Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Podsvietenie pristrojov

Tuning interiérových častí.

Moderátor: George

Poslaťod Pavel Rittich » Pon Apr 18, 2005 3:39 pm

majki píše:Mohl bych te pozadat o navod, jak se pod ten panel ovladani ventilace dostat? Nepodarilo se mi to ani podle Etzolda :(.

Pod radiem je polička, asi na kazety. Drží na perkách, když jí jemně pomůžeš šroubovákem z boku, dostaneš ji ven. Za ní dole jsou první dva vruty na křížák. Druhé dva jsou za popelníkem, když je vyšroubuješ, jde dolů rám středového panelu. Radio je lepší odpojit, aby nepřekáželo. Panýlek ovládání topení má taky dva vruty, abys ho sundal, musíš ještě stáhnou ty čtyři plastové konce z páček ovládání. Jde to normálně tahem. Za tím panýlkem je trojúhelníková kapsa, uprostřed vzadu je ta žárovka. Nemá závit, musíš ji jen vytáhnout k sobě. Ať se daří
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod Harry FE3 » Pon Apr 18, 2005 3:39 pm

Jsem zvědavej,jak to na GD zvládnou-tam prostě nevím,jak vymění ciferníky-ten potisk.Prostě nechápu.No nic,pak dej vědět.
Obrázok
Obrázok užívateľa
Harry FE3
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2774
Registrovaný: Sob Dec 04, 2004 12:24 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod majki » Pon Apr 18, 2005 7:01 pm

Pavel Rittich píše:
majki píše:Mohl bych te pozadat o navod, jak se pod ten panel ovladani ventilace dostat? Nepodarilo se mi to ani podle Etzolda :(.

Pod radiem je polička, asi na kazety. Drží na perkách, když jí jemně pomůžeš šroubovákem z boku, dostaneš ji ven. Za ní dole jsou první dva vruty na křížák. Druhé dva jsou za popelníkem, když je vyšroubuješ, jde dolů rám středového panelu. Radio je lepší odpojit, aby nepřekáželo. Panýlek ovládání topení má taky dva vruty, abys ho sundal, musíš ještě stáhnou ty čtyři plastové konce z páček ovládání. Jde to normálně tahem. Za tím panýlkem je trojúhelníková kapsa, uprostřed vzadu je ta žárovka. Nemá závit, musíš ji jen vytáhnout k sobě. Ať se daří

Jak se dostat k panelu vim, ale nikdy se mne ho nepodarilo sundat :( (i po odsroubovani sroubku), jako by tam byl necim zachycenej nebo co. V jaky ploze maji byt packy?
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod whitex » Pon Apr 18, 2005 8:59 pm

Je to celý prosvícený, nebo jen nasvícený?
Jestli prosvícený - tak to v noci musí vypadat úžasně....
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Poslaťod George » Uto Apr 19, 2005 1:45 pm

http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Pavel Rittich » Str Apr 20, 2005 8:23 am

majki píše:Jak se dostat k panelu vim, ale nikdy se mne ho nepodarilo sundat :( (i po odsroubovani sroubku), jako by tam byl necim zachycenej nebo co. V jaky ploze maji byt packy?

Je tam jen těch šest vrutů. Mě to šlo stáhnout docela dobře, zkus, jestli ti to nějakej předchůdce nepřilepil.
Těm páčkám je to jedno, já je nechávám uprostřed stupnice, aby se za ty úchyty dobře tahalo, porvé byly zatuhlý.
Kdybych měl didiťák, tak to vyfotím, ale mám houby.
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod majki » Str Apr 20, 2005 1:34 pm

Pavel Rittich píše:
majki píše:Jak se dostat k panelu vim, ale nikdy se mne ho nepodarilo sundat :( (i po odsroubovani sroubku), jako by tam byl necim zachycenej nebo co. V jaky ploze maji byt packy?

Je tam jen těch šest vrutů. Mě to šlo stáhnout docela dobře, zkus, jestli ti to nějakej předchůdce nepřilepil.
Těm páčkám je to jedno, já je nechávám uprostřed stupnice, aby se za ty úchyty dobře tahalo, porvé byly zatuhlý.
Kdybych měl didiťák, tak to vyfotím, ale mám houby.

Ouki, dik :o), o volnym vikendu to vyzkousim :o)
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Pavel Rittich » Pia Apr 22, 2005 7:33 am

Tak jsem chtěl vyzkoušet alespoň u topení podsvícení diodou, když už mi tam chcípla žárovka. Ty diody o kterých píše Cajnik jsem u nás nesehnal, tak jsem koupil na zkoušku jednu vysokosvítivou na 3 V a k ní odpor (rezistor), 1K. Zkusil jsem doma na trafu a s voltmetrem jak bude svítit". Chyba, s tím odporem se rozsvítila až na patnácti voltech. Prohrábl jsem krabici s odporama a zkoušel dál. Z pokusů mi vycházelo, že by odpor měl být asi 160 ohmů, ale ten odpor se začal ohřívat tak, že by se to tomu plastu vůbec nelíbilo. Když jsem byl v nejlepším, dioda zčoudla a padesát kaček bylo v háji!
Zkusil jsem ještě spojit pět obyčejných diod a jeden odpor 160 ohmů za sebe - to by vyhovovalo, ale nakonec jsem to nedostal do patice pro žárovku.
BTW, ta žárovka vůvec nebyla chcíplá, jen se vyklepala!
To Majki: rozborka a sborka dohromady 15 min dnes ráno před začátkem prac. doby na náměstí před úřadem. Neodpojil jsem rádio, protože tam mám navíc přišroubovaný kablík na kostru, ale s rádiem je to pěkně nešikovný.
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod matey » Pia Apr 22, 2005 8:18 am

Pavel Rittich píše:rozborka a sborka dohromady 15 min dnes ráno před začátkem prac. doby na náměstí před úřadem.
Jo opakování matka moudrosti, za chvíli ti to půjde po slepu 8)
:wink
Obrázok užívateľa
matey
Komunikátor
 
Príspevky: 739
Registrovaný: Ned Jan 30, 2005 1:05 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod cajnik » Pia Apr 22, 2005 11:28 am

Ja to idem robit teraz cez vikend. Tie diody ti mozem kedykolvek objednat a poslat...
Mazda 626 GD 2,0i sedan
Xedos 9 V6 2,3 Miller Cycle Engine 211hp
Obrázok užívateľa
cajnik
Komunikátor
 
Príspevky: 996
Registrovaný: Štv Jan 20, 2005 2:07 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Pavel Rittich » Pia Apr 22, 2005 1:00 pm

cajnik píše:Ja to idem robit teraz cez vikend. Tie diody ti mozem kedykolvek objednat a poslat...

Prosím, prosím, objednej a pošli. Já byl v úterý v Levoči a natočili mi i za český koruny, tak myslím, že když Ti je pošlu v obálce, že by nemusel být problém je dát u vás do oběhu. Máš mou mejlovou adresu (mailto:pavel.rittich@vysoke-myto.cz)?
BTW, ten panýlek ovládání topení je celý podsvícený jednou žárovičkou, takovou s placatou patou bez závitu, na zastrčení. Patice je široká asi 9,5 mm, tlustá v místě kde jsou vývody je 2mm. Ta kapsa za panýlkem je jako plochý trychtýř, málo místa na výšku, ale na šířku dost, Chtělo by to asi naletovat vývody na pásek oboustrannýho tišťáku, aspoň 3 cm dlouhého (žárovka je i s paticí dlouhá 23 mm), aby to bylo za co držet při zasunutí.
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod matey » Pia Apr 22, 2005 5:47 pm

Pavel Rittich píše:....aby to bylo co držet při zasunutí....
Ano, to je velmi důležité! :ho:
:wink
Obrázok užívateľa
matey
Komunikátor
 
Príspevky: 739
Registrovaný: Ned Jan 30, 2005 1:05 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod cajnik » Pia Apr 22, 2005 8:19 pm

Mazda 626 GD 2,0i sedan
Xedos 9 V6 2,3 Miller Cycle Engine 211hp
Obrázok užívateľa
cajnik
Komunikátor
 
Príspevky: 996
Registrovaný: Štv Jan 20, 2005 2:07 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Pavel Rittich » Pon Apr 25, 2005 7:21 am

Řádně zasunout je základ :o), jinak by to mohlo vyklouznout :chi: !
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod Pavel Rittich » Str Máj 25, 2005 4:05 pm

cajnik píše:Ja to idem robit teraz cez vikend. Tie diody ti mozem kedykolvek objednat a poslat...


Ahoj. Už se mi zas vyklepala ta pitomá žárovka u ovládání topení. Jaká je, prosím, šance na ty diody, co jsi dával do palubky?
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

PredchádzajúciĎalší

Späť na Interiér

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť