Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Aditiva do nafty

Zháňate dobrého mechanika, garáž? Potrebujete odbornú radu? Skúste sa spýtať tu...

Aditiva do nafty

Poslaťod albit6 » Str Feb 11, 2009 1:05 pm

Zdravim mazdakov,
objednal som prisadu do nafty, mam M6 2,0MZR CD, mate s tym niekto skusenosti? Pomoze to alebo je to len placebo?
Liqui Moly prísada do nafty SUPER 250 ml
Mazda6 2,0MZR CD Exclusive 2005 kombík, pred FL
Obrázok užívateľa
albit6
Opytovateľ
 
Príspevky: 48
Registrovaný: Sob Apr 26, 2008 9:25 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod Patoo » Pon Sep 07, 2009 4:39 pm

Dost dobry test aditiv je tu
Kód: Vybrať všetko
http://www.41.cz/vif/doc/test_aditiv.pdf
Patoo
Opytovateľ
 
Príspevky: 40
Registrovaný: Pia Júl 18, 2008 1:53 pm

Poslaťod martin323 » Uto Sep 08, 2009 8:03 am

kto vie ci aj to nie je zaplatene..
mazda 6 gy 2.0 mzr-cd
mazda 323 bj 1.6 sedan
Obrázok užívateľa
martin323
VIP 2009
 
Príspevky: 491
Registrovaný: Štv Mar 17, 2005 9:49 pm
Bydlisko: ba

Poslaťod Epicure » Uto Sep 08, 2009 8:35 am

Keď je to taká úžasná, svet zachraňujúca technológia, prečo to ropné spoločnosti nedávajú do svojich produktov rovno? Dávajú miliardy dolárov ročne do výskumu a vývoja a že by na to ešte neprišli? Alebo na to došli, ale nikomu to nepovedia?

Pred pár rokmi bol taký boom s tabletkami do nádrže.. Chlapík sa rozhodol, že to dlhodobo bude testovať na svojom aute. Poctivo to tam dával pri každom tankovaní plnej. Po pár mesiacoch mal problém pravdepodobne s palivovým fitrom. Tak ho vymenil. Stále pokračoval v tých tabletkách. Problém pokračoval. Posralo sa mu čerpadlo. Tak mu to nedalo a dal dole nádrž otvoril ju a čo bolo na spodku? Niekolko desiatok tých tabletiek. Názor nech si spraví každý sám..

Skúsim to pohladať na internete ten článok s fotkami a podrobným pokecom k tomu...
Obrázok užívateľa
Epicure
Prispievateľ
 
Príspevky: 390
Registrovaný: Str Jún 11, 2008 1:42 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Patoo » Uto Sep 08, 2009 10:41 am

Co myslis, o com su paliva Shell V-Power, OMV Premium Diesel a podobne paliva? Je to presne o pridanych aditivach, ktore zlepsuju zakladne vlastnosti nafty (benzinu). Aj laickym mozgom chapem, ze len vlastnost nafty vybuchnut pri istej teplote a tlaku nestaci. Nafta musi mat aj nejake cetanove cislo, schopnost mazat, teplotu pri ktorej tuhne a podobne. Vsetky tieto vlastnosti mozu byt lepsie a horsie, a prave lepsie (ale aj horsie) by mohli byt po pridani aditiv.

Ak chces tankuj normalnu naftu. Ak chces nieco navyse, mozes tankovat premiove palivo z tvojej oblubenej benzinky alebo si do normalnej nafty pridavaj vlastne aditiva. Zasadny rozdiel je v tom, ze ked si aditiva pridavas sam, tak vies urcite, ze ich tam aj mas na rozdiel od benzinky, kde si odkazany na doveru k cerpacej stanici. Ja si napr pamatam aferu Shell, ked z V-Power stojanov tankovali normalne palivo bez aditiv, samozrejme drahsie o par korun. Odvtedy netankujem na Shell, u mna klesli na bod mrazu.

A prave predchadzat tabletkovym pripadom moze pomoct test, ktory som tam pridal. Navyse tvaria sa, ze sponzor je firma Delphi, ktora tusim vyraba vstrekovace (teda suciastky, ktore trpia najma nekvalitnou naftou) a vyhralo to aditivum, ktore sa mi nezda ako brutalne marketingove lakadlo, ved samotny obal vyzera ako z cias komunizmu. Holt nech uz kazdy posudi sam....
ObrázokMazda 6 MZR-CD 100kW HB 2004
Patoo
Opytovateľ
 
Príspevky: 40
Registrovaný: Pia Júl 18, 2008 1:53 pm

Poslaťod Sedvo » Uto Sep 08, 2009 8:34 pm

VIF je všeobecně jedno z nejlepších aditiv a né jenom v jednom testu. Všeobecně všechny firmy co dělají do olejů mají aditiva do nafty či benzínu.

Já nedávám aditiva, ale pravidelně tankuji na Benzině Plus - Vervu Diesel a nebo normální TOP Q. Mám vyzkoušené, že s tou naftou mám nejmenší spotřebu. Oproti Shel V-Power je nic moc a taky OMV mě nějak nepřesvědčilo.

Ale ať si každý vyzkouší co je pro jeho auto nejlepší.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Peacemaker » Uto Sep 08, 2009 10:09 pm

No neviem. Ja keď som bol v Mazde na "skusy", tak sme sa dali do debaty o palivách a bolo mi povedané, že Mazda company neodporúča additíva.
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod geniusx » Pia Jún 28, 2013 2:23 pm

Automobilky všeobecne neodporúčajú aditíva, kto vie prečo! Ja osobne tiež dávam VIF
geniusx
Čitateľ
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pia Jún 28, 2013 2:19 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Gregi » Str Jan 20, 2016 1:05 pm

Ahojte, keďže nechcem zakladať novú tému a mám presne tento motor a tiež riešim aditiva tak sa chcem opýtať či viete aký má napr VIF vplyv na DPF. To ze zlepsuje naftu a prospieva motoru viem ale ci nezasiera viac dpf. Ďakujem.
Gregi
Čitateľ
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Pon Jún 10, 2013 8:01 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Ferin-mazda6 » Pon Dec 26, 2016 10:26 pm

Ve světě motorů dělali testy v laboratoři a nejlepší je České aditivum firmy VIF. Mají to na většině benzínek v bílé plechovce s červeným víčkem.
Ferin-mazda6
Čitateľ
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Pon Dec 26, 2016 9:55 pm
Bydlisko: Habrovany
Znalosť automobilov: 9. Dokážem vám pomôcť s takmer akýmkoľvek problémom týkajúcim sa Mazdy.

Späť na Potrebujem poradiť, zohnať...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] a 1 hosť

cron