Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Podsvietenie pristrojov

Tuning interiérových častí.

Moderátor: George

Poslaťod Pavel Rittich » Uto Mar 22, 2005 9:04 am

whitex píše:No a nedá se to udělat nějakýma žárovkama, který nebudu muset upravovat - elektrotechnika není moje silná stránka.....
Ten šuplíček budu řešit za nedlouho.....

To bys ale přišel o všechny výhody, které ta změna má. Dioda je skoro věčná, neničí ji zapínání a vypínání a "nečerná" časem, jak se u žárovky napařuje kov na sklo, má podstatně nižší spotřebu (to asi důležité není), barva diody je stálá, nemusíš ji natírat nebo obalovat něčím barevným a barvu obnovovat.
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod cajnik » Uto Mar 22, 2005 9:08 am

Pavel Rittich píše:
whitex píše:No a nedá se to udělat nějakýma žárovkama, který nebudu muset upravovat - elektrotechnika není moje silná stránka.....
Ten šuplíček budu řešit za nedlouho.....

To bys ale přišel o všechny výhody, které ta změna má. Dioda je skoro věčná, neničí ji zapínání a vypínání a "nečerná" časem, jak se u žárovky napařuje kov na sklo, má podstatně nižší spotřebu (to asi důležité není), barva diody je stálá, nemusíš ji natírat nebo obalovat něčím barevným a barvu obnovovat.


:zerute:
Mazda 626 GD 2,0i sedan
Xedos 9 V6 2,3 Miller Cycle Engine 211hp
Obrázok užívateľa
cajnik
Komunikátor
 
Príspevky: 996
Registrovaný: Štv Jan 20, 2005 2:07 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod cajnik » Uto Mar 22, 2005 9:12 am

Ako som spominal navod na to urcite napisem. Tak isto som schopny niektorym z Vas pomoct s pripravou - kupim diody, spajkujem jak treba a poslem. Potom ich iba staci natlacit do patice kde bola ziarovka.
Len naprv sem dam fotky aby ste vedeli do coho idete.
Mazda 626 GD 2,0i sedan
Xedos 9 V6 2,3 Miller Cycle Engine 211hp
Obrázok užívateľa
cajnik
Komunikátor
 
Príspevky: 996
Registrovaný: Štv Jan 20, 2005 2:07 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Pavel Rittich » Uto Mar 22, 2005 9:37 am

cajnik píše:Ako som spominal navod na to urcite napisem. Tak isto som schopny niektorym z Vas pomoct s pripravou - kupim diody, spajkujem jak treba a poslem. Potom ich iba staci natlacit do patice kde bola ziarovka.
Len naprv sem dam fotky aby ste vedeli do coho idete.

Přečetl jsem ten návod na http://mazdaxklub.wz.cz/ a neuspokojil mne, varianta 5 vysokosvítivých diod vypadá daleko přijatelněji než kuchat hotové diody. Až to budeš fotit, zaber prosímtě kam konkrétně ty diody přijdou a jak jsou na té desce usazený. Jak máš nasvícenej ten malej tachometr (co ukazuje kilometry mezi tankováním)? Se žárovkama na něm v noci nic nepřečtu.
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod cajnik » Uto Mar 22, 2005 10:06 am

Pavel Rittich píše:
cajnik píše:Ako som spominal navod na to urcite napisem. Tak isto som schopny niektorym z Vas pomoct s pripravou - kupim diody, spajkujem jak treba a poslem. Potom ich iba staci natlacit do patice kde bola ziarovka.
Len naprv sem dam fotky aby ste vedeli do coho idete.

Přečetl jsem ten návod na http://mazdaxklub.wz.cz/ a neuspokojil mne, varianta 5 vysokosvítivých diod vypadá daleko přijatelněji než kuchat hotové diody. Až to budeš fotit, zaber prosímtě kam konkrétně ty diody přijdou a jak jsou na té desce usazený. Jak máš nasvícenej ten malej tachometr (co ukazuje kilometry mezi tankováním)? Se žárovkama na něm v noci nic nepřečtu.


Pozeral som ten navod a je to moc zlozite. A hlavne na GD ti ziarovky nesvietia spod ciselnikov, ale pomocou priehladneho plastu sa svetlo prenasa nad ciselniky a svieti zvrchu. Vysledny efekt je potom iny.
Osvetlenie maleho tachometra si musim pozriet. To som si nevsimol.... :?:
Mazda 626 GD 2,0i sedan
Xedos 9 V6 2,3 Miller Cycle Engine 211hp
Obrázok užívateľa
cajnik
Komunikátor
 
Príspevky: 996
Registrovaný: Štv Jan 20, 2005 2:07 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod cajnik » Uto Mar 29, 2005 11:31 am

Pavel Rittich píše:
cajnik píše:Ako som spominal navod na to urcite napisem. Tak isto som schopny niektorym z Vas pomoct s pripravou - kupim diody, spajkujem jak treba a poslem. Potom ich iba staci natlacit do patice kde bola ziarovka.
Len naprv sem dam fotky aby ste vedeli do coho idete.

Přečetl jsem ten návod na http://mazdaxklub.wz.cz/ a neuspokojil mne, varianta 5 vysokosvítivých diod vypadá daleko přijatelněji než kuchat hotové diody. Až to budeš fotit, zaber prosímtě kam konkrétně ty diody přijdou a jak jsou na té desce usazený. Jak máš nasvícenej ten malej tachometr (co ukazuje kilometry mezi tankováním)? Se žárovkama na něm v noci nic nepřečtu.


Maly kilometrovnik nie je osvetleny. Z velkeho sa da v pohode citat. Skusim to nejako vyriesit. Pozeral som na to a dalo by sa tam nejake osvetlenie pridat. Len neviem aky bude vysledny efekt ale chcem to vyriesit aj kvoli sebe.
Mazda 626 GD 2,0i sedan
Xedos 9 V6 2,3 Miller Cycle Engine 211hp
Obrázok užívateľa
cajnik
Komunikátor
 
Príspevky: 996
Registrovaný: Štv Jan 20, 2005 2:07 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Harry FE3 » Štv Apr 07, 2005 11:13 pm

Tak jsem si tam dal taky modrý "led žárovky" na budíky a de to.Mohlo by to být lepší,kdyby GD měla podsvětlený ciferníky a kdyby se světlo nepřenášelo přes ten průhlednej plast.Ale de to.Investice 120,-Kč.
Obrázok
Obrázok užívateľa
Harry FE3
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2774
Registrovaný: Sob Dec 04, 2004 12:24 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod matey » Pia Apr 08, 2005 10:01 am

Harry FE3 píše:Tak jsem si tam dal taky modrý "led žárovky" na budíky a de to.Mohlo by to být lepší,kdyby GD měla podsvětlený ciferníky a kdyby se světlo nepřenášelo přes ten průhlednej plast.Ale de to.Investice 120,-Kč.
Harry není to moc modrý? Já mám rádio do zelena (hodiny taky)... Můžu se za tebou stavit že bys mi to někdy večer ukázal?
:wink
Obrázok užívateľa
matey
Komunikátor
 
Príspevky: 739
Registrovaný: Ned Jan 30, 2005 1:05 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod majki » Pia Apr 08, 2005 10:11 am

Harry FE3 píše:Tak jsem si tam dal taky modrý "led žárovky" na budíky a de to.Mohlo by to být lepší,kdyby GD měla podsvětlený ciferníky a kdyby se světlo nepřenášelo přes ten průhlednej plast.Ale de to.Investice 120,-Kč.

Navod, popis, foto...proc to tu jeste neni? :brek
Dekujeme pekneeeee....
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Harry FE3 » Pia Apr 08, 2005 11:38 pm

Majki,foto pošlu,ale ještě to budu muset nějak pořešit...svítí to málo,je to moc tmavý ty LED,zkusím tam dát ještě něco jinýho,pak dám vědět.Vše nafotím,nebojte.
Obrázok
Obrázok užívateľa
Harry FE3
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2774
Registrovaný: Sob Dec 04, 2004 12:24 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod majki » Sob Apr 09, 2005 8:06 am

Harry FE3 píše:Majki,foto pošlu,ale ještě to budu muset nějak pořešit...svítí to málo,je to moc tmavý ty LED,zkusím tam dát ještě něco jinýho,pak dám vědět.Vše nafotím,nebojte.

Tak kup s vetsi svitivosti, jsou sice drazsi, ale sviti to jak drak :o)
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Harry FE3 » Sob Apr 09, 2005 10:24 am

Majki mám tam ty s největší svítivostí a rozptylové.Když si to doma pustím,osvítí mi to celej pokoj,ale jsou na ty čísla na tachometru moc tmavý,ty čisla jsou reflexní,ale na tu tmavou prostě nereagujou dobře.Pořeším a uvidím.
Obrázok
Obrázok užívateľa
Harry FE3
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2774
Registrovaný: Sob Dec 04, 2004 12:24 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod majki » Sob Apr 09, 2005 12:27 pm

Harry FE3 píše:Majki mám tam ty s největší svítivostí a rozptylové.Když si to doma pustím,osvítí mi to celej pokoj,ale jsou na ty čísla na tachometru moc tmavý,ty čisla jsou reflexní,ale na tu tmavou prostě nereagujou dobře.Pořeším a uvidím.
Ouki douki, dude :o)
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod cajnik » Sob Apr 09, 2005 9:22 pm

chlapi mne to svieti v pohode a nie je to tmave.... poslem fotky len musim pozicat fotak...
Mazda 626 GD 2,0i sedan
Xedos 9 V6 2,3 Miller Cycle Engine 211hp
Obrázok užívateľa
cajnik
Komunikátor
 
Príspevky: 996
Registrovaný: Štv Jan 20, 2005 2:07 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod TomAnt » Sob Apr 09, 2005 10:20 pm

cajnik píše:chlapi mne to svieti v pohode a nie je to tmave.... poslem fotky len musim pozicat fotak...


Sa zas mozme dohodnut, stretnut v Auparku ked tam budes a pofotim..
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

PredchádzajúciĎalší

Späť na Interiér

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť