Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Ake kotuce a dosticky?

Zháňate dobrého mechanika, garáž? Potrebujete odbornú radu? Skúste sa spýtať tu...

Ake kotuce a dosticky?

Poslaťod Kris » Uto Jún 30, 2009 1:31 pm

Ahojte..chcem vymenit brzdove kotuce aj dosticky na xedose, na vsetkych styroch kolesach..

Nipparts, Ferodo alebo Pilenga moze byt?

A musi sa este nieco dalsie kupit ked chcem dat do laty brzdy?

Co stoji bezny servisny ukon, ze pridem s tymi styroma kotucmi a platnickami + s autom do servisu a poviem ze nech vymenia?

Ked zbehnem do autokelly, kupim tie veci, a objavim sa v nejakom servise, nebudu kukat blbo ze ne v servise u nich som to kupil?

Diiky moc ako vzdy, Kris
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod majki » Uto Jún 30, 2009 2:16 pm

Z tych troch by som volil Nipparts.
Ci este nieco? Zalezi v akom stave mas brzdovy system, ci nie je treba menit aj brzdove trubicky, urco vymenit brzdovu kvapalinu. Chcelo by tiez testnut, v akom stave je posilnovac brzd.
Cena servisneho ukonu, no, ked ide len o vymenu kotucu a platniciek, tak pocitam, s dobrym naradim by to mal mat servisak do hodinky hotove, maximalne dve, cize rataj okolo 40 EURo max.
Tak kukat blbo nebudu, preco by mali? :ho: Aj ked, ludia su len ludia, ze ;)
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Kris » Uto Jún 30, 2009 2:32 pm

A este, vsade sa uvadza ze Sada Brzdovych platniciek..

Kolko sad potrebujem ked chcem na vsetky styri kolesa? 2 alebo 4?
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod majki » Uto Jún 30, 2009 2:36 pm

Hehe, to zalezi od vyrobcu :ho:
Ale vacsinou by to malo byt ze sada kotucov = sada na jednu napravu = 2 kotuce
Od toho odvodzujem, ze sada platnicek = sada na jednu napravu = 4 platnicky

Ale jednodussie bude sa informovat telefonom, pokial nebude u produktu jasne uvedene, ze kolko kusov teda..
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod martin323 » Uto Jún 30, 2009 8:33 pm

a preco nie ferodo?
kebyze vyberam ja tak by som dal ten nipparts na poslewdne miesto..
a co take ATE,Textar, Brembo, ZImmermann?
mazda 6 gy 2.0 mzr-cd
mazda 323 bj 1.6 sedan
Obrázok užívateľa
martin323
VIP 2009
 
Príspevky: 491
Registrovaný: Štv Mar 17, 2005 9:49 pm
Bydlisko: ba

Poslaťod majki » Uto Jún 30, 2009 10:13 pm

Nemam s nim dobre skusenosti z 626, rychlo sa odisly platnicky :( a kedze Nipparts je ofiko druhovyroba Japoncov a vela dielov od Nipparts je treba v Japoncoch od vyroby, nevidel by som v tom predsa problem.
Ad. ostatne tebou zminene znacky: myslim, ze Krisovi postaci tie "obycajne" :o) . Ale je to samozrejme jeho vyber..
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Krenštík » Uto Jún 30, 2009 10:26 pm

Ja osobne Ferodo, ev. Zimmram ( oboje jsem mel)...

NIpparts je druhovýroba kde muze byt cokoliv, od extremne povedenych po extremni srot ( osobni zkusenost)

Jinak pokud nedostanes v Kelly lepsi cenu (beru aspon 20%) tak je nekupuj a nech je koupit ten servis.

1. Nebudou se spatne koukat :-D
2. Maji v Kelly vetsi slevu - daji ti standartni prodejku kterou by jsi mel stejne a budou mit na tom neco navic tj. lepsi pristup

3. Uz z principu, taky nemas radost neco nekomu operavat do pocitace s tim ze jsi to koupil sam.......
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod canndale » Ned Sep 06, 2009 1:48 pm

ma niekto skusenosti s kotucmi od ATE s drazkou?
inak z vrtanymi kotucmi zimmermann su moje osobne zle skusenoti, kotuce zvyknu praskat od navrtanych dier a malo tak vydrzia (20t km a potom museli ist prec) :(
je: Mazda 6 HTB 2003 2.0i 104kW
bol: Ford Focus combi 2000 1.6i 74kW
Obrázok užívateľa
canndale
Prispievateľ
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Štv Sep 03, 2009 8:17 pm
Bydlisko: (SVK) BA (niekedy BB)
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod marclucpicard » Pon Okt 19, 2009 7:37 pm

Ahojte,

potrebujem poradit ohladne brzdovych dosticiek na prednu napravu pre moju M6 2003 2.3.
Chcem menit len dosticky a nechat povodne kotuce, teda dufam ze to nebude problem pokial bude hrubka kotucov viacej ako 22mm.

Cez kamarata mozem zohnat zn. Akebono alebo ATE za rozumnu cenu. Lenze sa ma opytal ci dlzka 155 (58€) alebo 132mm (40€). Zatial som to nemeral.

- Neviete ktory rozmer? Ja mam dojem ze to je 132mm. Nebude 155mm na nove M6-ky od r.2008?
- Aku znacku najlepsie zvolit?

Tieto dosticky potrebujem len docasne nie na dlho tak max 2roky, potom chcem menit aj kotuce vpredu aj vzadu za tie dierovane spolu s dostickami z e-bay:

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/MAZDA-6- ... ccessories

Dik za rady.

edit: nasiel som super i-shop http://www.auto-pilot.cz posielaju aj na SK za 8EUR. Skoro vsetky brzd. dosticky maju 131,9mm na dlzku okrem jednych Nipparts s dlzkou 152mm.
edit2: tak dnes som v intercars.sk (centrum R1 na Roznavskej) kupil brzdove dosticky (131,9mm) Lucas (TRW) za 42€/set po 30% zlave :o)
M6 GG 2.3L - moj dlhorocny sen ktory sa mi splnil 7.6.07
Obrázok užívateľa
marclucpicard
Prispievateľ
 
Príspevky: 422
Registrovaný: Str Okt 17, 2007 9:56 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod 13LUKY » Sob Sep 21, 2013 6:02 am

Zdravim mazdaci.
Mam 60 000 na Mazde 3 2.2 GTA a uz bude treba menit brzdove dosticky ale neviem ake treba kupit. Bol by som vdacny ak by niekto poradil dakujem.
13LUKY
Čitateľ
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Ned Dec 23, 2012 8:48 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod lakilaki » Sob Sep 21, 2013 7:15 am

13LUKY píše:Zdravim mazdaci.
Mam 60 000 na Mazde 3 2.2 GTA a uz bude treba menit brzdove dosticky ale neviem ake treba kupit. Bol by som vdacny ak by niekto poradil dakujem.

No, predsa z mazda servisu :roll
Ale ked nie, ja mam vyborne skusenosti na mazdach s vyrobkami ATE
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod 13LUKY » Ned Sep 22, 2013 9:43 am

Nazdar lakilaki
Ano ATE dodava komponenty priamo do vyroby takze asi budu najlepsie. Original v mazde som sa este nepytal ale urcite tam zajdem aspon informativne kolko by ma to stalo. Chcel som si kupit vzduchac pretoze pri poslednej prehliadke mi povedali ze netreba menit ze neni velmi spinavy tak som zasiel do jednej mototechny v PO a cuduj sa svete chceli mi predat filter ale stal viac ako filter v original mazde.
A ty ako lakilaki stale spokojny s mazdou ?
13LUKY
Čitateľ
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Ned Dec 23, 2012 8:48 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod lakilaki » Ned Sep 22, 2013 7:49 pm

13LUKY píše:Nazdar lakilaki
Ano ATE dodava komponenty priamo do vyroby takze asi budu najlepsie. Original v mazde som sa este nepytal ale urcite tam zajdem aspon informativne kolko by ma to stalo. Chcel som si kupit vzduchac pretoze pri poslednej prehliadke mi povedali ze netreba menit ze neni velmi spinavy tak som zasiel do jednej mototechny v PO a cuduj sa svete chceli mi predat filter ale stal viac ako filter v original mazde.
A ty ako lakilaki stale spokojny s mazdou ?


Poslal som SS
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod Rejžo » Str Jún 10, 2015 1:05 am

Ahojte.
Ako dopadol vyber? Chystam saenit zadne kotuce aj oblozenie na mazde6 2005 a pri pohlade na to mnozstvo si neviem vybrat.
Popripade ak mate niekto dobre skusenosti kludne poradte.
Mazda 6 2.0 diesel 2005
Okrem toho čo neviem, viem všetko
Rejžo
Čitateľ
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Pon Júl 08, 2013 10:21 pm

Poslaťod Sedvo » Str Jún 10, 2015 10:26 pm

Mně bylo doporučeno kombinace - kotouče Zimmermann a destičky Textar. Zvlastní zkušenosti jsem měnil jenom destičky a použil jsem TRW a zatím spokojenost.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Ďalší

Späť na Potrebujem poradiť, zohnať...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť