Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda6 olej a rozvody

Zháňate dobrého mechanika, garáž? Potrebujete odbornú radu? Skúste sa spýtať tu...

Re: Mazda6 olej a rozvody

Poslaťod LaciM6 » Uto Máj 05, 2015 10:37 am

lakilaki:
- Som ja ale kokot, že sa tu vypytujem, keď všetko mám v návode. Ďakujem za radu! :palec
- CP od ALZ: 950€

Ešte niekto, kto si nemyslí že som blbec čo si ani CP od najbližšieho autorizáku nedal urobiť?
LaciM6
Čitateľ
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pia Nov 18, 2011 10:12 am
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod lakilaki » Uto Máj 05, 2015 12:05 pm

LaciM6 píše:lakilaki:
- Som ja ale kokot, že sa tu vypytujem, keď všetko mám v návode. Ďakujem za radu! :palec
- CP od ALZ: 950€
Ešte niekto, kto si nemyslí že som blbec čo si ani CP od najbližšieho autorizáku nedal urobiť?

Pises, ze si z KE, tak som predpokladal, ze najblizsi autorizak od ktoreho si pytal CP je HaH v KE.
Si naozaj šikovný, ked si si vypýtal CP aj z PO.
Nasiel si tabulku v navode, alebo ho ma niekto tu citovat, ake ukony sa robia pri servis prehliadke pri 120.000 km-och ?
Cenovy odhad , ponuka na servisnu kontrolu, za 950,- € je dost vela.
Iba sa potvrdzuje prislovie:
Majitelia nafťákov sa usmievajú pri tankovaní a majitelia benzinovych aut sa usmievaju pri platení v servise.
No a Ty sa teraz usmievať v servise asi nebudeš.
Sam si sa pomenoval, nemam co k tomu dodať :potichu
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod LaciM6 » Uto Máj 05, 2015 3:18 pm

- HaH v KE? Nie, ďakujem. Iba ako posledná možnosť.
- Tabuľka v návode je základ. Mňa zaujímajú aj iné veci na 120tis. Napr. podložky pod vstreky, kalibrácia, atď.
- že je 950€ veľa viem tiež. Ďalší hodnotný postreh... :ko
- Tiež mám pre teba jedno príslovie: Ak nemáš čo povedať, radšej buď ticho. ...a pomenovanie na teba si každý doloží vlastné, keď si prečíta tvoje múdre príspevky.
LaciM6
Čitateľ
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pia Nov 18, 2011 10:12 am
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Dominik27 » Pon Jún 15, 2015 8:56 am

Ahojte, kúpil som mazdu 6 rok 2004 1.8 benzín. Má nabehaných 87 tisíc km. Chcem sa spýtať, pri koľkých km treba meniť rozvody? Pripadne nejaké značky rozvodov ktoré sú kvalitné + ich cenu ak by bol niekto tak dobrý. Ďakujem veľmi pekne za rady a odporúčania. Prajem príjemný deň. :)
Dominik27
Čitateľ
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pon Jún 15, 2015 8:49 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Sedvo » Pon Jún 15, 2015 9:10 am

Rozvod řetězem - není potřeba je měnit.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Predchádzajúci

Späť na Potrebujem poradiť, zohnať...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron