Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Vyber Mazda CX-5 - aky motor?

Zháňate dobrého mechanika, garáž? Potrebujete odbornú radu? Skúste sa spýtať tu...

Vyber Mazda CX-5 - aky motor?

Poslaťod sumo-- » Štv Nov 03, 2022 12:23 am

Zdravim,

dlho som sa rozhliadal po roznych rodinnuch SUV a vyzera ze som nasiel auto do ktoreho by som isiel - a je to Mazda CX5 (rocnik 2018+). Nemal som moznost ziadnej skusobnej jazdy tak som nasiel toto forum ze hadam mi pomozete vyjasnit si ktory motor by bol vhodny.

Nasiel som na vyber dole - vsetky 3 su automaty a cca rovnake ceny a vybava:
- "2.5 G 143kW AWD" (najazdene 42k km)
- "2.2 D 110kW 150CV 2WD" (najazdene 42k km)
- "2.0 G 121kW 165CV AWD" (najazdene 73k km)

ktory z tychto dvoch by ste odporucili? Ide mi najme o spolahlivost a pohodovu jazdu (nie som ziadny pretekar na cestach). Jazdit budem vela medzimesto a dialnice... ale zajdem aj do mesta ked treba :). Klasicke vozenie seba a rodiny do prace, dovolenky atd.

Pozrel som uz vela videji... recenzii.. ale stale som neni rozhodnuty. Co som zatial viac menej zistil z toho co som videl:
-benziny by mali byt velmi spolahlive
-disel zda sa je tiez spolalhivy... nenasiel som neake vazne staznosti nan
-rozdiel vo vykone a spotrebe medzi 2.0 a 2.5 vyzera byt minimalny....vraj... Niekde odporucaju 2.0, niekde 2.5. Kde jazdim je dost vela "tiahlych" miernych kopcov tak aby som nemusel do nich vrcat na 2ojke na dialniciach :)... Kedze je mnoho nazorov ze 2.0 je celkom malo vykonna.... Ako som spomenul, nie som ziadny pretekar... a nepotrebujem ziadne super rychle odpichy a predbiehacky (momentalne jazdim na VW Polo 1.4 takze rozdiel to bude urcite pre mna :D)

tak ci onak, rad by budem za neake rady/odporucania od ludi co maju s tymto modelom mazdy viac skusenosti... Predsa len, modely ktore som vypisal vyssie su od seba vzdialene niekolko stovak km tak by bolo narocne ich obehat a otestovat :/
sumo--
Čitateľ
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Štv Nov 03, 2022 12:08 am
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod TomAnt » Sob Nov 05, 2022 4:11 pm

Urcite kasli na dizel a zameraj sa na benziny. Ci 2.0 alebo 2.5 je skor asi otazka vkusu, penazi a preferencii. Ja som mal na prvej CX-5ke 2.0 a bolo to uplne v pohode. Potom som mal na Toyote RAV4 2.5ku a aj to bolo uplne v pohode.

Cizeee, otazka je ako dlho si ho chces nechat a ak dost dlho, tak chod do toho s mensim najazdom, asi... aj ked obidva su v pohod co sa tyka najazdu km... To som ti moc neporadil, co? :D
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod sumo-- » Uto Nov 08, 2022 11:38 pm

pohode... pomohol.... ;)

Zameram sa teda na benzin.... Len taka otazocka, vedel si s 2.0 predbehnut pohode auta ze? .. Pochybujem ze to bude tak pomale ako citavam na roznych forach.... :)
sumo--
Čitateľ
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Štv Nov 03, 2022 12:08 am
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod majogl » Str Jún 21, 2023 10:10 am

Nazdar, nedavno som kupil CX-5ku s 2.5kou 143kW AWD, r. 2021, 27000km najazdene a som velmi spokojny s autom. To auto je ovela zivsie ako som cakal, dokaze zatlacit do sedacky aj pri starte z 0 aj zo 100, hlavne ak tankujes 100ku. 2.0 som neskusal, tak neviem povedat.
majogl
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Str Jún 21, 2023 10:03 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod sumo-- » Ned Aug 13, 2023 1:43 pm

zdravim...

tak len pre info - kupil som nakoniec CX5 predosly model (koniec roka 2016) 2.0 benzin (musel som znisit rozpocet na auto)... a som viac menej spokojny... Auticko ide fajn, neni to ziadny "slimak" ako som sa obaval z roznych for..... aj ked pri tiahlych stupaniach mu uz dochadza dych a treba podradzovat.... Kedze ale nie som ziadny pretekar na ceste... nevadi mi to.... Celkovo, dost velka spokojnost s kupu - uz len dufat ze nebude potreba ziadny vacssi servis najblizssie roky :)

Chcel by som sa opytat:
-ake su rady pri servise? (rozvody, olej, atd)
-su tieto motory narocne na kvalitu benzinu? Treba tam liat premiovy benzin alebo klasicke shell, napriklad, 95ka je OK ak chcem aby motor vydrzal jazdit bez problemov
sumo--
Čitateľ
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Štv Nov 03, 2022 12:08 am
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod dabel » Štv Aug 31, 2023 9:16 am

Tomu podradovaniu sa necuduj. Je to motor bez turba, vykon a krutiaci moment su vo vyssich otackach. Co sa tyka benzinu: je to konstrukcne jednoduchy motor, netreba mu ziadne extra maskrty davat. Obycajny N95 je v poriadku.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7475
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Späť na Potrebujem poradiť, zohnať...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť