Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Problem s Forom

Fórum, jeho funkcie, možnosti a nastavenia.

Problem s Forom

Poslaťod TomAnt » Štv Júl 20, 2006 3:54 pm

Ospravedlnujem sa vsetkym za sposobene problemy.

Myslim, ze som zistil pricinu a docasne ju odstranil.

Nefunkcnost fora, resp databazy sposoboval giganticky pocet anonymnych citatelov, prirovnal by som to k DoS utoku na Forum. Tych pripojeni bolo tolko, ze presiahli pocet v systeme nastavenych max_user_connections. Toto slo z jednej IP adresy, ktoru som zablokoval. Problem je, ze to bola "normalna" situacia, forum indexoval Googlacky webcrawler. Len nechapem, preco robil tolko pripojeni naraz. Mate s tym niekto skusenosti, ako toto vyriesit? Pretoze toto sa zopakuje...
Naposledy upravil TomAnt dňa Str Feb 21, 2007 3:00 pm, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Doktor » Str Jan 31, 2007 9:10 am

Teraz sa nam prispeli zase nejaké robots do sekcie ako na to... Nejaké debilné rady tam chcú udeľovať...
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod potkan » Str Jan 31, 2007 9:39 am

no mozno sa to tvarilo jako googlacky webcrawler... ;)
copperfield nehal zmiznut sochu slobody? je tam toho! ja som nacpal tri detske sedacky do xedosa 6!
potkan
Komunikátor
 
Príspevky: 670
Registrovaný: Pia Nov 17, 2006 2:00 pm
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod TomAnt » Str Jan 31, 2007 11:16 am

Doktor píše:Teraz sa nam prispeli zase nejaké robots do sekcie ako na to... Nejaké debilné rady tam chcú udeľovať...


Niekedy zratam, kolko robotov a spammerov denne zmazem, co sa zaregistruju... je to dost peklo posledny mesiac... No a niekedy mi unikne nieco a nezachytim ich prispevky... Treba na to adminov upozornit a hodit linku ze bacha, tam a tam...

Dnes rano som mazal uz troch...

Nechapem ako prechadzaju cez ten vizualny check, niekedy mam dojem, ze ma na to niekto zaplatentu tlupu Etiopcov, ktori nic ine nerobia len sa registruju rucne na fora...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Späť na Fórum

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť