Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Problem s motorem

Zháňate dobrého mechanika, garáž? Potrebujete odbornú radu? Skúste sa spýtať tu...

Problem s motorem

Poslaťod scott » Sob Apr 18, 2009 3:13 pm

Ahoj vsichni,

Mam problem s Lambda sondou. Pred cca. 2 mesicma sem ji vymenil protoze raz za cas se mi na palubovce rozsvitila kontrolka CHECK ENGINE a taky jsem vyblikal chybovej kod 15. Pri stare sonde se mi to rozsvicovalo jenom raz za cas, ale pri nove mi to uz dela pri kazde delsi jizde nebo dokonce i ve meste. Dva mesice jsem byl v pohode, ale pak zacali problemy a auto ma moc vysokou spotrebu /na pul nadrze dokazu najet jen cca. 200 km/. Opravar mi tam nedaval original sondu. Byl jsem s tim v servisu kde mi rekli ze muzu mit poskozeny pistni krouzky a kvuli tomu odesla nova sonda + mam vysokou spotrebu a take ze muzu mit vysoke hodnoty CO a jestli mi auto nezere olej /byl jsem na emisni a tam mi ty hodnoty opravdu namereli.ale ten olej mi to nezere,nebo o tom nevim,z vyfuku se mi nedymi nebo u aut s katalyzatorem se to uz tak neprojevuje?/. Vy mi s tim nekdo poradit co by to mohl byt za problem? Uz jsem fakt bezradnej! Jeste se podivam jestli neni studenej spoj medzi zasuvkou a novou sondou, ale pak uz nemam dalsi napady. Jo jeste sem rozpojil sondu, ale nevsiml jsem si zadny napravy ohledem spotreby.Malo by se to nejak prejevit kdyz je odpojena sonda na spotrebe?Nekdo rikal ze by ta spotreba mela jit trochu dolu protoze tam neni LAMBDA a nedava falesne info.Vsem vopred dekuji za radu!

Motor B5 1498cm3/8v
scott
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Sob Apr 18, 2009 3:00 pm

Späť na Potrebujem poradiť, zohnať...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť