Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Aký benzín tankovať?

Zháňate dobrého mechanika, garáž? Potrebujete odbornú radu? Skúste sa spýtať tu...

Re: Aký benzín tankovať?

Poslaťod dabel » Uto Feb 01, 2011 8:47 pm

Tomas: ked bude lacnejsi, tak sa adekvatne zvysi spotrebna dan ;)
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod TomasVFR » Uto Feb 01, 2011 9:11 pm

to mi je jasne :spik2
Mazda 6 2.0 MZR-CD 100kw 04
Obrázok užívateľa
TomasVFR
Forum Guru
 
Príspevky: 1093
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 8:16 pm
Bydlisko: Banka
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod EMDVOJKA » Štv Feb 03, 2011 1:33 pm

Toto som nasiel na internete


k tomu testu so 100okt. benzinom

dnes na prime v Autosalone testovali vplyv paliva na vykon motora a jazdne vykony.

1.auto - nejaky ropak,myslim ze to bol Nissan x-trail najprv naliali shel diesel a potom najaky kvalitnejsi shell diesel. rozdiel na 1km s pevnym startom bol minimalny a na brzde namerali o 2,4% vyzsi vykon

2.auto koktavka 2,0FSI,najprv naliali OMV 95 a potom OMV 100okt.
na kilometri bol rozdiel ovela vacsi ako s naftou,myslim ze zrychlenie na 100km sa zlepsilo o 1s!!! a celkovy cas bol tiez ovela lepsi.
na brzde bol rozdiel vo vykone viac ako 5%

Ja by som to povedal tak. Ludia nechapu zmysel 100 oktanoveho benzinu. Tento benzin je vhodny na to, aby som mohol zvysit plniaci tlak u turbo-motorov bez rizika detonacii a u atmo-motorov pouzit vyssiu kompresiu.

Iny vyznam viacoktanove palivo nema. Ide cisto o to, ze umoznuje NASTAVIT motor na vyssi vykon.
EMDVOJKA
Čitateľ
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Ned Jún 28, 2009 8:57 am

Poslaťod dabel » Štv Feb 03, 2011 5:42 pm

Hele a nemaju nahodou FSI motory predpisane tankovanie N98?
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod potkan » Štv Feb 17, 2011 12:10 am

nielen to, ale pri pouziti nizsieho oktanoveho cisla riadiacka prepne na jednoduchsi system vrstvenia paliva vo valci. to potom krasne vychadzaju taketo vysledky...
copperfield nehal zmiznut sochu slobody? je tam toho! ja som nacpal tri detske sedacky do xedosa 6!
potkan
Komunikátor
 
Príspevky: 670
Registrovaný: Pia Nov 17, 2006 2:00 pm
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod puskar86 » Sob Dec 22, 2012 10:06 pm

nechcem zakladat novu temu ale mam otazku na fakt skuseneho uzivatela totiz mam manual k mazde 323 ba 1.5 kde je napisane ze hodnota predstihu je 10stupnov pise sa tam ze sa to nastavuje sst. no trocha som hladal a nasiel som v total data nejaky iny manual k tomu motoru a tam je napisane hodnota predstihu 5stupnov tak potom co je pravda? vie niekto hodnotu predstihu?
puskar86
Opytovateľ
 
Príspevky: 27
Registrovaný: Pon Nov 05, 2012 3:29 pm
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod MacoBa » Štv Mar 06, 2014 10:13 pm

myslite ze u novych motorov s vysokou kompresiou moze mat zmysel tankovat 100 benzin ?
Mazda 6 GJ 2.0 145k, MT, WGN
Obrázok užívateľa
MacoBa
Opytovateľ
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Ned Júl 22, 2012 10:18 pm
Bydlisko: Slovensko
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod dabel » Štv Mar 06, 2014 11:22 pm

Maco: ak by malo, tak by Ti to vyrobca predpisal ako doporucene palivo (napr. vyssie spominane FSI). V takom pripade je to ale naprd, lebo ak natankujes obycajny N95 (lebo N98 nemaju vsade), tak mas realne nizsi vykon.

Kedysi robil ADAC test s obycajnym N95 a potom tymi extra speci mnamkami. Vysledok: rozdiel vo vykone a spotrebe na urovni statistickej chyby. Za usetrene sa chod radsej najest sam do nejakej fajnej restiky.

Btw moje auta jazdia a jazdia na to, co je prave pri ceste, len obycajny N95 - Agip, OMV, LukOil - a su obidve spokojne, vratane tej mojej premotorovanej prisery s patlitrom s kompresorom a priamym vstrekovanim paliva.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod MacoBa » Pia Mar 07, 2014 10:22 am

ja som si to aj myslel, tak ako pises, ale daval som nadej vyssej kompresii a tomu ze sa ma tankovat 95 a vyssie
Lukoil je aj moja oblubena znacka
Mazda 6 GJ 2.0 145k, MT, WGN
Obrázok užívateľa
MacoBa
Opytovateľ
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Ned Júl 22, 2012 10:18 pm
Bydlisko: Slovensko
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod MacoBa » Pon Aug 18, 2014 3:55 pm

napriek vsetkemu pri cca 10tkm som neodolal a capoval na MOLke 100 palivo. Hadam to neuskodilo. Udajne by to mohlo precistit system ma mat minimalny biopodiel.
vyslo to na 1.42,-/l o 7 centov bola lacnejsia 95.
Inak na 98 co som bral v PL, som mal pocit, akoby to lepsie slo a padla spotreba. Od vtedy ale ziadna zmena. Mozno som len prekonal daku zabehovu hranicu :-D
Mazda 6 GJ 2.0 145k, MT, WGN
Obrázok užívateľa
MacoBa
Opytovateľ
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Ned Júl 22, 2012 10:18 pm
Bydlisko: Slovensko
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod PaloV6 » Uto Nov 18, 2014 12:43 pm

Tankoval som doposial u nás 95 od lukoilu a shell a bol som len spokojný. Skúsil som do vyprahnutej nádrže Jet 98+ (super plus) za 1,354 l (hainburg) a rozhodne to z 3/4 plná mazda V6 pozná (po 30km). Chod motora je hladší, a aj tie najmenšie náznaky klepotu sa vytratili. Mám pocit, že sa veziem tichšie a pri kick down je nárast výkonu o chlp plynulejší. Ono nie žeby mi motor klepal na tych naších low cost benzinoch, ale pre fajnšmekrov a prípad tohoto motora je to subjektívne vhodnejšie palivo. Na volnobežných otáčkach naštartovaného zohriatého motora rozhodne počuť rozdiel kultury chodu. Ozaj tiché palivo bez cukania a cvakania navyše. Dajte mi vedieť kde u nas natankovať 98 za 1,354/l ? Dakujem vopred.
PaloV6
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Str Sep 24, 2014 11:01 am
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Predchádzajúci

Späť na Potrebujem poradiť, zohnať...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť