Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda 6 - Poťahy

Zháňate dobrého mechanika, garáž? Potrebujete odbornú radu? Skúste sa spýtať tu...

Mazda 6 - Poťahy

Poslaťod jegi » Uto Apr 22, 2008 12:20 am

Pekný neskorý večer. Skúste mi poradiť, či si môžem vybrať hociaké poťahy do mojej Mazdičky, keďže sú tam airbagy v predných sedačkách, alebo to musia byť špeciálne pripôsobené... :hmmhmm
Obrázok užívateľa
jegi
Prispievateľ
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Štv Apr 10, 2008 10:19 pm
Bydlisko: Nové Zámky

Poslaťod kukacka05 » Uto Apr 22, 2008 9:53 am

Dobrý ráno Tě přeju z Plzně.Potahy na M6 seženeš,záleží kolik do nich chceš investovat.Hlavně nezapomeň na to,aby měli
homologaci pro použití s bočními airbagy.Koukni sem : http://www.autofashion.cz/zbozi/produkt ... -2003.html

a nebo sem třeba : http://www.mazdazlin.cz/shop/?tx_ttprod ... s_pi1%5Bpr

Takže hocijaký tam dát nemůžeš
Mazda 6 HB 2.0 TD MZR-CD
Touring Plus 100kW diesel - 6.8l/100km

DOBRÁ NÁLADA nevyřeší všechny tvoje problémy, ale NASERE tolik lidí, že opravdu stojí za to si jí pěstovat
Obrázok užívateľa
kukacka05
Opytovateľ
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Ned Nov 18, 2007 9:20 pm
Bydlisko: Plzeň

Poslaťod jegi » Sob Apr 26, 2008 11:51 pm

Díky kukačka, myslel som si to...Konieckoncom, ako by vyzerali v Mazdičke nejaké poťahy zo supermarketov, že? :o) Tie sedadlá sú ináč pekné aj bez poťahov ale keď 2 deti vzadu urobia bufet, tak sodomagomora! :angrywife: Tak si niečo vyberiem z netu a uvidíme...
Obrázok užívateľa
jegi
Prispievateľ
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Štv Apr 10, 2008 10:19 pm
Bydlisko: Nové Zámky

Poslaťod Bedro » Ned Apr 27, 2008 12:07 am

V pripade deti na :o) sedadlach odporucam len igelit
МАЗДА MX3 V6 2,5 KLDE
Serblolet kruz 1,8
Bramborak 2,5 turbokachle
Obrázok užívateľa
Bedro
VIP 2008
 
Príspevky: 273
Registrovaný: Pon Jan 07, 2008 5:34 am
Bydlisko: Bratislava, Raca

Poslaťod 323.Hans.626 » Ned Apr 27, 2008 7:59 pm

a co takhle sehnat nějaké podobné potahy ve stylu toho čalounění co máš vevnitř jen na zadní sedačky?? Někde jsem četl v jakémsi testu že ani ty homologované nejsou nic moc... vzhledem k bočním airbagům... já osobně bych si to nerisknul, nemám v to dostatečnou důvěru :spik2
MAZDAKLAM JE SEKTA a já rozhodně žádnou sektu NEPODPORUJI

Mazda 323 P BA 1.3 16V B3 (1997)
Honda :Civic 8.gen SDN LS 1.8 iVTEC R18A2 (2006)
Obrázok užívateľa
323.Hans.626
VIP 2008
 
Príspevky: 2904
Registrovaný: Štv Dec 15, 2005 9:52 am
Znalosť automobilov: 9. Dokážem vám pomôcť s takmer akýmkoľvek problémom týkajúcim sa Mazdy.

Poslaťod kukacka05 » Ned Apr 27, 2008 8:33 pm

To:jegi tento vzkaz je úplně mimo tuhle diskuzi,ale zkouknul jsem Tvé stránky s kaktusy a jsem úplně nadšen,protože takového koníčka mít tak to musí být nádhera.Skláním poklonu a fandím ať Ti to pěkne roste a kvete.
Kaktusům Mazdar :palec :jo
Mazda 6 HB 2.0 TD MZR-CD
Touring Plus 100kW diesel - 6.8l/100km

DOBRÁ NÁLADA nevyřeší všechny tvoje problémy, ale NASERE tolik lidí, že opravdu stojí za to si jí pěstovat
Obrázok užívateľa
kukacka05
Opytovateľ
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Ned Nov 18, 2007 9:20 pm
Bydlisko: Plzeň

Poslaťod MrSix » Pia Máj 09, 2008 11:31 am

Daju sa aj niekde na SK kupit potahy na M6? Pripadne dat usit? Rad by som si dake kupil, ono potahy sa predsa len lahsie peru, ako sedadla... :-)
Ale najradsej osobne. Obrazok je sice pekny, ale "nazivo" mozu vyzerat inak. Ale ak sa koli tomu budem trepat do Ciech, tak by sa mi asi poriadne predrazili...
Mazda6/Sport, CD143, Plusline (2007)
Mazda6/SportCombi, G194, Revolution (2019)
MrSix
Prispievateľ
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 7:33 pm

Poslaťod Posco » Ned Máj 11, 2008 10:51 pm

Ma niekto skusenosti s autopotahmi z web stranok, napr.:

http://www.ak-autopotahy.sk/produkty.html
http://www.abena-autopotahy.sk/e-shop.html

Neviem sice akej su kvality, ale celkom sa mi pozdavaju.
Daju sa navolit presne ake potrebujes.
Obrázok užívateľa
Posco
VIP 2008
 
Príspevky: 99
Registrovaný: Uto Dec 18, 2007 9:16 am
Bydlisko: Poprad, Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod cheiron » Sob Mar 27, 2010 9:25 pm

Zdravicko

Tak co, nasiel ste niekto nejake dobre potahy? ake mate skusenosti? Zhanam nejake na moju M3 ale potrebujem nejake referencie, lebo je toho plny net a troska sa bojim nech su dobre
cheiron
Opytovateľ
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Uto Jún 30, 2009 9:38 pm

Poslaťod maple » Ned Mar 28, 2010 11:52 pm

Ano, u Abeny jsem si nechal šít letos (někdy v lednu? už nevím). Posílají i do Čech (http://www.abena-autopotahy.cz/).

Moje zkušenosti:
- objednával jsem komplet sadu, 5 samostatných sedadel, opěrky, stolečky, kapsy, airbagy v sedadlech, různé ovládací prvky v sedadlech (asi ne zcela obvyklé u jiných modelů aut), loketní opěrka
- slibované 3 dny na dodání nebyly tak úplně 3 dny, ale asi týden, nicméně mi to nijak nevadí (došly v pořádku) :-)
- potahy opravdu rozměrama sedí na moje auto (Mazda Premacy), většina výřezů a výklenků správně vybrána
- u sedadla řidiče se pozapomnělo na jeden nastavovací čudl, holt zůstal schován pod potahem
- na asi 2 místech byly uchytávací šňůrky nevhodně, v autě je není kam uchytit, sedadlo to neumožňuje
- "záháknutí" gumiček na spodní straně sedadla příliš nefunguje - zvláště pak ne na zadních sedadlech, protože tam není (v Premacy) za co zahákovat, takže jsem si za 30Kč koupil v Hornbachu svoje háčky, kterými jsem to spojil "proti sobě", na předních sedadlech jsem musel vymyslet jiný fígl
- vyšijou na potah i nápis Mazda
- v místě kapes jsou našity zipy (kapsu pak lze zapnout)
- nikde se nic zatím neshrnuje, všechno celkem drží

Výsledek - jsem spokojený. Vypadá to, že mají přesné rozměry sedadel daného modelu, ale že to asi nikdy nikdo naživo v tom autě nezkoušel. Protože jinak by na tyto problémy přišli. Což zase na druhou stranu asi není ani možné - zvláště ne pak u takto ne častých modelů aut. Výše uvedené drobnosti jsem tedy výrobci napsal mailem (ne reklamace, pouze feedback), odpověděli, že se omlouvají a že mi to klidně na reklamaci vezmou. To martýrium jsem už nepodstoupil - ani jsem to neplánoval. Jen nasazování do auta mi trvalo asi 3h :-).

Potahy sedí, vypadají i docela dobře, pořizoval jsem je hlavně proto, abych nezničil původní sedadla, kvůli dětem a tak. Za cenu do 3000Kč i s poštovným si myslím, že je to dobrá volba.

A protože tuším, že by takový dotaz/požadavek stejně přišel, tak rovnou dávám i foto :o).

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
maple
Opytovateľ
 
Príspevky: 49
Registrovaný: Štv Júl 13, 2006 2:56 pm
Bydlisko: Praha

Poslaťod MrSix » Pon Mar 29, 2010 11:06 am

Tie potahy su velmi pekne, musim povedat. co je to za material? Nepoti sa v tom clovek? Bol si to vyberat osobne, ci len cez internet? Ja by som si radsej zasiel rovno k nim, ale bohuzial nevidim na ich webe nic take ako "otvaracie hodiny"...
Mazda6/Sport, CD143, Plusline (2007)
Mazda6/SportCombi, G194, Revolution (2019)
MrSix
Prispievateľ
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 7:33 pm

Poslaťod maple » Pon Mar 29, 2010 2:14 pm

Nedokážu odhadnout, zda se budu potit - v létě jsem ještě neměl tu čest s tím jezdit :-) Ale zatím to jde. Osahat to nebylo kde, prostě jsem to naklikal a riskl to s tím, že se mi to bude líbit.
Obrázok užívateľa
maple
Opytovateľ
 
Príspevky: 49
Registrovaný: Štv Júl 13, 2006 2:56 pm
Bydlisko: Praha

Poslaťod maple » Pon Mar 29, 2010 2:18 pm

Jinak - střih je to "sport", přední sedadla vyšitý nápis Mazda. Materiál žakar, barva modrá (7), barva okrajů světlá. Odborník na materiály nejsem, žena si to chtěla dopředu ošmatat někde v prodejně látek, ale tam žakar neměli. Z toho výběru, co na webu mají je žakar nejlevnější, takže asi i nejméně kvalitní bych tipl. Ale pro ty moje účely...
Obrázok užívateľa
maple
Opytovateľ
 
Príspevky: 49
Registrovaný: Štv Júl 13, 2006 2:56 pm
Bydlisko: Praha

Poslaťod 6fan » Str Sep 11, 2013 1:19 pm

Ahojte! Ajkeď je to už stará téma, skúsim napísať sem. Vlastním vozidlo Mazda 6 z roku 2007. Rozmýšľam, že si do tohto krásneho auta zoženiem nejaké pekné autopoťahy. Videl som tie fotky, čo sem boli zavesené od Abeny, no nejak ma nepresvedčili. Hlavne po tom, ako som si vygooglil produkty firmy MAD. Do auta si plánujem dať polokožené poťahy. Tak sa Vás chcem opýtať, či máte nejaké skúsenosti s touto firmu a ich poťahmi? Smiem si ich kúpiť?
Do auta by som chcel niečo takéto:
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Som vďačný za každú radu :-)
6fan
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Str Sep 11, 2013 1:00 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Posco » Pia Okt 18, 2013 10:31 pm

Tak tieto vyzeraju fakt dobre.
Ak si ich kupis (cu dufam ze hej ;) ) tak daj vediet ake su.
Su fakt pekne.
Obrázok užívateľa
Posco
VIP 2008
 
Príspevky: 99
Registrovaný: Uto Dec 18, 2007 9:16 am
Bydlisko: Poprad, Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Ďalší

Späť na Potrebujem poradiť, zohnať...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť