Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Nové xichty

Fórum, jeho funkcie, možnosti a nastavenia.

Poslaťod George » Str Nov 03, 2004 10:25 pm

majki píše:
George píše:
majki píše:
Suky píše:Už jsem to dostal.
Protřídím, pojmenuji, namigruji...

Časem se něco objeví.

Jen aby nezačalo být přesmajlováno :o)


Suky, dost mych znamych si stezuje, ze jim strasne dlouho najizdi http://www.mazdaklub.sk a je to fakt pravda :(. kdyby to byl jeden, dva lidi, ale jich je tak 10 minimalne :(. Co s tim?
tak než jim to najede tak si zatím můžou odskočit Obrázok .
Ne? Obrázok


Hmmm, ale vis jak, fakt to trva dlouho :cry:
tak ať si pořídí wi-fi. To se pak načekajij
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Suky » Str Nov 03, 2004 10:43 pm

majki píše:Suky, dost mych znamych si stezuje, ze jim strasne dlouho najizdi http://www.mazdaklub.sk a je to fakt pravda :(. kdyby to byl jeden, dva lidi, ale jich je tak 10 minimalne :(. Co s tim?


Těžká odpověď. Příčin je několik:
1. Ucpané linky (teď mi to najelo za 5 s, s vymazanou cache 17 s - přes den to bývá někdy horší).
2. Složitější menu (daň za komfort a kompabilitu).
3. Grafika (horní logo je 13 měnících se obrázků - dohromady 268 kB)

Největší vliv bude mít asi ta grafika, když jsem ho omezil na jeden obrázek, načetl za 3 s (bez cache 6-7 s).

Zkusím ten script na měnění obrázku přeprogramovat, aby na něj nečekal celý web nebo budeme muset změnit logo.
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod George » Str Nov 03, 2004 10:45 pm

je fakt že pomalý toje.Možná jedno neměnící se logo?
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod TomAnt » Str Nov 03, 2004 10:47 pm

V prvom rade musime trosku upravit to menu... ale my to uz v Admin fore riesime, tak prosim chvilku strpenia :o)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod majki » Str Nov 03, 2004 10:51 pm

TomAnt píše:V prvom rade musime trosku upravit to menu... ale my to uz v Admin fore riesime, tak prosim chvilku strpenia :o)


Presne, kamos, co se docela vyzna v PHP a tomu podobnych rikal, ze je strasne narocny to menu :-?
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Suky » Str Nov 03, 2004 10:55 pm

To bude možná otázka výkonnosti počítače.
Můj Athlon 2400+ udělá refresh za 3 s (pokud vypnu to měnící se logo). A pokud vezmu v úvahu, že min. text musí načíst znovu při refresh z webu (obrázky z lokální cache) zbývá na menu max 1 s, což je zanedbatelné.
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod TomAnt » Str Nov 03, 2004 11:02 pm

majki píše:
TomAnt píše:V prvom rade musime trosku upravit to menu... ale my to uz v Admin fore riesime, tak prosim chvilku strpenia :o)


Presne, kamos, co se docela vyzna v PHP a tomu podobnych rikal, ze je strasne narocny to menu :-?


To menu je dan za to, ze je multiplatformove a multibrowserove...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod majki » Str Nov 03, 2004 11:09 pm

Suky píše:To bude možná otázka výkonnosti počítače.
Můj Athlon 2400+ udělá refresh za 3 s (pokud vypnu to měnící se logo). A pokud vezmu v úvahu, že min. text musí načíst znovu při refresh z webu (obrázky z lokální cache) zbývá na menu max 1 s, což je zanedbatelné.


Nevim, no, kazdej takovej komp nema (ja taky ne :)), je sice fakt, ze treb ve Fire Fox to najizdi o neco rychlejc, nez v IE, ale porad je to dlouho...a to si nemyslim, ze mam pomaly pripojeni (120kBps, ano, je tam kBps :))
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Honza » Str Nov 03, 2004 11:21 pm

Mě to najede do 5ti vteřin..Zrovna teď..Někdy odpoledne je to horší..Ale tak tím pádem to asi není ani tak náročností stránek jako problémem někde na lince..že by u toho kde se to hostuje?
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod TomAnt » Str Nov 03, 2004 11:26 pm

Tam problem urcit nie je, server je na 100Mbit linke v SIXe to je chrbticova slovenska siet...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod George » Str Nov 03, 2004 11:28 pm

mně to najíždí dost pomalu.Pokud to mám ale v internet files načtený tak je to hned :wink:
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod majki » Str Nov 03, 2004 11:33 pm

Honza píše:Mě to najede do 5ti vteřin..Zrovna teď..Někdy odpoledne je to horší..Ale tak tím pádem to asi není ani tak náročností stránek jako problémem někde na lince..že by u toho kde se to hostuje?


Vymaz si cacheku :lol:
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Suky » Štv Nov 04, 2004 12:35 am

Změnil jsem script, který načítá nahoře to logo a mění obrázky.

Podle mých měření je to minimálně o 10 s rychlejší. Dejte prosím zprávu, jestli je to vyhovující.

Sám pro sebe jsem si to vyhodnotil, že mám splněno :o)

Jako další bych musel šáhnout na "menu".

Měl jsem na ten script podezření už dlouho. Ale když mi podobný nedělá problémy jinde, neřešil jsem to.
Holt potřebuji občas nakopnout.
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod TomAnt » Štv Nov 04, 2004 12:38 am

Co ja viem, mne sa to zdalo este pomalsie :o) :o) ale to asi preto ze popri tom taham kadeco... takze ja otestujem az neskor... a pozriem zdrojak ako si to zmenil...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Honza » Štv Nov 04, 2004 12:39 am

Suky píše:Změnil jsem script, který načítá nahoře to logo a mění obrázky.

Podle mých měření je to minimálně o 10 s rychlejší. Dejte prosím zprávu, jestli je to vyhovující.

Sám pro sebe jsem si to vyhodnotil, že mám splněno :o)

Jako další bych musel šáhnout na "menu".

Měl jsem na ten script podezření už dlouho. Ale když mi podobný nedělá problémy jinde, neřešil jsem to.
Holt potřebuji občas nakopnout.


Uhm..Nevím jak se to má projevovat..Ale po kliknutí na stránku mi naskočil obsah rychle..bez loga a menu..vzápětí obsah zmiznul..naskočilo logo s menu a nějakej čas to trvalo než to najelo komplet..
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

PredchádzajúciĎalší

Späť na Fórum

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť