Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

prerozdelenie fora

Fórum, jeho funkcie, možnosti a nastavenia.

prerozdelenie fora

Poslaťod xhc » Štv Apr 29, 2010 11:12 am

mazdaciao 8) ..nic nove pod slnkom ale nebolo by na skodu rozdelit hlavne forum na tematicke casti podla modelov nasich mazd... ... ziskame ovela lepsi prehlad, rychlost surfovania v zmysle "hladam-nasiel som", a tak ...iste mnohych zaujimaju odpovede tykajuce sa zvycajne jedneho modelu, tym by sa vyrazne zvysila nasa "priechodnost" fora a clovek by mal vsetky mozne problemy, navody konkretneho modelu v jednom hlavnom topiku ktory bude preferovat a ktory by ho zaroven dokonalejsie pripravil na to, co sa vsetko deje napr. s jeho oblubenou mazdou 323 BA...... :-)
MAZDA 323 BA Sedan GLX 1996 1.8 16V 84kW 114PS
Obrázok užívateľa
xhc
Čitateľ
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Uto Jan 06, 2009 11:28 am

Poslaťod Kris » Štv Apr 29, 2010 11:24 am

Tento navrh sa cyklicky vzdy opakuje tak priemerne raz rocne..vzdy zabudnem, preco sme to v minulosti zavrhli, ale vzdy si pamatam, ze sme na to mali padne dovody. :o)
No ale kratky reviziu napadu mozeme urobit, mozno sa to tentokrat podari.
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod dabel » Štv Apr 29, 2010 11:52 am

No zavrhli sme to vzdy preto, lebo vacsina problemov sa tyka nielen jedneho konkretneho typu, ale viacerych typov zaroven.

Teda ak si dobre pamatam :)
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod mosat1 » Štv Apr 29, 2010 6:07 pm

No presne pre to sme to zavrhli. Motory a aj ine casti sa casto vyskytuju vo viacerych mazdickach a tak, aby sme zabranili tomu, ze kazdy bude chodit len do "svojej" casti, je to takto. Takze aj ked sa nase mazdicky lisia, vieme poradit kvoli rovnakej funkcnosti alebo podobnosti. Pomoze to viac ako ked niekto z "nasej" casti sa proste neozve a potom marne cakame, ci naaahodou nepride mrknut aj niekto z "jeho" casti.
Mazda 6 GG, 2.0, 2003
mosat1
Prispievateľ
 
Príspevky: 344
Registrovaný: Štv Sep 13, 2007 9:45 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod xhc » Ned Máj 09, 2010 1:48 pm

takže tým pádom ani prerozdelenie tém na jednotlivé hlavné časti auta neprejde....
MAZDA 323 BA Sedan GLX 1996 1.8 16V 84kW 114PS
Obrázok užívateľa
xhc
Čitateľ
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Uto Jan 06, 2009 11:28 am

Poslaťod TomAnt » Uto Máj 11, 2010 10:50 am

Nad tym by sme mohli pouvazovat, to dava zmysel.
Ak mas teda na mysli nieco v style:

- Motory
- Prevodovky
- Podvozky...

rozvin prosim blizsie myslienku, ze kam a kde a ako...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Epicure » Uto Máj 11, 2010 2:54 pm

Ale to by potom musela byť ešte karoséria, sklá, osvetlenie, doplnky, audio a ja neviem, čo ešte.. Podla mňa zbytočná motanica pri zadávaní témy, pretože keď máš nejaký neurčený problém, tak do akého subfóra to zadáš?
Ako myšlienka dobrá, len to treba dobre zrealizovať :o)
Obrázok užívateľa
Epicure
Prispievateľ
 
Príspevky: 390
Registrovaný: Str Jún 11, 2008 1:42 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod TomAnt » Uto Máj 11, 2010 2:58 pm

Preto je tu priestor na diskusiu :)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod xhc » Str Máj 12, 2010 12:23 am

ak sa nedohodneme z fleku, čo dáme a čo nedáme, tak na to môžme ísť z tej druhej strany - to je tá pracnejšia cesta: pomôcť si tým, že prejdeme všetky možné otázky, ktoré tu nájdeme a každú jednu zahrnúť do väčšej podtémy až ich nakoniec nezredukujeme na spoločné dostatočné minimum.... (napr. motor; karoséria, podvozok; elektrika; interiér; exteriér; audio; tuning; ...a pod každej časti v komentári vymenované súvislosti určené pre mierne neistých: narp.: elektrika /osvetlenie, kable, žiarovky, ... alebo: karoséria /svetlomety+lemy+sklá+... alebo: podvozok /nápravy+brzdy+... či: motor /prevodovka+spojka+hlava+...) a čo pre úplne neistých?? ja by som to riešil vytvorením samostatnej podtémy s názvom napr. "Nezaradené" s komentárom "Neviem kam to hodiť" (samozrejme netreba brať všetky moje slová doslova :-) a naši milí moderátori to už po zanalyzovaní otázky pekne krásne šupnú do vhodnej kategórie, trebárs...

priznávam, že to nemusí byť až také ľahké (zrealizovať), a že to miestami môžem celkom pekne preháňať, ale hodil som sem najprv myšlienku, čakajúc na reakcie, aby som ju mohol o to rýchlejšie rozšíriť alebo zatratiť; predsa len: viac hláv, viac nápadov, viac prípadných námietok....

..v každom prípade som rád, že tu máme skvelé mazdaforum, nech už je ako chce :jupi
MAZDA 323 BA Sedan GLX 1996 1.8 16V 84kW 114PS
Obrázok užívateľa
xhc
Čitateľ
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Uto Jan 06, 2009 11:28 am

Späť na Fórum

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron