Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda6 olej a rozvody

Zháňate dobrého mechanika, garáž? Potrebujete odbornú radu? Skúste sa spýtať tu...

Re: Mazda6 olej a rozvody

Poslaťod leichnam » Pia Júl 09, 2010 2:20 pm

Na to ti presne odpovie iba peaceho svagrik :o)
Pred dovolenkou je to jasne-skontrolovat auto, ci doma alebo v servise, to je uz podla tvojich moznosti. Ja byt tebou, nedam pred dovolenkou nikomu menit nic, tych par km dlhej pohodovej jazdy naviac preziju aj rozvody aj filtre a maziva.
Nikdy nevies co ti zabudnu utiahnut/doliat/dobabrat v servise a potom sa ti to vypomsti, samozrejme, to sa ti moze aj teraz ale s mensou pravdepodobnostou, kedze je vsetko OK a vies ako sa to sprava.
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod Peacemaker » Pia Júl 09, 2010 4:51 pm

Neviem čo s tým má peaceho švagrík, ale súhlasím s Leichnamom. Skontrolovať základné veci v aute (olej, voda atď) ale také náročnejšie pred dovolenkou asi radšej nie. Ak máš to auto od novoti a teda tie kilometre sú poctivé, tak tie rozvody v pohode vydržia aj pár Km naviac.
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod vrana » Pon Júl 12, 2010 11:45 am

Vdaka za odpovede priatelia. Auto som kupoval pred rokom jazdene, ale mam tendenciu kilometrom z tachometra verit. Za rok sme spravili 24 tisic, uplne bez problemov. Takze dolejem kvapaliny, skontrolujem olej, svetla, ... a hura na cesty. Este raz vdaka.
vrana
Čitateľ
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Str Jún 24, 2009 3:19 pm

Poslaťod pablo » Štv Sep 02, 2010 5:32 pm

Peacemaker píše:Neviem čo s tým má peaceho švagrík, ale súhlasím s Leichnamom. Skontrolovať základné veci v aute (olej, voda atď) ale také náročnejšie pred dovolenkou asi radšej nie. Ak máš to auto od novoti a teda tie kilometre sú poctivé, tak tie rozvody v pohode vydržia aj pár Km naviac.


Som si tak prečítal na fóre (za pár hodín v službe) mnoho tvojich príspevkov, ale tento ma tak trošku dostal. Na začiatku, to jest pár rokov pred, si bol z tvojej Mazdy, resp. áut všeobecne jeleň a teraz niekomu radíš celkom vo vážnej veci. Pričom ak si nazbieral nejaké odborné vedomosti (tým nemyslím z netu), tak ti stále svieti v profile "úroveň 1."
Takže ak chceš "odborne" radiť, tak to radšej nechaj na leicha a iných šikovných, lebo si možno neuvedomuješ, ale tvojimi múdrymi radami môžeš aj uškodiť.

Ps.: ak si odborník na Pc, alebo prácu s Pc prečo si veci ako DSC nedáš do googlu a ... . Niekedy menej je viac, takže opatrne s tou samochválou.
A ináč kto to tu čítal, vie na čo narážal ohľadom švagríka
M6 2.0d 136k Wagon
Obrázok užívateľa
pablo
Čitateľ
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Ned Aug 01, 2010 10:45 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Peacemaker » Pia Sep 03, 2010 9:42 pm

pablo píše:tak ti stále svieti v profile "úroveň 1."

Mne je to šumafuk, aj keby tam svieti 0. A len pre tvoju info. Človek ak sa niečomu začne venovať, tak sa dokáže niečomu aj priučiť.
pablo píše:takže opatrne s tou samochválou.

Ty tam kde vidíš samochválu? Prečo mi do úst vkladáš tvoje domnienky a myšlienkové pochody? Ale poviem ti aké sú moje myšlienkové pochody. Niekto, kto má iba 4 príspevky na fóre a snaží sa nejako zaujať. Takže asi tak. Alebo sa lacným spôsobom snaží takto ten počet príspevkov zvýšiť.
Ale vypadá to, že ani ty sám vedomosťami neovplývaš. Lebo keby si, tak by si vedel, že túto radu čo som dal (aj tak v podstate som len zopakoval Leichnama) vie aj niekto, kto na aute jazdí a TROŠKU sa zaujíma aj o technickú stránku veci.
Ku téme si nepovedal ani velké kulové. Jasný spam. A ak by si si toto fórum naozaj prečítal poriadne, tak by si zistil, že nikdy neradím, keď neviem. Preto tu v podstate ani neradím. A aj som to tu verejne písal, že nikomu neradím, lebo mne samému musia radiť. TO SI SI ASI NEPREČÍTAL ŽE??????? Aj tu jediné čo som spravil bolo, že som v podstate dal iba Leichnamovi za pravdu. Lebo predstav si, že nedávno som aj ja menil rozvody a tak som sa o túto problematiku dosť zaujímal. Predviedol si jasný posthunting a na iných fórach by si už mal za to trestný bod.
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod pablo » Štv Okt 14, 2010 10:05 pm

Človek ak sa niečomu začne venovať, tak sa dokáže niečomu aj priučiť.

Že si sa priučil je pekné ale aj normálne. Ale ty si dal niekomu jasné stanovisko! ...či nie??? Keď neradíš tak ani nemusíš "dávať za pravdu" - či si vari servisák-automechanik?

4 príspevky sú asi preto že som sa asi nezaregistroval pred rokom (zase nevieš použiť PC-kuk profil od kedy som tu) :ko
Auto mám od polovice Júla, preto viac čítam a neprispievam-----aké jednoduché. :nene
K téme sa nevyjadrujem-neradím-lebo nedokážem posúdiť-----aké jednoduché. :nene
Vedomosťami ovplývam ako je uvedené v profile------aké jednoduché. :nene
Aký trestný bod-tvoja reakcia na môj názor-nevieš prijať kritiku.
To, že leichman ovplýva vedomosťami postrehne asi každý.


Ps.:to čo som chcel povedať som už spomenul v prvom príspevku, ak by si mal opäť niečo proti, pošli radšej SS nech nespamujeme
What is it "posthunting" ? :dobry
M6 2.0d 136k Wagon
Obrázok užívateľa
pablo
Čitateľ
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Ned Aug 01, 2010 10:45 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Peacemaker » Pia Okt 15, 2010 11:00 pm

Nie. Najjednoduchšie je snažiť sa zapadnúť lacnou publicitou. Takže asi tak nejako.
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod pablo » Str Nov 24, 2010 10:58 am

Odmietam viac reagovať na Mierotvorcu, teraz naposledy (bo v tej téme, čím vy viac do neho, tým viac sa bráni, nie a nie priznať chybu), kto chce si svoj úsudok spraví po prečítaní celej témy tu http://forum.mazdaklub.sk/viewtopic.php?f=35&t=15051
Ps.: Doporučujem plienky, ak by ste náhodou neudržali smiech na uzde

Zopár výňatkov z témy:
P: "Nechcem tu už zbytočne spamovať" Nie nie to by si na teba nikto nedovolil povedať :nene
P: "Považujem to za pod svoju úroveň" :dobry
P: "A mimochodom. Aký pekný deň." - má pravdu, nie každý deň je taká sranda :lol
L: "Takze vypada to, ze niekto tu robi zo seba somara"
P: "čo sem napíše somár z triedy." :dobry
P: "Ty si podla akého vzorca počítal?"
P: "Mohol by si si zapnúť SS" :dobry

Ps.: nehnevajte sa na mňa za tento spam, ja už to nikdy neurobím
M6 2.0d 136k Wagon
Obrázok užívateľa
pablo
Čitateľ
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Ned Aug 01, 2010 10:45 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Peacemaker » Str Nov 24, 2010 11:13 pm

pablo píše:nie a nie priznať chybu)

Definuj tu prosím tú chybu. Ďakujem. Lebo zatial len tláchaš do vetra. A len pre tvoju info ty analytik. SS sa dajú aj vypínať. Robí to tak väčšina adminov na fórach. Neviem ako je to tu na tomto fóre, ale vo väčšine fór to je zvykom. (Admini sa tak bránia proti neželaným a nemiestnym správam atď.) Ale to si asi nevedel, že? Necítiš sa teraz trápne?
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod pablo » Štv Nov 25, 2010 4:32 pm

Nie necítim, nemám záujem, keď nevieš akú si urobil vtedy chybu, keď do teba vŕtali. Určite na všetkých sú zamknuté, len na tom mojom nie.
M6 2.0d 136k Wagon
Obrázok užívateľa
pablo
Čitateľ
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Ned Aug 01, 2010 10:45 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Peacemaker » Štv Nov 25, 2010 10:01 pm

Podla mňa si sa zamotal do svojich prázdnych slov a teraz vlastne ani nevieš, že o čom to vlastne bolo. A neviem na kolko fór vlastne chodíš, ale predstav si, že ja chodím na dosť a na jednom som bol dokonca aj moderátorom. Takže asi viem, ako to bežne chodí. To, že tu admini nemajú uzamknuté SS im slúži iba ku cti. Alebo nám tu teda chceš nahovárať, že to tak neni? Že admini štandardne nemávajú uzamknuté SS ? Inak debata naozaj ku téme olej a rozvody. Gratulujem.
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod jackson » Sob Dec 25, 2010 11:32 pm

Chci se zeptat na kolik výjdou komplet origo rozvody v mazdě?Díky.
Mazda 6 2.0 MZR-CD 100 Kw
Obrázok užívateľa
jackson
Pisateľ
 
Príspevky: 67
Registrovaný: Uto Sep 30, 2008 3:44 pm

Poslaťod takart » Ned Dec 26, 2010 10:22 pm

v mazde???
to je samovražda... kludne okolo 1000 € bez práce
ked si to pozhánas sám ziskas to iste za cca 600 €
Moja skúsenost.
Záleží však čo si pod pojmom rozvody predstavuješ. Niekto tam zahrňa len rozvodový remen a vodiacu a napínaciu kladku. Dalsi pod tým myslí aj vodnú pumpu a hydraulický napínak. Iní pod rozvodmi myslia vsetko spomenuté + aj klinový remen a jeho vodiaca a napínacia kladka. Sú to zásadné rozdiely v cenách lebo len napínacia kladka klináku stojí v mazde cez 400 €.
M6, 2005, diesel, 100kw, wagon, pred FL
takart
Prispievateľ
 
Príspevky: 168
Registrovaný: Štv Máj 21, 2009 9:05 am

Poslaťod leichnam » Ned Dec 26, 2010 10:39 pm

Ja som zohnal lacnejsie od rakusanov ako uviedol takart, nove originalne diely vratane hydraulickeho napinaku a vodnej pumpy.
Skoda, ze mam poslednu sadu, asi ju zaramujem na pamiatku :hmmhmm
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod jackson » Ned Dec 26, 2010 10:47 pm

Tak kde je potom udělat?Známej třeba dělá v Škoda servise tak myslíte,že by byli schopni to tam udělat?
Mazda 6 2.0 MZR-CD 100 Kw
Obrázok užívateľa
jackson
Pisateľ
 
Príspevky: 67
Registrovaný: Uto Sep 30, 2008 3:44 pm

PredchádzajúciĎalší

Späť na Potrebujem poradiť, zohnať...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť