Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

zvuková signalizace pásů M6

Zháňate dobrého mechanika, garáž? Potrebujete odbornú radu? Skúste sa spýtať tu...

zvuková signalizace pásů M6

Poslaťod Mara » Str Nov 19, 2008 8:35 pm

M6 má z výroby ( jako i jiný auta) výstražnej zvukovej systém na nezapnutí bezpečnostních pásů řidiče - zvuk je to hnusnej - hrál ste si někdo s jeho odstraněním - respektive - nejvíc by se mě líbilo, aby to jen párkrát píplo jako upozornění a konec - ne jak teď, vypne se to po ca 3-5 min pištění

díky

Mara
Mara
Prispievateľ
 
Príspevky: 353
Registrovaný: Uto Okt 04, 2005 10:38 am
Bydlisko: Brno

Poslaťod MrSix » Str Nov 19, 2008 8:54 pm

Neviem ci sa to da prepnut len na par pipnuti, ale v servise mi povedali, ze sa da ten zvuk uplne vypnut (zostane ale kontrolka svietit). Uvazujem ze si to dam spravit, lebo obcas mi to teda ide pekne na nervy! Ten senzor je tam asi prilis citlivy, lebo staci ze si na sedadlo vedla seba polozim malu tasku a uz sa to obcas spusti, aj za jazdy (najma ked prejdem cez daku nerovnost). Keby som tam mal notas, to pochopim, ale polkilova taska aby to spustala, to je teda dost otravne...
Mazda6/Sport, CD143, Plusline (2007)
Mazda6/SportCombi, G194, Revolution (2019)
MrSix
Prispievateľ
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 7:33 pm

Poslaťod Batman » Str Nov 19, 2008 9:02 pm

Ked som mal moju M6 prveho pol roka islo mi to pekne na nervy, ale potom som si zvykol a dnes uz to nevnimam. Ale keby to islo vypnut tak to spravim. V Mazde mi povedali, ze u M6 po FL to ide cez pocitac vypnut ale u M6 pred FL to este nekusali. Ja som chcel odpojit snimac v zapinani pasov, ale ten ma suvis s airbagmi, takze ani to mi nevyslo. Takze vymyslite volaco.
Mazda 6, 1.8, 2003, GroundZero, Mio C720 IGO8
Obrázok užívateľa
Batman
Komunikátor
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Štv Mar 06, 2008 9:55 am
Bydlisko: Trenčín
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Mara » Str Nov 19, 2008 9:47 pm

MrSix píše:Neviem ci sa to da prepnut len na par pipnuti, ale v servise mi povedali, ze sa da ten zvuk uplne vypnut (zostane ale kontrolka svietit). Uvazujem ze si to dam spravit, lebo obcas mi to teda ide pekne na nervy! Ten senzor je tam asi prilis citlivy, lebo staci ze si na sedadlo vedla seba polozim malu tasku a uz sa to obcas spusti, aj za jazdy (najma ked prejdem cez daku nerovnost). Keby som tam mal notas, to pochopim, ale polkilova taska aby to spustala, to je teda dost otravne...


no přepnout se to určitě nedá - musel by se najít ten elektrickej modul, co to ovládá a upravit ho

Mara
Mara
Prispievateľ
 
Príspevky: 353
Registrovaný: Uto Okt 04, 2005 10:38 am
Bydlisko: Brno

Poslaťod Mara » Pia Nov 21, 2008 7:49 am

tak údajně je pod sedačkou místo, kde se to dá rozpojit a vyřadit, ale bohužel to ovlivní funci airbagů - tak na to půjdu jinou cestou
Mara
Mara
Prispievateľ
 
Príspevky: 353
Registrovaný: Uto Okt 04, 2005 10:38 am
Bydlisko: Brno

Poslaťod Bermudak » Str Aug 27, 2014 2:17 pm

Najjednoduchšie rišenie, ktore som videl u zopár bavorákov ked som bol obkukavat auta, je ist na vrakovisko zobrat tu kovou vložku z pasov čo sa tam pchá a použivát len to.
Bermudak
Čitateľ
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Uto Mar 10, 2009 12:00 am
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Batman » Štv Aug 28, 2014 9:39 pm

Bermudak, to by som nerobil. Je to sice jednoduche ale nebezpecne. Ide o to ze zapnutim pasov sa aktivuju airbagy. Pri pripadnej havarii ti vyletia airbagy a ked niesi uviazany tak ti skor ublizia ako pomozu.
Mazda 6, 1.8, 2003, GroundZero, Mio C720 IGO8
Obrázok užívateľa
Batman
Komunikátor
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Štv Mar 06, 2008 9:55 am
Bydlisko: Trenčín
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod TomasVFR » Pia Aug 29, 2014 10:36 am

videl som auto kde bol streleny airbag vodica a pas nebol zapnuty a aj ten nezapnuty pas mal streleny predpinac
Mazda 6 2.0 MZR-CD 100kw 04
Obrázok užívateľa
TomasVFR
Forum Guru
 
Príspevky: 1093
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 8:16 pm
Bydlisko: Banka
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Späť na Potrebujem poradiť, zohnať...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť