Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda6 olej a rozvody

Zháňate dobrého mechanika, garáž? Potrebujete odbornú radu? Skúste sa spýtať tu...

Re: Mazda 6 olej a rozvody

Poslaťod leichnam » Ned Mar 15, 2009 12:40 pm

Olej v automate na starých šunkách by sa mal meniť pri 40000km, no myslíš, že aj to je v servisnom manuále?
Mierku na hladinu oleja v automate mal aj TomAntov Xedos, vyrobený kdesi v roku Pána. :ho:

A čo sa týka tej vody, to mi je jasné, že ty si neni jelito ale čo ked vozidlo vlastní nejaká žena? Tá si všimne počas jazdy, že niečo nie je v poriadku? :ho:
Ak je tu nahodou nejaká technicky zdatná žena, tak sa vopred ospravedlnujem :o)
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod Sedvo » Ned Mar 15, 2009 12:51 pm

No s tím po záruce - kolik tady lidí auto servisuje v autorizovaném pokud není v záruce? Moc jich tu nebude. Leichname a jak by si postupoval, kdyby si někomu udělal rozvody (komplet, i s vodní pumpou) a roztrhl se po 20000 km rozvoďák (chyba materiálu atd.)?

Já jezdím do autorizovaného jelikož tam mám dobré kontakty a můžu být i při výměně oleje a čehokoli. Takže tam já problém nemám a proto tam jezdím.

S tou ženskou máš pravdu (příklad moje bývalá M323 - slečna jela na dálnici v létě, hnala to jak hovado a vypařila se jí voda, protože víčko na chladiči nebylo pořádně dotažené a že jí roste teplota, to ju nezajímalo, tak jej zadřela).
Ale kolegyně v práci už pravidelně kontroluje ručičku vody, protože je poučená. Sice nezadřela motor, ale pěkně se ji vařil (Renault Thalia).
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod leichnam » Ned Mar 15, 2009 12:58 pm

Sedvo, kolik lidi? Napríklad ty. Máš pravdu, moc ich neni :o)
A ako by som ja postupoval, to ti neviem povedať, pretože som to nezažil.
A ja ti neberiem to jazdenie do autorizovaného servisu, to je len plus pre tvoje auto ked možeš byť pri nom, čo by za to iní dali, napr. v takom AP BA :lol

To auto s tou pi*kou v znaku mi ani nespomínaj, vdaka "šrotovnému" ich tu bude teraz neúrekom :dobry
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod Sedvo » Ned Mar 15, 2009 1:04 pm

Co se týká servisování aut, tak sám víš, že je to o lidech. Např. AP BA je hoodně velký kolos oproti tomu kam jezdím já (Autopard Břeclav). A za další je taky výhoda, že majitel ví, že dělám do aut (obchod - nákup, prodej, leasing, pojištění). Tak se se mnou baví na úplně jiné úrovni, tak jak s normálním pacošem. Ikdyž když mě neznal a začal jsem tam jezdit, tak přístup byl super.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Rainbow » Ned Mar 15, 2009 1:23 pm

leichnam píše:A ja ti neberiem to jazdenie do autorizovaného servisu, to je len plus pre tvoje auto ked možeš byť pri nom, čo by za to iní dali, napr. v takom AP BA :lol

Asi by ma nebavilo pozerat sa, ako tam auto 4 hodiny stoji a nic sa nedeje :ho:

To auto s tou pi*kou v znaku mi ani nespomínaj, vdaka "šrotovnému" ich tu bude teraz neúrekom :dobry

Aha, uz som pochopil vyznam slova "srotovne". Je to prispevok na nakup noveho srotu :o)
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod leichnam » Ned Mar 15, 2009 1:30 pm

Rainbow píše:Asi by ma nebavilo pozerat sa, ako tam auto 4 hodiny stoji a nic sa nedeje :ho:


Tak to je preto, že vieš sám ako to funguje, kým si pri nich tak nemožu robiť, prípadne sa osieraju a čakajú kým ta to omrzí. No a ked už ta to omrzí a ideš preč, tak v tom momente beru do ruky sekáč a kladivo... :o)

Aha, uz som pochopil vyznam slova "srotovne". Je to prispevok na nakup noveho srotu :o)


No ale asi sa dosmejeme, ako tak pozerám čo pribúda, bude to tu krajina francuzskych sra*iek :shock
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod TomasVFR » Ned Mar 15, 2009 1:44 pm

francuzskych a rumunskych sra*iek :ko

K teme: dam jednu skusenost mojho znameho ked dal do Fiatu vymenit rozvod na Ducate a tam mu povedali, ze ked vymeni aj kladky tak ma daju zaruku, po par km sa mu stretol motor, povolil sa drziak kladky a ustrihlo sroby. Vo Fiate mu odmietli uznat reklamaciu lebo vraj ten drziak oni pri vymene dole nedavaju, stalo ho to vtedy "len"18000 sk lebo mal stastie, ze sa mu to stalo na volnobehu.
Mazda 6 2.0 MZR-CD 100kw 04
Obrázok užívateľa
TomasVFR
Forum Guru
 
Príspevky: 1093
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 8:16 pm
Bydlisko: Banka
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Peacemaker » Ned Mar 15, 2009 6:59 pm

Kua chlapi už ma mocete. Čiže aby sme si to zhrnuli. Mám dať vymeniť aj tú vodnú pumpu s rozvodmi,alebo nie? Inak ten technik v Mazde ako som už spomínal hovoril, že Mazda neni Volkswagen a že tá pumpa sa mení až keď je treba. Že budem vidieť úbytok vody. A ešte otázka. Jeden chlapčisko čo robí s autami mi ponúkal, že mi tie rozvody vymení. Ale keďže je relatívne dosť mladý (okolo 24 rokov má tuším), tak váham, či mu to zveriť. Lebo s rozvodmi asi nie je sranda.
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod leichnam » Ned Mar 15, 2009 7:27 pm

Šak to je tvoje auto, ak sa ti zdá cca 80€ za originálnu vodnú pumpu z Madarska moc, tak ju nemeň, jednoduché, ved Ivovi z BA vydržala na jeho benzínaku až 200 000km a vydrží ešte dalších 300 :o)
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod TomAnt » Ned Mar 15, 2009 7:30 pm

Mne odisla cca pri 260.000 km...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod leichnam » Ned Mar 15, 2009 7:35 pm

A to už bola dvakrát menená, len AP to nejak asi pozabudlo dopísať do historie, ako tú buračku :ho:
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod Rainbow » Ned Mar 15, 2009 7:42 pm

Ked to vytecie niekde v noci na dialnici, tak s tym moze byt kopa srandy.
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod leichnam » Ned Mar 15, 2009 7:46 pm

To si ešte dobre napísal, potme ta ešte nejaká tá odťahovka nenápadne odtiahne, ale čo ak vytečie cez den za dopravnej špičky niekde na križovatke? :ho:
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod Peacemaker » Pon Mar 16, 2009 11:05 pm

Nieee. Ja som mal na mysli,že či by ste to dali vymeniť tomu majstrovi čo som spomínal vyššie. On navrhoval vymeniť aj tú vodnú pumpu. Ten Mazďácky technik zase hovoril, že načo. Že to neni Volkswagen a kludne sa môže počkať, až kým začne tiecť. Ale hlavne mi ide o to, že ako som spomínal, ten prvý majster, to je taký cca 24 ročný chlapčisko, možno aj menej a neviem, či mu to zveriť do rúk. Síce vraj porobil nejaké autá už, ale Mazda je Mazda. To neni predsa len ten Volkswagen :lol
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod leichnam » Pon Mar 16, 2009 11:24 pm

Ja by som to dal vymeniť tomasicekovi, len k nemu to máš asi daleko :o) Inak nám to dávaš ťažké otázky, my tvojho majstra nepoznáme, rozhodne sa nedrž veku ale referencií, zas dať to niekomu kto vyrastal na žigulákoch tiež nie je moc dobrý nápad, takí používajú hlavne kladivo :lol

No a ked je tu reč o rozvodoch, tak prikladám niečo ako varovanie, požičal som si to z jedného inzertného serveru, takže si dávajte pozor kde zveríte svoje auto :o)

Obrázok
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

PredchádzajúciĎalší

Späť na Potrebujem poradiť, zohnať...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť