Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda 6 2,3i Sport - spotreba oleja- poradte

Zháňate dobrého mechanika, garáž? Potrebujete odbornú radu? Skúste sa spýtať tu...

Mazda 6 2,3i Sport - spotreba oleja- poradte

Poslaťod highlander22 » Ned Máj 16, 2010 1:08 pm

potrebujem malu radu... pokukavam po 6-ke okolo rocniku 03-04 s motorom 2,3 alebo 2,0 ale dostala sa mi do usi informacia ze 2,3 ma strasnu spotrebu oleja... vie mi niekto poradit ci je to pravda alebo to zalezi len od toho kto dal autu ako cez hubu... vela ludi nepoznam co ma 6-ku tak si to neviem inac overit...
a celkovo by som bol zvedavy na nazor aku to ma spotrebu a s cim ste spokojny a nespokojny u tychto aut... a teda ktory z motorov doporucujete 2,3 ci 2,0 alebo staci aj 1,8... ale osobne si myslim ze je to velky voz na taky motor...

dakujem...
Obrázok užívateľa
highlander22
Čitateľ
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Ned Máj 16, 2010 12:57 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Epicure » Ned Máj 16, 2010 2:28 pm

Na túto tému sú tu popísané už romány. Ale načo hladať?

1,8 - slabé a spotreba sa rovná 2,0
2,0 - ideálna volba
2,3 - citlivejšie na zaobchádzanie, ak na tom jazdí prasa, tak si to sosne olej, ako každé normálne auto
Obrázok užívateľa
Epicure
Prispievateľ
 
Príspevky: 390
Registrovaný: Str Jún 11, 2008 1:42 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod LastV8 » Pon Máj 24, 2010 3:27 pm

ahojte...ja som hladal, ale vyraz '2.3' search engine nezoberie a skusal som este klucove slovo SPOTREBA a nasiel som iba toto :-)
...hladam nejaky dynamicky family wagon, nasiel som za prijatelnu cenu zopar 2.3 Mazdu 6. Len neskutocne katastroficke scenare su popisane v diskusii na moje.auto.cz o spotrebe oleja a naslednom zadreni motora....je to naozaj take kriticke? okrem toho ako je to 2.3 co sa tyka dynamiky? Pozeral som nejake videa na youtube 0-140 a rucicka dost pomaly isla hore :-( hmotnost cca 14xx KG asi robi svoje....spotreba benzinu?
...este som teoreticky uvazoval o 2.0 Mazde 3 - sedan...ta sa tvari dost svizne....

...mam teraz dvojdveroveho civica coupe okolo 100 kw (1150 kg) a ten ide velmi sikovne, len kvoli rodine musim prejst na nieco viacdverove a vykonovo a dynamicky si chcem polepsit....
LastV8
Čitateľ
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Str Jan 02, 2008 10:27 am

Poslaťod Milos780 » Pia Sep 07, 2012 3:10 pm

Tak isto mam 2.3i .Spotreba oleja zavisi iba od toho ci na tom jazdis jak na okruhu alebo ako clovek :spik2 .. myslim ,ze ak si pravidelne kontrolujes hladinu oleja ,pred vacsou trasou ,myslim ,ze by nemalo prist k zadretiu motora ... este k tej rychlosti ... na tychto typoch motorov citis vykon az 3000 ot./s a vyssie ... jedine co ma trapije to ,ze mohli k tomu pridat turbo od vyroby ...
Milos780
Čitateľ
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Štv Júl 26, 2012 10:15 am
Bydlisko: Trnava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod mor_PH_eus » Str Okt 23, 2013 3:09 pm

Milos780 píše:Tak isto mam 2.3i .Spotreba oleja zavisi iba od toho ci na tom jazdis jak na okruhu alebo ako clovek :spik2 .. myslim ,ze ak si pravidelne kontrolujes hladinu oleja ,pred vacsou trasou ,myslim ,ze by nemalo prist k zadretiu motora ... este k tej rychlosti ... na tychto typoch motorov citis vykon az 3000 ot./s a vyssie ... jedine co ma trapije to ,ze mohli k tomu pridat turbo od vyroby ...


Presne tak, jediný problém je tam v užívateľoch, že sú lenivý si kukať olej častejšie. Ja pozerám olej aj 2x týždenne a keď idem do LC z TT tak kuknem všetko, olej, voda v ostrekovači, hladinu v chladiči aj v kapaline, tlak pneu a tak...

Turbo sa montovalo do M6 MPS :)
Mazda 6 2,3i Sport 2002...
Obrázok užívateľa
mor_PH_eus
Čitateľ
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Sob Jún 29, 2013 12:59 pm
Bydlisko: LC, momentálne TT...
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod marclucpicard » Str Okt 30, 2013 10:25 pm

Stará téma, ale tiež prispejem, spotreba oleja za 15tis km je u mňa do 0,4L, kontrolujem tak raz za 2-3 mesiace a jazdím 70-80% mesto zvyšok okresky a diaľnice. Takže u mňa v pohode, nejazdím plyn-brzda a moc ju nevytáčam, iba občas :o)
A moja už má takmer 207.000km takže podľa mňa 2.3-ka bola najlepšia voľba aj z hľadiska spotreby oproti 2.0-ke kde ten rozdiel nie je naozaj veľký.
Naposledy upravil marclucpicard dňa Štv Mar 20, 2014 9:34 pm, celkovo upravené 1
M6 GG 2.3L - moj dlhorocny sen ktory sa mi splnil 7.6.07
Obrázok užívateľa
marclucpicard
Prispievateľ
 
Príspevky: 422
Registrovaný: Str Okt 17, 2007 9:56 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod martinicoss » Sob Nov 02, 2013 7:25 pm

Tak keď je zasa otvorená tak ja len dodám, že vlastním 1.8 ale po FL. Zatial na nej niesu žiadne úpravy a teda je stock. Neviem či má motor od novoty viac výkonu ako iné 1.8 ale na zrazoch som s nou dal na šprinte 166 konový passat :). Mazdu mám ako novú z obchodu teraz má 111k km a ide ako hodinky jazdím s nou 75% mesto ostatok dialnica a mimo mesto a kombi spotreba 7,2 reálne. Samozrejme chodím na prehliadky vymieňam všetko čo treba a zatial si odomňa vypýtala len benzín takže ja by som do mazdy určite išiel ale pozor na mazdu pred FL tie často hrdzaveli takže si treba dôkladne pozrieť auto.

Osobne si teraz šetrím na druhú 6-ku ale s motorom 3.0 v6 ak viete o tomto aute resp. motore niečo viac dajte vedieť ťažko ťažko o tom niečo študujem ale je to na s mojím prekladaním z Aj :D
martinicoss
Opytovateľ
 
Príspevky: 27
Registrovaný: Pon Dec 26, 2011 1:53 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Milanesse » Str Nov 06, 2013 6:50 pm

marclucpicard píše:Stará téma, ale tiež prispejem, spotreba oleja za 15tis km je u mňa do 0,4L, kontrolujem tak raz za 2-3 mesiace a jazdím 70-80% mesto zvyšok okresky a diaľnice. Takže u mňa v pohode, nejazdím plyn-brzda a moc ju nevytáčam, iba občas :o)
A moja už má takmer 207.000km takže podľa 2.3-ka bola najlepšia voľba aj z hľadiska spotreby oproti 2.0-ke kde ten rozdiel nie je naozaj veľký.


Aký používaš motorový olej?
Milanesse
Opytovateľ
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Pia Okt 24, 2008 12:55 pm

Poslaťod marclucpicard » Ned Mar 16, 2014 9:14 pm

Milanesse: používam SHELL HELIX HX7 5W-40, 1L sa dá zohnať za 7€
M6 GG 2.3L - moj dlhorocny sen ktory sa mi splnil 7.6.07
Obrázok užívateľa
marclucpicard
Prispievateľ
 
Príspevky: 422
Registrovaný: Str Okt 17, 2007 9:56 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Milanesse » Štv Mar 20, 2014 7:57 pm

marclucpicard píše:Milanesse: používam SHELL HELIX HX7 5W-40, 1L sa dá zohnať za 7€


Ďakujem za odpoveď :)
Milanesse
Opytovateľ
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Pia Okt 24, 2008 12:55 pm

Späť na Potrebujem poradiť, zohnať...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť