Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda 6 a hrdza

Zháňate dobrého mechanika, garáž? Potrebujete odbornú radu? Skúste sa spýtať tu...

Re: Mazda 6 a hrdza

Poslaťod TomAnt » Pia Sep 30, 2011 2:59 pm

Pokial jazdim na pravidelne prehliadky do autorizovaneho servisu, tak ma nezaujima co mam alebo nemam zapisane v knizke. Bud to vyzaduju kvoli zaruke aby sa to skontrolovalo, a teda to maju skotrolovat, alebo to neskotrlovali a tym padom nevykonali pri servisnej prehliadke to co mali.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Sedvo » Pia Sep 30, 2011 4:47 pm

Přesně tak.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod paca7 » Sob Okt 01, 2011 2:21 pm

a ako to je s hrdzou u mazdy 3? Tiez to ma take hrdzavejuce?
paca7
Čitateľ
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Sob Okt 01, 2011 2:14 pm
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod kukino963 » Uto Jan 03, 2012 5:40 pm

Neviete ako je to s mazdou dovezenou zo zahranicia? Pokial bola na pravidelnych prehliadkach opravia mi hrdzu u nas?
kukino963
Čitateľ
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Uto Jan 03, 2012 4:47 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Jack_lib » Pon Okt 21, 2013 5:36 pm

Ahoj, nevíte jak jsou na tom s korozí GH modely? (2008 - ), Případně trojkové modely r.v. 2010 a novější?
Obrázok užívateľa
Jack_lib
Opytovateľ
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Sob Dec 04, 2004 7:01 pm

Poslaťod Sedvo » Pon Okt 21, 2013 6:02 pm

Vím, žádná. Auto mám od roku 2008 a koroze žádná. Podvozek v pohodě, něco málo tam rezavého je, ale je to povrchová koroze, tedy žádný problém.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Jack_lib » Pon Okt 21, 2013 6:30 pm

Díky za info. Někdo prý s ní má problémy (nevím, jestli to jsou lemy, nebo někde jinde...), každopádně po koupi to nechám ošetřit (pokud to servis neudělal dobře).
Jinak chválím čenou šestku a slintám :palec V bazarech jsem ji neviděl, tak asi půjdu do lilac metalízy.
Obrázok užívateľa
Jack_lib
Opytovateľ
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Sob Dec 04, 2004 7:01 pm

Poslaťod Sedvo » Pon Okt 21, 2013 6:51 pm

U GH se lemy neošetřují, tam je to řešeno dobře. Nástřik podvozku taky nemá moc smysl, jelikož je většina podvozku zakrytovaná. Takže co trpí, tak jsou ramena a tam je to v pohodě.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod kayman » Sob Mar 07, 2020 9:55 pm

Sedvo píše:U GH se lemy neošetřují, tam je to řešeno dobře. Nástřik podvozku taky nemá moc smysl, jelikož je většina podvozku zakrytovaná. Takže co trpí, tak jsou ramena a tam je to v pohodě.

Ahoj, takto po rokoch stále dobre tá hrdza? Veľmi zvažujem kúpiť GH, ale bojím sa, že to bude hrdzavieť (ako 626 čo sa mi rozpadá pomaly pred očami hádam nie, ale už som na hrdzu alergický..) a hlavne niekde čo si nevšimnem pri kúpe..

Ak si nechceš pokaziť 3333 príspevkov tak kľudne do správy :ho: :jupi . Ďakujem :)
Mazda 626 GF 1.8 74kW, strieborná, hatchback :)
Obrázok užívateľa
kayman
Prispievateľ
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Štv Mar 01, 2012 12:26 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Predchádzajúci

Späť na Potrebujem poradiť, zohnať...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť