Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Ekologická plaketa do Německa

Zháňate dobrého mechanika, garáž? Potrebujete odbornú radu? Skúste sa spýtať tu...

Ekologická plaketa do Německa

Poslaťod DVD » Ned Feb 15, 2009 2:27 am

Zdravíčko pánové, mám Mazdu 626 2.0i 85 kW z roku 1992. Chystám se do Německa do Berlína a Essenu, jenže oni si tam do centra vymyslely nějáký ekologický plakety nebo co je to za ptákovinu http://www.stk-bohdalec.cz/stk/ekolog-p ... do-srn.htm . Jenže mně v techničáku chybí právě ta kolonka "EHS/ES". Můžu si ji tam nechat doplnit, ale ptám se. Má to cenu? Stojí to 1500,- Kč, ale nerad bych si to nechal doplnit a pak stejně žádnou plaketu nedostal. Mám s timhle autem šanci aspoň na červenou (nejhorší) plaketu? na http://www.uamk.cz jsem našel že :

"Nevydání nálepky a proto zákaz vjezdu platí tedy obecně pro zážehová vozidla zaregistrovaná do 31.12.1992 a naftová vozidla zaregistrovaná do 31.12.1996, pokud nebyla dodatečně vybavena účinným filtrem a doložena potřebnými údaji. "

Nevíte jestli tohle auto splňuje aspoň normu na červenou plaketu?

V techničáku mám

předpis ehk osn č: 83.02 B
směrnice EHS/ES č. : "???????????????"

EDIT: zjistil sem si že by to mělo bejt EURO1... benzínovej EURO 1 má nárok na Zelenou ale nevím jestli nemusí bejt ten rok 1993+. Viz moje info nahoře a navíc jsem našel podobnou tabulku tady http://www.erneuerbare-energien.de/inhalt/print/42048/. Je to dle emisí nebo roku výroby?

Díky
DVD
Pisateľ
 
Príspevky: 59
Registrovaný: Sob Feb 07, 2009 9:40 pm

Poslaťod Rainbow » Ned Feb 15, 2009 11:58 am

Zavolaj tam alebo tam rovno chod. Ak tvoj motor naozaj splna EURO 1, tak by ti to mali dat. Aj pri tej tabulke na tom nemeckom webe je napisane, ze tam mozu byt odchylky. Pravdepodobne je to tak, ze od 1.1.1993 museli mat vsetky nove auta EURO 1 - to vsak neznamena, ze to nemaju aj starsie.
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod DVD » Ned Feb 15, 2009 5:24 pm

No to se chystám hnedka v pondělí udělat,ale sem z toho celkem dost nervozní,protože jestli ji nedostanu tak sem v prd*** . Tak jestli o tom někdo něco neví...
DVD
Pisateľ
 
Príspevky: 59
Registrovaný: Sob Feb 07, 2009 9:40 pm

Poslaťod DVD » Pon Feb 16, 2009 4:40 pm

tak jsem ji dostal ale neměl sem ji dostat xD mám Zelenou :o) :o) :o) :o)

ono je to tak, že auta pod 1992 můžou mít klidně Euro 999 a mají smůlu, auto nad 1992 nesmí mít jen Euro 0 (tj. Euro 1 už mu stačí) a dostane zelenou plaketku. jenže pan technik se kouknul jen na zadní stranu techničáku, zjistil že mi to splňuje Euro 1 a hnedka vytahoval plaketu :jupi

ps: tohle platí jen pro benzínový motory... tam se dává buď zelená nebo žádná... červený a žlutý sou jen pro diesely a tam nevím jak to funguje
DVD
Pisateľ
 
Príspevky: 59
Registrovaný: Sob Feb 07, 2009 9:40 pm

Poslaťod potkan » Pon Feb 16, 2009 10:01 pm

mne je to jasne, fasouni v 92om robili motory co cmudili jak ruska lokomotiva, a jako by predsa mohli pripustit ze niekto iny uz vtedy vedel postavit o nieco civilizovanejsi stroj. sak ked to nevedeli vo fauvee, tak to nemohol predsa vediet nikto, nie?
copperfield nehal zmiznut sochu slobody? je tam toho! ja som nacpal tri detske sedacky do xedosa 6!
potkan
Komunikátor
 
Príspevky: 670
Registrovaný: Pia Nov 17, 2006 2:00 pm
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod brusell » Str Sep 04, 2013 9:53 pm

Ahoj,
mel bych otazku, mam 323 2.0 DiTD rok vyroby 2001. Resil nekdo na podobne auto zelenou plaketu?
Mam takovej pocit, ze u naftoveho motoru pri tomhle stari nemam sanci dostat ani tu zlutou.

Diky,
Stan
323 (BJ) DiTD/2001
brusell
Opytovateľ
 
Príspevky: 49
Registrovaný: Pon Nov 07, 2005 3:19 pm
Bydlisko: Praha
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Späť na Potrebujem poradiť, zohnať...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Majestic-12 [Bot] a 1 hosť