne.Este som ho nebol osobne pozriet.Chystam sa tam v pondelok.Nejake specificke chybicky tohoto auta ktore by sa dali skryt pred okom niekoho kto to auto nepozna?POradite?
mixal
Čitateľ
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Ned Feb 06, 2011 12:42 am
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod janko986 » Štv Feb 10, 2011 11:37 pm

Na svojej 3 som menil ložisko pri 70 000 km, pri kúpe dávaj pozor na hrdzu na leme všetkých blatníkov. Inak spoľahlivé auto!!!
Mazda3 2,0 120k Attraction hatcback Titanium Flash 2013
Mazda3 1,6 16V TX sedan White pearl 2012-2013
Mazda3 1.6 16V sedan Wining Blue Pearl 2009-2012
Obrázok užívateľa
janko986
Pisateľ
 
Príspevky: 57
Registrovaný: Pia Máj 23, 2008 8:35 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod mixal » Uto Feb 22, 2011 12:29 pm

Clovek by neveril ake tazke je kupit mazdu 3 :ho:
mixal
Čitateľ
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Ned Feb 06, 2011 12:42 am
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Gondil » Uto Okt 31, 2017 3:58 pm

Zdravim, nechcem zakladat novu temu kedze tu je tato. Rozmyslam nad kupou prveho auta do rodiny. Jendou z moznosti je prave Mazda3 1. gen. Premyslal som nad motorizaciou 1.6i. Avsak co tak pozeram, tak sa mi zdaju byt trochu presvihnute ceny za tieto auta. Je pomaly zazrak zohnat nieco pod 4000€ a to su uz celkom starucke auta. Priznam sa, ze som v tom v zivote nesedel a tak sa chcem spytat tu, ci by ste toto auto odporucili alebo nie.
Ak, tak na co dat pozor, ake problemy tam mozu vzniknut. Aky najazt to je schopne zvladnut. Napr. ak by som kupil m3 s najazdom okolo 180tkm za povedzme 3000€ je to dobra kupa? Vydrzi to este nieco bez nejakych vaznejsich investicii(samozrejme cisto teoreticky, jasne ze zalezi od kusu)? Inak keby bol niekto, kto by predaval v slusnom stave za slusne peniaze, tak sa mi kludne ozvite.
Gondil
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Str Okt 04, 2017 3:10 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod CorLeonis » Uto Nov 07, 2017 7:43 pm

Ahoj čo sa 1gen benzinovej 3ky týka tak je to rozhodne skvelá kúpa a svoju cenu si zaslúži, ak kupuješ medzi 4-5tisic tak počítaj že dostaneš oveľa lepšiu výbavu ako konkurencia a skvelé jazdné vlastnosti. Daj si však pozor aby za tu cenu bolo vo výbave aspoň DSC (asistent kontroly trakcie), automatická klíma, a multifuknčný volant. Daj si pozor aj na hrdzu, to je asi najväčšie mínus oproti konkurencii... hrdzavie na nej snaď všetko... (prahy dverí, lemy blatníkov, hlavne podvozok atď) ročník 2006 a viac ma s týmto menšie problémy preto doporučujem siahnuť po týchto.

Mazdička má veľmi citlivú odozvu volantu a skvele drží v zákrutách, často letím do veľmi ostrej zákruty aj 120 a ona to v pohode zvládne (tu za zmienku z konkurencie stojí snaď len Focus ale ten je drahší), 1,6 motor je dosť živý a k požitku z jazdy dopomáha aj skvelé krátke sprevodovanie.
Čo sa benzinovej 3ky týka tak + je aj že nemá rozvodový remeň ale reťaz ktorá si nevyžaduje toľko údržby.
Mínusom je len dojazdová rezerva, nie klasické koleso ale to je myslím u všetkých aut v tejto kategorii. :?:
ak by si si tam aj chcel dať klasickú rezervu nie je nato proste miesto.

Verdikt z mojho pohľadu?: Mazda 3 1gen je dobrá kúpa a za tu cenu poskytuje solidné jazdné vlastnosti ktoré potešia aj živšieho vodiča, aj dobrý comfort a jednoznačne za tú cenu najsexi pristrojovú dosku vo svojej kategorii :zerute: (obdobnú má aj slávna mazda RX8). Treba sa však trochu viac starať o jej karoseriu, pravidelne ju kontrolovať a aj ten najmenší "ďubanec" ošetriť a zatrieť inak to začne hrdzavieť. Ak máš trochu väčší budget tak sa pozri po 2,0 litri, poskytuje odosť lepšiu dynamiku, obdarí ťa aj 6tym prevodovým stupňom, štandardne bývajú aj v lepšej výbave (vyhrievane predne sedačky, BOSE hudba, zadné LED svetlá) a pri normálnej jazde ta spotreba nie je až tak vyššia ako u 1,6 :palec

Ja mam 3ku 1,6 r.v. 2007 a hoci diesel no neľutujem aj keď sa treba oveľa viac starať o motor ktorý často potrápi (ja som bral diesel kvoli tomu že veľa cestujem cez cele slovensko, ročne aj 50 000km). Kúpil som pred rokom za 5 500e a mám tam ako nadštandart hudbu BOSE ktorá naozaj skvele hrá, bezkľúčové odomykanie a štartovanie.. Za tú cenu rozhodne skvelá kúpa a neľutujem, aj keď rozhodne by som radšej bral benzín :)

Edit.: ešte dodám že celkom problémom je aj dostať na slovensku naozaj pekný kúsok ktorý nie je celý hrdzaví, svoju mam ako dovoz z rakúska a pobehal som pol slovenská kým som našiel nehrdzavú... konkrétne to bola presne 16ta mazda ktorú som pozeral :D Mazda oproti ostatným naozaj nie je moc rozšírená na slovensku preto nájsť tu pravú niekedy dosť potrápi :(
CorLeonis
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Uto Nov 07, 2017 7:05 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod cago.sk » Ned Júl 15, 2018 1:22 pm

Zdravim foristi,
prihlasil som sa na forum, kedze M3 je na spadnutie a co mozem o skusenostiach s M3, to nachadzam na MazdaKlane, webe a v testoch M3 a pod. Najazdil som s M3 cca 800km za tri dni a je to auto pre mna ! Dam ho cipnut v DISI PL+okenne deflektory, ine ma "zatial" nelaka.
Dilema: nove a ci jazdene, poskulujem tvrdo po tejto: https://www.autobazar.sk/16061306/mazda ... ive-g-186/,
***
moje texty z mazdaklanu_vybraté úryvky
Takze odpoved je tu, po obhliadke budem mudrejsi...
M-3, 2.5 Skyactive-G vyrobená v Japonsku, dovoz z USA, auto bolo dovezené od majiteľa z Litvy. (člen EÚ). Prihlásenie nie je problém, majú E v krúžku - homologizáciu.Takúto Mazdu som už prihlásil bez problémov. Servis: nie je problém, tento motor sa montuje do modelov M-6 a CX-5, len majú v riadiacej jednotke mapu na 141kW, táto M-3 má 137kW - inak sú totožné.
Servisná história: Mazdy majú elektronickú servisnú knižku a taktiež na aute na vodičových dverách sú vyznačené intervaly servisu oleja, filtra a pod...Auto je treba najlepšie vidieť osobne a ak chcete dať prehliadnuť v servise.
Obrázok užívateľa
cago.sk
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Ned Júl 15, 2018 1:04 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Späť na Potrebujem poradiť, zohnať...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť

cron